Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jest Jeszcze Matka Boża

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jest Jeszcze Matka Boża | Autor: Czyżewski Tomasz

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  "Jest jeszcze Matka Boża. Świadectwo mojego nawrócenia" to książka Tomasza Czyżewskiego, będąca zapisem autentycznych przeżyć i przemyśleń autora. Jak wskazuje tytuł jest to propozycja z gatunku literatury religijnej, dedykowana dość ściśle określonej grupie odbiorców.

 

Autor publikacji, Tomasz Czyżewski dzieli się z czytelnikami swoją religijną historią. To bardzo szczera opowieść o latach poszukiwania Pana Boga i swojego miejsca w Kościele. Trzeba wiedzieć, że pan Tomasz nie był praktykujących katolikiem od samego początku. W jego życiu wiele było zawirowań i momentów, kiedy był bardzo daleko od Boga i żył w sposób całkowicie odbiegający od religijnych zasad. Nieudane związki z kobietami, imprezy, eksperymenty z narkotykami to tylko niektóre elementy przeszłości pana Tomasza. W miarę dorastania bohater i autor książki powoli odkrywał Pana Boga i jego działanie w swoim życiu. Stopniowo zaczął przybliżać się do religii, aż w końcu odkrył, że życie w wierze sprawia mu wiele radości i daje poczucie szczęścia i spełnienia. Sprawiło to, że pan Tomasz "rozkochał się" w Panu Bogu i zapragnął każdego dnia poznawać Go coraz bardziej. Wielką rolę w jego życiu religijnym odegrała również Matka Boża, którą obdarzył dużą miłością i zaufaniem. Jak podkreśla pan Tomasz dzięki życiu w wierze na co dzień, każdego dnia nieustannie odkrywa on obecność Boga w swoim życiu i w swojej rodzinie. A zaznaczę, że po wielu zawirowaniach pan Tomasz ożenił się i doczekał się syna, a następnie kolejnych dzieci.

 

W swojej książce autor dzieli się z nami nie tylko historią swojego życia. Znajdziemy tutaj również dużo informacji na temat tego w jaki sposób pan Tomasz odkrywał wiarę i Boga. Są to na przykład inspiracje książkowe, ale również homilie i filmy dostępne na Youtube. To cenna wskazówka dla osób, które czują potrzebę pogłębiania swojej wiary, ale także wiedzy religijnej. Autor przekazuje czytelnikom także swoje poglądy, odnosząc się do wielu kontrowersyjnych spraw związanych z Kościołem. Możemy dowiedzieć się np. dlaczego nie uznaje on Komunii przyjmowanej na rękę, dlaczego Komunię przyjmuje tylko z rąk kapłana, czy na przykład co sądzi o celibacie księży i spowiedzi w takiej formie, jaka funkcjonuje obecnie. Jest też kilka słów na temat egzorcyzmów i tego jak diabeł potrafi mieszać w życiu człowieka. Poglądy swoje autor popiera różnymi przykładami, które mogą pomóc nam w lepszym zrozumieniu tematu.

 

"Jest jeszcze Matka Boża" to książka przesycona uczuciami religijnymi oraz głęboką wiarą jej autora. Przez wiele osób może zostać uznana za nieco fanatyczną, co mi również muszę przyznać przeszło przez myśl. Nie zmienia to jednak faktu, że szanuję autora za jego szczerość i chęć podzielenia się z innymi swoją głęboką wiarą, a także niełatwą historią. Niewiele osób potrafi przyznać się do błędu i opowiadać o swoich niepowodzeniach, tym bardziej, więc autor zasługuje na szacunek. Myślę, że ta książka może wielu osobom przynieść otuchę i nadzieję na to, że zawsze można zmienić swoje życie. Z pewnością znajdą się osoby, które zainspirują się historią pana Tomasza i zapragną odkrywania Pana Boga i pogłębiania swojej wiary. To dość krótka, ale jednocześnie interesująca publikacja, którą czyta się przyjemnie. Dodatkowym atutem dla katolików mogą być zamieszczone tutaj modlitwy i źródła, po które warto sięgnąć.

Tulliana

Niezwykła relacja z nawrócenia

 

  Jeśli wam się wydaje, że wiele już wiecie na temat nawróceń w Boga i pragniecie pogłębić swoją relację z Kościołem, szczerze zachęcam was do lektury pięknej, poruszającej książki Tomasza Czyżewskiego ,,Jest jeszcze Matka Boża…”. Recenzowana tutaj książka wydawnictwa WFW stanowi coś w rodzaju pamiętnika mężczyzny, który w swoim życiu wiele przeszedł i często błądził, ale dzięki opiece Boga a przede wszystkim Matki Boskiej zdołał wrócić na dobrą drogę – a teraz motywuje innych do poważnych zmian.

 

,,Jest jeszcze Matka Boża…” to bez wątpienia propozycja z zakresu literatury religijnej, ale napisana jest w tak przekonujący, a zarazem prosty sposób, że powinna zainteresować nawet osoby, które nie są praktykującymi katolikami i nie bardzo wierzą w poprawę swojego losu z boską pomocą. ,,Jest jeszcze Matka Boża…” to wzruszająca opowieść napisana w stylu pamiętnika, świadectwa religijnego, autor z godną uwagi szczerością przedstawia tutaj koleje swojego życia od chwili narodzin, zwracając uwagę, że nie brakowało w nim chwil trudnych, niosących bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia i życia, a jednak… za sprawą opatrzności Bożej udało mu się ocaleć, co więcej dzięki temu zrozumiał, iż przed nim misja ewangelizacji innych wątpiących, poszukujących.

 

10 rozdziałów niosących naukę dla poszukujących Boga i Maryi Matki Bożej

 

Nie jestem jakąś szczególną wielbicielką literatury religijnej i jak dotąd dość sceptycznie podchodziłam do tzw. ,,świadectw nawrócenia”, czyli złożonych, nieraz bardzo dramatycznych relacji z życia osób doświadczonych nieuleczalną chorobą, uzależnieniem od narkotyków, alkoholu czy seksu. Przyznam jednak, że omawiana tutaj książka Tomasza Czyżewskiego zrobiła na mnie ogromne wrażenie – jestem pełna uznania dla skromności, pokory, jednocześnie sugestywności, z jaką autor opowiedział zawiłe koleje swojego losu i zdradził czytelnikom swoje największe słabości. Bohater książki przyszedł na świat katolickiej rodzinie, ale z wielu powodów zaniedbywał swoje relacje z Bogiem i przez wiele lat niewiele robił, by zapanować nad swoimi słabościami, wyzbyć się lekkomyślności w podejmowaniu ważnych decyzji. Ze świadectwa Tomasza Czyżewskiego wynika, iż od najmłodszych lat zdawał sobie sprawę z tego, że Bóg nad nam czuwa i z bliżej nieokreślonych powodów pomagał mu się wykaraskać z poważnych kłopotów. Prawdziwym przełomem w życiu tego mężczyzny miały być jednak niezwykłe objawienia Matki Boskiej i momenty, w których wyraźnie słyszał jej głos – podpowiadający mu, że powinien szukać obrazków na ścianie, otaczać większą troską swojego synka, czy skończyć z grzechami, które utrudniały mu spełnianie się w roli męża i ojca. Świadectwo Tytusa Czyżewskiego to z pewnością nie jest książka dla każdego, ale jej atutem jest przystępny język, styl pełen pasji i miłości do Boga oraz Bożej Rodzicielki.

 

Czytając książkę ,,Jest jeszcze Matka Boża…” czujemy obecność autora przy nas, mamy wrażenie, że jest to ktoś nam bliski, ktoś z naszego najbliższego otoczenia. Tomasz Czyżewski jako główny bohater recenzowanej tutaj książki to wrażliwy, fajny facet, który wiele razy zbłądził w życiu, bo zaufał złym w ludziom, uwierzył w potęgę narkotyków, rzucał się w imprezowy tryb życia, już nawet jako mąż i ojciec.

 

,,Jest jeszcze Matka Boża…” to przepełnionymi emocjami zapis rozmów autora z Maryją, a zarazem poruszające świadectwo objawień, jakich doświadczył on wiele razy na przestrzeni ostatnich lat. Co Matka Jezusa chciała przekazać Tomaszowi Czyżewskiemu? W jaki sposób ów mężczyzna nawiązał bliski kontakt z Matką Boga i stał się osobą nad wyraz religijną, pilnie przestrzegającą Bożych przykazań? Jeśli jesteście ciekawi, co myśli o Bogu i Matce Bożej zwyczajny, a jednak niezwykły mężczyzna, jakich nie brakuje w naszym codziennym życiu, serdecznie zachęcam do lektury książki pt. ,,Jest jeszcze Matka Boża…”. To być może punkt zwrotny w waszym życiu, okazja na odpowiedzenie sobie, jaką rolę w naszym życiu odgrywa kult maryjny i przede wszystkim, czy realizujemy na co dzień swoją misję pomagania innym, szerząc Dobrą Nowinę, pomagając im np. wyjść z uzależnienia od narkotyków czy alkoholu.

Andżelika Horbowicz

 „Jest jeszcze Matka Boża Świadectwo mojego nawrócenia” to książka Tomasza Czyżewskiego, będąca zapisem prawdziwych przeżyć i przemyśleń autora. Jak sugeruje tytuł, jest to propozycja z gatunku literatury religijnej.

 

 Tomasz Czyżewski dzieli się z czytelnikami swoją religijną historią. To bardzo szczera opowieść o latach poszukiwania Boga i swojego miejsca w Kościele. Warto wiedzieć, że pan Tomasz od początku nie był gorliwym katolikiem. W jego życiu było wiele zawirowań i momentów, w których był daleko od Boga i żył w sposób całkowicie odmienny od zasad religijnych. Nieudane związki z kobietami, imprezy, eksperymenty z narkotykami to tylko niektóre elementy z przeszłości pana Tomasza. Dorastając, bohater i autor książki powoli odkrywa Boga i Jego dzieło w życiu. Stopniowo zaczął zbliżać się do religii, aż w końcu stwierdził, że życie w wierze daje mu wiele radości, dając ludziom poczucie szczęścia i spełnienia. To sprawiło, że pan Tomasz „zakochał się” w Bogu i z każdym dniem chciał Go coraz bardziej poznawać. Matka Boża odgrywała też ważną rolę w jego życiu religijnym, które oddawał z wielką miłością i ufnością. Jak podkreśla Pan Tomasz, dzięki codziennemu życiu w wierze nieustannie odkrywa obecność Boga w swoim życiu i rodzinie. Zaznaczam, że po wielu zawirowaniach Pan Tomasz ożenił się, miał dzieci.

 

Nawrócenie na chrześcijaństwo oznacza osobisty powrót lub zwrócenie się do Boga. To znaczy dobrowolną decyzję uwierzenia, że ​​Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem oraz uwierzenia we wszystko, co On objawił. Warto się nawracać, ponieważ dzięki temu można uświadomić sobie sens życia i uzyskać łączność z Bogiem, tym samym zapewniając sobie miejsce w Niebie po śmierci ciała , by móc cieszyć się z Bogiem. Jednak warunek jest taki, by się nawrócić i dbać o przestrzeganie zasad wytyczonych przez samego Stwórcę, kochać Go i być z Nim. Prawdziwe nawrócenie to nie tyle zewnętrzny akt pokuty, czy nawet wewnętrzne odwrócenie się od zła i grzechu, ale zdecydowane i zdecydowane zwrócenie się ku Bogu, wybranie Chrystusa, przylgnięcie do Niego i gotowość pełnienia Jego woli.

 

Książka ta nie daje złotych rad jak się nawrócić, ale pokazuje człowieka, który nie zawsze był dobry i nie zawsze żył zgodnie z wolą Bożą, ale mimo to znalazł w sobie tę wiarę i postanowił nawrócić się i skierować swoje życie ku Bogu. Książka ta ukazuje także, że nawet z najgorszej drogi można zejść i wybrać tą właściwą. Ukazanie całej historii życia i nawrócenia może pomóc innym osobom, którzy zbłądzili z tej drogi. Osoba decydująca się na napisanie takiej książki nie robi tego wyłącznie dla siebie, ale także dla innych, którzy szukają tej drogi, prawidłowej ścieżki w życiu. Książka pełna uczuć religijnych i głębokiej wiary autora. Niewielu ludzi potrafi przyznać się do błędów i mówić o swoich porażkach, nie mówiąc już o autorach, którym należy się szacunek. Myślę, że ta książka może przynieść pocieszenie i nadzieję wielu ludziom, że w każdej chwili możesz zmienić swoje życie. Z pewnością znajdą się ludzie, których historia pana Tomasza zainspiruje do odkrycia Boga i pogłębienia wiary. Jest to krótka, ale jednocześnie bardzo ciekawa publikacja, którą czyta się z przyjemnością. Inną zaletą bycia katolikiem mogą być modlitwy i zasoby, których warto szukać.

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial