Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Po Drugiej Stronie Tęczy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Po Drugiej Stronie Tęczy | Autor: Dorota Stachura

Wybierz opinię:

Majka

  Młodość, miłość, wielkie plany i marzenia oraz pandemiczna rzeczywistość - to główne elementy niedługiej, ale za to niezwykle bogatej w emocje opowieści Doroty Stachury pt. „Po drugiej stronie tęczy”, która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Novae Res. Zapraszam do poznania recenzji tej książki, którą miałam przyjemność odkryć za sprawą portalu Sztukater.pl.

 

 Grupa młodych osób postanawia wybrać się na urokliwą Maderę, by tam odpocząć, nabrać energii i cieszyć się przywilejami młodości. Na miejscu spełniają swoje pragnienia i marzenia, ale do czasu. Oto pojawia się bowiem długo skrywana prawda, wychodzą na jaw sekrety i tajemnice, rodzą się wzajemne pretensje, a i nawet pojawia wielkie, śmiertelne niebezpieczeństwo. Poznajemy te wydarzenia z udziałem głównej bohaterki - Ewy, która właśnie na Maderze postanowi odmienić swoje życie...

 

 To opowieść o życiu, trudnych wyborach, zmarnowanych szansach i podejmowaniu ryzyku, które zawsze wymaga poniesionej ceny... To również historia o nas Polakach, pandemicznej rzeczywistości oraz trudzie bycia takim, jakim się jest naprawdę - homoseksualistą. Wreszcie jest to relacja o miłości, którą poznajemy w rozmaitych barwach, kolorach i odcieniach, przez co przebija się prawda, szczerość, realizm naszej codzienności.

 

 Wiele rzeczy wzbudziło mój entuzjazm podczas lektury tej powieści, by zacząć od przekonująco wykreowanych bohaterów w postaci młodych ludzi, którzy wiele już przeszli i przeżyli, następnie dodając do tego ciekawy układ relacji, która zaskakuje, niejednokrotnie porywa swoim tempem i za chwilę pozwala przemyśleć to, co właśnie poznaliśmy..., a kończąc na pięknych, niezwykle malowniczych i zarazem bardzo szczegółowych opisach tego niezwykłego zakątka świata, jakim jest Madera.

 

 I oczywiście opowieść ta niesie sobą rozrywkę, zabawę i przyjemnie spędzony czas, aczkolwiek znacznie ważniejszym i istotniejszym wydaje się zawarty tu cenny morał, albo raczej piękna lekcja życia o tym, że tak naprawdę w każdej chwili i każdym momencie naszego trwania jest czas na to, by zmienić wszystko to, co nas męczy, ogranicza, okrada ze smaku życia. Przykładem są tutaj losy młodych ludzi, którzy znajdują w sobie tę siłę i tę odwagę, której to tak często brakuje wielu z nas.

 

Z pewnością książka ta nie zawiedzie wszystkich miłośników dobrej, inteligentnej i opartej mocno na realiach życia, obyczajowej literatury w naszym rodzimym wydaniu. Nie rozczarują nas bohaterowie – tak bardzo różni, prawdziwi, z krwi i kości. Nie zawiedzie misternie ułożona intryga, która zaskakuje finałowymi scenami w naprawdę mocny sposób. Wreszcie nie będziemy mogli narzekać na brak emocji, które są tu naprawdę mocne, piękne i tym samym nie pozwalające przejść wobec nich obojętnym. To również kolejne potwierdzenie wielkiego talentu autorki, która ma już wielkie pisarskie doświadczenie i dokładnie wie, jak zaciekawić czytelnika.

 

Słowem podsumowania – powieść Doroty Stachury pt. „Po drugiej stronie tęczy”, to rzecz naprawdę dobra, świetnie napisana i mająca sobą wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to historia o życiu, ludzkich dramatach i wyborach, które nigdy nie są łatwe, ale ze wszech miar konieczne. I naprawdę wierzymy w tę historię, angażujemy się w nią i nie możemy przejść obok niej zupełnie obojętnym. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto to zrobić.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial