Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Noc, W Której Zniknęła

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Noc, W Której Zniknęła | Autor: Lisa Jewell

Wybierz opinię:

MaHa

  Jestem wielką miłośniczką powieści kryminalnych i thrillerów, dlatego też z ogromną ciekawością sięgnęłam po najnowszą książkę Lisy Jewell pt. “Noc, w której zniknęła”. Już sam tytuł brzmiał na tyle ciekawie i zachęcająco, a nawet złowieszczo, że wiedziałam, że muszę poznać tę historię. Moją ciekawość wzmogło dodatkowo to, że nie miałam dotychczas styczności z twórczością autorki. Jak się okazało - wybór powieści Lisy Jewell był strzałem w 10 i przyniósł mi mnóstwo niesamowitych wrażeń czytelniczych. Ale po kolei…

 

“Noc, w której zniknęła” to powieść z gatunku kryminałów trzymających w napięciu już od pierwszej strony. To opowieść o dwójce nastoletnich rodziców, którzy nagle znikają, zapadając się niemal pod ziemię. To również historia o tym, jak kształtują się relacje młodych ludzi w grupie rówieśniczej i jak wielka może być determinacja bliskich im osób, które uruchamiają poszukiwania.

 

Akcja powieści toczy się równolegle w czasie, gdy główni bohaterowie - Tallulah oraz jej chłopak Zach, są na co dzień z synem oraz w czasie, gdy już zniknęli, a życie toczy się dalej… Zniknięcie młodych ludzi miało miejsce w 2017 roku, rok później zaś do miasteczka przyjeżdża młoda autorka kryminałów, Sophie. Wraz ze swoim narzeczonym Shaunem, przeprowadzają się do miasteczka, w którym jeszcze do niedawna toczyło się normalne życie. Młoda pisarka niemal przez przypadek znajduje się w centrum wydarzeń w miasteczku… Co takiego się stało, że poszukiwania młodych ludzi zostają wznowione po ponad roku od ich zniknięcia? Jaki udział w tych poszukiwaniach będzie miała Sophie? Co takiego się wydarzy, że czytelnik z zapartym tchem czyta najnowszą powieść Lisy Jewell? O tym dowiedzieć się można, sięgając po wyjątkowo mroczny i nieustannie trzymający w napięciu thriller pt. “Noc, w której zniknęła”. Już teraz wiem, że z przyjemnością sięgnę po inne książki autorki, chcąc dalej być świadkiem jej niesamowitego kunsztu pisarskiego.

 

Najnowszą powieść Lisy Jewell pt. “Noc, w której zniknęła” oceniam najwyżej jak można, na mocną 6. To książka, która z pewnością spodoba się miłośnikom intrygujących powieści kryminalnych i tym, którzy uwielbiają ciekawe wrażenia towarzyszące lekturze thrillerów. Ogromnym atutem powieści jest trzymająca w napięciu, interesująco rozwijająca się fabuła, wcale nie taka oczywista, jak można byłoby przypuszczać. Do tego w historii przedstawionej na kartach powieści nie brakuje również szczegółowego, kunsztownego wręcz opisu mechanizmów manipulacji, z którymi spotkać się możemy także w codziennym życiu. Jestem przekonana, że każdy czytelnik, który sięgnie po tę liczącą nieco ponad 450 stron powieść, będzie zadowolony i stwierdzi, że to był dobrze spędzony czas. Jestem również pewna, że czytelnicy, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z dorobkiem pisarskim Lisy Jewell, sięgną także po inne powieści tej autorki. Ja sama na pewno do takiej grupy właśnie się zaliczam.

 

“Noc, w której zniknęła” to bardzo ciekawie skonstruowana powieść kryminalna, którą polecam na zawsze trafiony prezent dla osób lubiących trzymające w napięciu thrillery. Warto spędzić z historią opisaną na kartach tej powieści niejeden wieczór, a do tego będzie się miało poczucie, że ta historia skończyła się zbyt szybko…

 

Polecam! Jak dobrze, że wśród moich ulubionych autorów thrillerów jest miejsce także i dla Lisy Jewell. Od dziś jestem ogromną fanką autorki i będę polecać jej twórczość innym. Warto!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial