Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Św. Michał Archanioł

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Św. Michał Archanioł | Autor: Marcello Stanzione

Wybierz opinię:

Tulliana

Święty Michał archanioł wczoraj i dziś z perspektywy włoskiego angelologia

 

  ,,Święty Michał archanioł” to kolejna publikacja księdza Marcello Stanzione, którą miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie i dzięki niej pogłębić swoją wiedzę na temat aniołów. Recenzowana tutaj książka to przystępnie napisany przewodnik po historii świętego Michała, poprzez tą lekturę możemy dokładnie zrozumieć rolę owego anioła w historii Zbawienia oraz nauczyć się go doceniać współcześnie w XXI wieku. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego święty Michał jest uważany za jednego z najważniejszych aniołów stróżów i z jakiego powodu nazywa się go czasem ,,aniołem cudownej wody”, koniecznie sięgnijcie po niniejszą książkę włoskiego angelologa, czyli specjalisty od niebieskich duchów.

 

,,Święty Michał archanioł” to w mojej opinii lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się historią Kościoła, aniołami i ma słabość do książek na temat objawień, jakie towarzyszyły przede wszystkim znanym świętym i tajemniczym mistykom. Ksiądz Marcello Stanzione przywołując się na trafne przykłady i opisując własne doświadczenia, wyjaśnia w swej książce, że święty Michał to archanioł jakże potrzebny ludziom w dzisiejszych czasach. Autor odwołuje się tutaj do postaci papieża Leona XIII oraz Salvatore Valentiego, co sprawia, że czytelnik może zrozumieć, iż święty archanioł Michał to postać dana nam przez Boga jako anioł stróż, jako źródło pociechy, jako potężny obrońca w walce ze złem i wszelkimi przeciwnościami losu.

 

Co tak właściwie zawiera ta książka?

 

,,Św. Michał archanioł” składa się z jedenastu rozdziałów, wprowadzenia odautorskiego, zakończenia, jak również wartościowej, obszernej bibliografii. Szczególnie godny uwagi jest dodatek do książki czyli nieoficjalne przesłanie świętego Michała archanioła powierzone Salvo Valentiemu (ur. 11 marca 1984 roku w Palermo). Kim jest tajemniczy mężczyzna, któremu objawiał się archanioł? Jaką misję powierzył mu boski posłaniec? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziecie w niniejszej książce, stanowiącej w mojej opinii udane połączenie tradycyjnego przedstawienia świętego Michała z żywą relacją Salvo Valentiego zdaniem którego ów anioł to młodzieniec pełen światła, wysoki na około 2 metry i 20 centymetrów, mający charakterystyczne lodowato błękitne oczy włosy w odcieniu jasnego złota…

 

Książka księdza Marcello Stanzione przypomina wiele ciekawych, a mało znanych symboli związanych z postacią św. Michała Archanioła i górą Gargano. Czytając uważnie ten przewodnik, zrozumiecie, co np. znaczy korona, miecz, tarcza, łańcuchy, skrzydła, odkryte stopy i sandały, wojskowa tunika św. Michała i dlaczego ów anielski posłaniec przedstawiany jest zwykle jako przepiękny młodzieniec. Recenzowana tutaj publikacja przybliża czytelnikowi historię objawień świętego Michała na przestrzeni wieków i zwraca uwagę na nieprzemijająco ważną rolę tego anioła w ratowaniu człowieka z opresji oraz prowadzenia go ku zbawieniu.

 

Przeczytałam już wiele książek o aniołach, ale muszę przyznać, że ten właśnie przewodnik zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie – wykłady księdza M. Stanzione jawią mi się jako merytoryczne, a odwołania do objawień z XXI wieku sprawiają, że z jeszcze większą ciekawością i wiarą poznaję kolejne publikacje dotyczące świętego Michała czyli anioła czasów ostatecznych. Czy powinniśmy bać się archanioła Michała? Jak należy się do niego zwracać, jak modlić, w jakich sprawach szczególnie warto prosić o wstawiennictwo u Boga? Ksiądz Stanzione w właściwą sobie empatią i zaangażowaniem daje czytelnikowi wiele praktycznych wskazówek oraz zachęca do podjęcia osobistej medytacji związanej z archaniołem Michałem. Jeśli szukacie wartościowej, ale przyjemnej lektury z pogranicza angelologii i historii Kościoła, z całego serca zachęcam was do zapoznania się z tą książką. Być może właśnie po uważnej lekturze tej książki, odkryjecie w sobie nowy potencjał do walki z zakusami szatana i będziecie uważali świętego Michała za postać bliską wam, jakże wiarygodną i jakże współczesną…

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial