Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mam Tak Samo

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mam Tak Samo | Autor: Beata Czerwińska

Wybierz opinię:

baba czyta

  "Mam tak samo! czyli świat oczami dziewczyny, która chce za bardzo" jest napisana w formie pamiętnika, bo na pewno nie jest to poradnik. Chociaż? Może kobieta, która utożsami się z główną bohaterką wyciągnie jakieś wnioski z książki. A myślę, że warto. Ja mam z nią niewiele wspólnego i niestety za bardzo jej nie polubiłam. Poznajcie Julię...i jej specyficzne podejście do życia w sferze uczuciowej.

 

Dziewczyna zaraz po ukończonych studiach przenosi się do Zurychu. Tam podejmuje pracę. Jej kariera zmierza w dobrym kierunku, spełnia się na swoim stanowisku. To, że przeniosła się z Polski do Szwajcarii to skutek wymiany, którą odbyła jeszcze w czasach studenckich. Poznała wtedy Davida. Miała nadzieje, że ta przeprowadzka doprowadzi do większego wybuchu uczuć między nimi. Niestety tak się nie dzieje. David nie podziela jej entuzjazmu co do wspólnego związku. Julka bardzo szybko znajduje sobie inny obiekt westchnień. Na tak zwanej tapecie pojawia się Daniel - kolega z biura. Dzień w dzień kobieta analizuje każde słowo, każdy gest i każdy ruch wykonany przez Daniela względem niej. W formie krótkich listów Julka przekazuje wszystkie informacje zaufanym przyjaciółkom dzięki czemu i my dowiadujemy się więcej szczegółów. Daniel to uprzejmy i życzliwy mężczyzna. Pomaga naszej bohaterce odnaleźć się w nowym mieście, zaprasza ją na cotygodniowe wyjścia ze znajomymi z firmy, a nawet doradza w zakupie roweru, potem nawet go naprawia. Dlatego też dziewczyna szybko zdążyła sobie wyobrazić ich jako parę. Zdaniem Julki otrzymuje od Daniela sprzeczne sygnały. Jej zachowanie jest bardzo destrukcyjne dla niej samej. Codzienne analizy doprowadzają ją do szaleństwa. Wysyła chłopakowi sporo wiadomości z pytaniami dotyczącymi wspólnych kolacji czy innych romantycznych wyjść. Zdaje sobie sprawę z tego, że w jego oczach wygląda na desperatkę. Chłopak w końcu daje jej wyraźnie do zrozumienia, że nic nigdy ich nie połączy. Julka wtedy na chwilę daje sobie spokój z Danielem. Pojawiają się inni kandydaci, w których widzi potencjalnych partnerów. Może nie uwierzycie, ale mimo konkretnego postawienia sprawy przez Daniela Julka nie daje za wygraną. Niby przyjęła do wiadomości porażkę, ale i tak dalej brnie w to jednostronne uczucie. Dopiero po sześciu latach uwalnia się od tego dziwnego "związku" i wraca do Polski. Czy silniejsza? Czy wyciągnęła wnioski? Czy zdała sobie sprawę z popełnianych błędów? Przeczytajcie!

 

Jak wspomniałam na początku nie polubiłam Julki. To była jedna z bardziej irytujących postaci jaką spotkałam w czytanych przeze mnie książkach. Powiem szczerze, że nie mogłabym zostać jej przyjaciółką i doradzać jej w kwestiach uczuciowych. Oszalałabym! To ciągłe analizowanie i wyobrażanie sobie Bóg wie czego to był istny obłęd! Miałam ochotę potrząsnąć Julką i powiedzieć, żeby po prostu zaczęła żyć. Moim zdaniem powrót do Polski to było bardzo dobre posunięcie.

 

Książkę czyta się szybko. Nie wymaga skupienia i większej analizy. Autorka - Beata Czerwińska postawiła na prosty i lekki styl. W przypadku tej pozycji to wielki plus. Pani Beata poruszyła bardzo ważny temat. Myślę, że wiele współczesnych kobiet żyje iluzją i złudzeniami. Bardzo ciężko stworzyć idealny związek. Dużo prościej wychodzi to naszej wyobraźni. Dlatego też wielokrotnie wpadamy w sidła marzeń. Narzekam na główną bohaterkę, ale drogie Panie, która z nas choć raz nie stawała już na ślubnym kobiercu z tym jednym jedynym wymarzonym?

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial