Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

World od Warcraft. Vol’jin: Cienie hordy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

World od Warcraft. Vol’jin: Cienie hordy | Autor: Michael A. Stackpole

Wybierz opinię:

Majka

  World of Warcraft - to właśnie w skład tego uniwersum wchodzi omawiana dziś przeze mnie powieść Michaela A. Stackpole pt. "World of Warcraft: Vol'Jin Cienie Hordy", która w ocenie wielu fanów stanowi sobą jedną z najlepszych części tej serii. Książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Insignis.

 

Vol'jin - odważny przywódca plemienia Mrocznej Włóczni. Jego siła i przebiegłość nie mają sobie równych nawet wśród najbardziej wzniosłych bohaterów Hordy. Teraz na legendarnym kontynencie Pandaria, wódz trolli staje w obliczu największej jak dotąd próby, która może na nowo zdefiniować jego cel w World of Warcraft. 

 

To kolejna udana, ciekawa, dobrze poprowadzona i niezwykle widowiskowa odsłona Uniwersum World of Warcraft. Opowieść osadzona w legendarnej krainie Pandrii, uznawanej przez wielu za najciekawszy i najpiękniejszy zakątek Azaroth.I to tam będzie rozgrywać się ta historia, wypełniona przygodą, akcją, czarnym humorem i wieloma emocjami. I znajdziemy w niej wszystko to, za co kochamy ten literacki, fantastyczny świat World of Warcraft.

 

 Na scenariusz tej opowieści składa się wielowątkowa relacja o losach Volj'ina - czasami z nim w roli głównej, zaś innym razem przedstawiana z perspektywy innych postaci, które miały szczęście lub nieszczęście, go spotkać. Zdradziecka napaść, trudna i żmudna rekonwalescencja, zachodząca wewnętrzna przemiana, czy też wreszcie piekło wielkiej wojny - to wszystko składa się na kolejne karty i rozdziały tej książki, która trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, jak i skłania do zaangażowania się w losy tego głównego bohatera. I jest tu klimat, logika relacja oraz piękny finał, który zapada na długo w pamięci czytelnika. 

 

Volj'in – ceniony przywódca trollów, dzielny wojownik i już legendarny bohater. To właśnie on stanowi tu bez wątpienia najważniejszą i najbardziej intrygującą z postaci, gdy oto jesteśmy świadkami jego zdrady, w jej następstwie upadku, jak i wreszcie podnoszenia się i zemsty. To również ten przekład literackiego bohatera, który jest dla nas wielką i nieodgadnioną tajemnicą, co w mej ocenie czyni ją jeszcze ciekawszą. Oczywiście poznamy tu także wielu innych barwnych, charakternych i interesujących bohaterów z drugiego planu.

 

 Pięknym jest zaoferowany nam tu obraz świata Pandrii, z jego niezwykłymi prawami i regułami, brudną i dość mocno skomplikowaną polityką, czy też wreszcie równie niezwykłą wiarą. Jest jeszcze magia – zaskakująca swoją postacią i niezwykle mroczna, ale i idealnie dostosowanego do tego miejsca i tej całej opowieści. Na szczególne słowa uznania zasługują tu zaś w mej ocenie iście epickie opisy kolejnych zakątków tej krainy, które są piękne, przekonujące do uwierzenia w nie i wywierające na nas wielkie wrażenie.

 

 Bardzo szybko, dobrze i przyjemnie czyta się nam tę książkę, która porywa swoją fabularną relacją, zachwyca kreacją mocnych postaci i oczarowuje opisami tego magicznego i jakże niezwykłego świata fantasy, wojny, magii i bohaterskich czynów. Dlatego też nie może dziwić fakt, że bawimy się przy tej lekturze naprawdę wybornie, a każda kolejna strona ciekawi nas bardziej i bardziej.

 

 Książka A. Stackpole pt. „World of Warcraft: Vol'Jin Cienie Hordy”, to pozycja więcej niż dobra, zwłaszcza pod kątem swojego niepowtarzalnego klimatu, natężenia akcji i zaoferowanej nam tu przygody, gdy w zasadzie nieustannie coś się dzieje. Dlatego też jestem przekonana o tym, że każdy miłośnik tego Uniwersum będzie w pełni usatysfakcjonowany spotkaniem z tą historią. Polecam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial