Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Hotelowa Klątwa. Potęga

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hotelowa Klątwa. Potęga | Autor: Tadeusz Daniel Kurman

Wybierz opinię:

Magdalena Szczepańska

  W książce zawarte są zagadnienia z dziedziny psychotroniki. Autor w pierwszej części pisze o potędze umysłu. To poradnik bioenergoterapeuty, który daje wskazówki czytelnikowi, jak rozluźnić ciało, jak prowadzić swoje myśli, by osiągnąć to, czego się chce. Może to być zdrowie, awans, bogactwo itp. Przyciągać to, czego się pragnie, można również w formie modlitwy. I tu również autor podaje nam dokładne kroki. Chodzi o to, że myśl jest energią, która wysyłana w świat, przyciąga energię podobną do niej. Ta energia przekuwa obrazy myślowe w rzeczywistość. Dlatego dostajemy to, o czym często i silnie myślimy. Martwimy się czymś, wymyślamy negatywne scenariusze, to właśnie to dostajemy. Myślimy pozytywnie – dobrze nam się wiedzie. W sumie wydaje się to łatwe, ale trudno się tej zasady trzymać, nie każdy to potrafi. Taka praktyka wymaga czasu, pokory i cierpliwości. Często osiągnięcie celu trwa wiele lat, a to większość ludzi zniechęca. Mało tego, to, że osiągniesz, czego chcesz nie znaczy, że masz to na zawsze. Możesz to stracić, dlatego nadal musisz nad tym pracować myślami i rzeczywistą pracą. Nie jest to temat dla mnie nowy. Wiele jest książek na temat potęgi myśli, potęgi podświadomości itp. Nie znalazłam tu nic, co by mnie zaskoczyło, nauczyło czegoś nowego, dało kopa do działania…

 

Druga część książki, fabularna, opowiada o Grażynie – pani komisarz i krótkim fragmencie jej życia. W młodości została zgwałcona i urodziła córkę gwałciciela. Wybrała karierę w policji, by znaleźć i ukarać swojego oprawcę. Udaje się jej to dopiero w dniu przejścia na emeryturę. Przez przypadek, w trakcie podróży pociągiem. Ale ważne, że się w ogóle udaje, przynajmniej w części. Bo to nie wyglądało do końca tak sobie bohaterka wymarzyła. W opowieści często mowa jest też o proroczych snach i przeczuciach, które się sprawdzają. Nie zawsze można je odczytać dosłownie, często występują w nich elementy symboliczne, dlatego trudno je odszyfrować. W ten sposób przejawia się właśnie wcześniej wspomniana potęga myśli. Pokazano też, jak zmienia się sytuacja dzięki zmianie podejścia człowieka. Opowieść czyta się szybko, nie ma tu zbędnych opisów. Wartka akcja i dość humorystyczne dialogi pozwalają cieszyć się lekturą. Niektóre dialogi wydają się trochę sztuczne, zbyt miłe, grzeczne. Dialog wydaje się przez to rozwlekły i nienaturalny. Drażnią rozmowy Grażyny z córką właśnie przez taką nadmierną grzeczność.

 

Ta książka pokazuje, jak za sprawą umysłu można odmienić swoje życie. Pokazuje też, jak te pozytywne zmiany w swoim życiu utrzymać, bo nic nie jest dane na zawsze. Również osiągnięte cele nie będą trwały wiecznie bez ingerencji samego człowieka. Do samego osiągnięcia celu człowiek potrzebuje wiedzy, wiary, pewności, chęci działania, zdolności wizualizacji, pragnienia osiągnięcia celu, determinacji i emocji. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Naprawdę. Sama próbowałam. Widocznie moje chęci i determinacja były zbyt słabe. Nic nie przychodzi łatwo, a cele zdobywa się dzięki wysiłkowi. Wiedza jest bardzo ważna. Oraz to, jak ją wykorzystamy. Autor proponuje przeczytać książkę nawet kilka razy, jeśli po jednym razie wszystkiego czytelnik nie zrozumie.

 

Pan Kurman pisze, że często scenariusz życia został już dla nas napisany, a my go realizujemy, albo my piszemy go sami w negatywny lub pozytywny sposób. Ale nic nie jest przesądzone! Mamy prawo do zmian, podjęcia innych decyzji, do zmiany obrazu, a co za tym idzie, do zmiany rzeczywistości. To daje ogromną nadzieję. Jeśli tylko naprawdę mocno chcemy, możemy odmienić nasz los. Zawsze mamy szansę.

 

Autor radzi, by nie przerywać pracy nad myślami i działaniem nawet wtedy, gdy widać pierwsze efekty. Przeciwnie, należy nadal pracować nad wizualizacją, nadal pracować. Nie poddawać się i nie rezygnować także wtedy, gdy nie ma efektów lub efekty są mniejsze od zakładanych. Widocznie potrzeba więcej pracy lub więcej czasu.

 

By uwolnić myśli, trzeba najpierw odprężyć ciało. Tego również autor uczy. Krok po kroku pokazuje, co trzeba zrobić, by się rozluźnić i dać działać myślom. Odprężyć ciało, a skoncentrować umysł.

 

Ważne jest, by myśleć w sposób dokonany. Czyli wizualizując sobie swoje życie, myśleć o tym tak, jakby to już się dokonało, jakby cel został osiągnięty. Myśleć o sobie jako o człowieku szczęśliwym, uśmiechniętym, zdrowym, beztroski, bogatym…

 

Początki zawsze są trudne. Nasza podświadomość musi się nauczyć się pracować tak, jak tego chcemy. A gdy się nauczy, będzie to robiła automatycznie i będziemy mogli wkładać w to mniej wysiłku. Jak w każdej pracy, także praca nad sobą wymaga poświęcenia, nauki, czasu i cierpliwości.

 

Często jest tak, że jakiś etap w życiu się kończy i nie wiemy, co będzie dalej. Co ze sobą począć, czym się zająć, jaki sens będzie miało teraz nasze życie. Autor pokazuje, że coś się kończy po to, by cos nowego mogło się zacząć. I to nie musi być zmiana na gorsze. Przeciwnie. Może nas czekać coś równie dobrego lub lepszego niż dotychczas. Grunt to myśleć pozytywnie, z nadzieją i otwartym umysłem.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial