Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mężczyźni Mojego Życia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mężczyźni Mojego Życia | Autor: Michaela Rak

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  Siostra Michaela Rak to osoba, o której słyszało szerokie grono osób. To niezwykła kobieta, która poświęciła swoje życie Jezusowi oraz opiece nad chorymi i cierpiącymi. Jest założycielką i dyrektorką Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, gdzie od wielu lat spełnia się jako osoba towarzysząca drugiemu człowiekowi. Należy do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Dzięki wydawnictwu Esprit mamy możliwość poznać tą niezwykłą kobietę w wywiadzie przeprowadzonym przez Małgorzatę Terlikowską, redaktorkę i autorkę książek.

 

"Mężczyźni mojego życia" to książka będąca zapisem wspomnień i doświadczeń siostry Michaeli. W szczerej rozmowie opowiada ona o swojej teraźniejszej posłudze, ale również o przeszłości. Dowiedzieć się możemy jak wyglądało dzieciństwo siostry, z jakimi problemami mierzyła się jej rodzina i jak to się stało, że jako młoda dziewczyna poczuła powołanie i zdecydowała się wstąpić do zakonu. Dalej siostra Michaela wraca pamięcią do pierwszych lat w zakonie, opowiada o tym, jak wyglądała jej droga i jakie zajęcia podejmowała na poszczególnych etapach życia zakonnego. To również miejsce wspominania wielu sytuacji, których doświadczyła jako siostra zakonna- zarówno tych pozytywnych, kiedy spotykała się z ludzką życzliwością, jak i tych przykrych, którym towarzyszyła agresja słowna i fizyczna. Siostra Michaela niezwykle szczerze opowiada o trudach życia zakonnego, ale i o jego radościach.

 

Duża część książki została poświęcona hospicyjnej pracy siostry Michaeli. Zakonnica przybliża czytelnikom zasady funkcjonowania hospicjum, opowiada o pacjentach, o opiece nad nimi i o wyzwaniach z jakim pracownicy i pacjenci hospicjum mierzą się każdego dnia. Nie da się pominąć tutaj tematu śmierci, która jest nieodłącznym elementem opieki paliatywnej. Siostra Michaela towarzyszyła tysiącom osób podczas ich przechodzenia na drugą stronę, o czym opowiada w pięknych, pełnych wiary i miłości słowach. Ciekawe jest również to, że siostra Michaela pokazuje nam hospicjum nie jako miejsce pełne bólu i cierpienia, a wręcz przeciwnie. Uświadamia nam, że to miejsce pełne spokoju, czas na spełnianie marzeń i bliskość z rodziną. Przytacza tu wiele wzruszających, dających nadzieję historii i oswaja temat śmierci, pokazując ją jako coś naturalnego, co przytrafi się każdemu z nas.

 

W wywiadzie siostra Michaela nie skupia się jedynie na swoich doświadczeniach. Wspomina również wiele osób, które wywarły ważny wpływ na jej życie i posługę. Cała opowieść jest natomiast przesiąknięta głęboką wiarą i niezwykłym zaufaniem w bożą mądrość i w to, że Bóg wie, co czyni.

 

Siostra Michaela to bez wątpienia postać niezwykła. Kobieta z sercem na dłoni, która kocha drugiego człowieka i wprowadza miłosierdzie w czyn. To kobieta, której radość życia przedkłada się na działanie i pomaganie innym. Niezwykła odwaga, wiara, determinacja i miłość siostry Michaeli to wzór do naśladowania dla każdego z nas.

 

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam książkę i poznałam osobę, o której zdarzyło mi się słyszeć krótkie wzmianki w mediach. Bez wątpienia postać siostry Michaeli warto znać i co ważne- warto również wspierać jej działanie i hospicjum, które tworzy z tak wielką miłością i oddaniem. Dzięki temu, że książka ma formę wywiadu czyta się ją niezwykle szybko, mając wrażenie jakby siostra Michaela stała tuż obok i to nam opowiadała swoją historię. Bez wątpienia jest to tytuł, po który warto sięgnąć, bo jest to książka bardzo szczera, prawdziwa i wartościowa.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial