Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nigdy Więcej Morza

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Nigdy Więcej Morza | Autor: Włodzimierz Pacek

Wybierz opinię:

Andżelika Horbowicz

  Pozycja ta to thriller. Ogromną popularnością cieszą się thrillery, które wywołują wśród czytelników poczucie zagrożenia, napięcia, niepewności, a nawet przerażenia. Thrillery to dobre pozycje dla tych, którzy lubią suspens i lubią przeżywać historie z bohaterem powieści. Idealną pozycją z tej dziedziny jest więcej pozycja Włodzimierza Packa „Nigdy więcej morza”. Główną postacią jest Sławomir Muras, czyli starszy oficer na statku towarowym. Jest to jego ostatni kontrakt. Praca miała być jak każda inna, jednak wraz z Piotrem, który jest mechanikiem wplątani zostali w działania gangu, który zajmuje się przemycaniem narkotyków do Stanów Zjednoczonych. Jakby tego było mało. Ich rodziny także zostają wplątane w całą sytuacje. Gang używa najbardziej czułych punktów bohaterów. Oprócz tego, że historia jest wciągająca pozwala przenieść się czytelnikowi na statek, którym podróżują bohaterowie, a także podróżować razem z nimi do Stanów Zjednoczonych, na Jamajkę i do Polski.

 

Strony thrillera ujawniają więcej informacji na temat zakończenia historii, gdy fabuła zbliża się do niego. Gdy bohaterowie stają się coraz bardziej zdesperowani, jako czytelnik nie jest się w stanie nie skończyć ten historii. Wersety, gdzie bohaterowie są w niebezpieczeństwie lub w pozornie beznadziejnych sytuacjach sugerują, że książka ta wywołuje skrajne napięcie i suspens. Planowany wynik wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Niektóre rozwiązania pojawiają się na pierwszy rzut oka, inne wymagają cierpliwości, gdy historia dobiega końca. Nawet wtedy niektóre idee wymagają poważnej kontemplacji, zanim się ujawnią. Historia z fascynującym zakończeniem, która często nas zaskakuje. Napięcie pojawia się, gdy główny bohater znajduje się w niebezpiecznej sytuacji, z której ucieczka wydaje się niemożliwa, a jego życie jest zagrożone. Książka ta opiera się na obronie jakiegoś dobra - życia ludzkiego. Zaskakujące, ale zarazem fajne rozwiązanie akcji następuje pod koniec utworu i jest zwieńczeniem całej pięknej historii.

 

Koniec opowieści jest z jednej strony zaskakujący, zaś z drugiej wzruszający. Zaskoczył mnie, lecz jest w pełni satysfakcjonujący. Książkę czyta się szybko i płynnie, a akcja w niej zawarta nie pozwala na dawkowanie czytania, dlatego czyta się ją od deski do deski za pierwszym razem. Tytuł „Nigdy więcej morza” nie pozwolił przejść obojętnie obok tej pozycji. Okładka przedstawia piękną szatę graficzną, która odzwierciedla gatunek jak i główny wątek książki.

 

Czytanie thrillerów pozwala zapomnieć o codziennych zmartwieniach, jednocześnie rozwiązując zagadki wokół siebie. Te historie pomogą ci poprawić zdolność logicznego myślenia i rozumowania. Istnieje wiele różnych książek do wyboru na rynku, wśród nich dostępny dla każdego czytnika egzemplarz książki Włodzimierza Packa. Ta książka można doskonalić logiczne myślenie i rozwijać wyobraźnię. Na przykład ktoś może spróbować odgadnąć, kto jest złych charakterem w danej historii. Terapeutyczne właściwości czytania pozwalają zapomnieć o problemach dnia codziennego.

 

Recenzowany thriller może wciągnąć czytelnika od pierwszej strony i utrzymać go w napięciu dzięki nieoczekiwanym wydarzeniom fabuły. Książkę czyta się bardzo szybko. Krótkie rozdziały nadają opowiadanej historii dynamiki. Nie brakowało również adrenaliny i klimatu pełnego niedomówień. Jeśli Ty też lubisz książki pełne niespodziewanych zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach opowieści, to „Nigdy więcej morza” będzie idealną propozycją dla Ciebie. Na pewno sięgnę po kolejne publikacje autora, gdyż pisanie to zdecydowanie jego pasja. Taki wniosek da się wysnuć po stylu jego pisania. Polecam.

Mirosława

 „Możesz przestrzegać wszelakich przepisów, a jeden głupi, nieodpowiedzialny czyn zniweczy wszystko”.

 

 Gdy w ofercie serwisu Sztukater zobaczyłam okładkę książki „Nigdy więcej morza”, nie spodziewałam się tak emocjonalnej lektury, jaką zaserwował mi jej autor Włodzimierz Pacek. Porywający tok wydarzeń, wiele emocjonalnych i niebezpiecznych sytuacji, odpowiednio budowane napięcie sprawiły, że spędziłam z nią bardzo intensywne pod względem przeżyć chwile.

 

Sławomir Muras, który służy, jako starszy oficer u amerykańskiego armatora na statku towarowym m/v Victory. Jego kompanem w czasie rejsu i jednocześnie najlepszym przyjacielem jest Piotr Stefaniuk, który służy na statku, jako drugi mechanik. Ich rodziny spędzają ze sobą często czas, gdy obydwaj są akurat w Polsce.

 

Sławek od kilku lat jest w związku z Anną, z którą razem wychowują córkę Kasię. Ich wspólne życie to ciągłe rozstania i powroty, więc powoli oboje mają dość takiej huśtawki emocjonalnej. Poznajemy ich w momencie, gdy Sławek wylatuje do Miami i po raz ostatni zamierza popłynąć w rejs, by wypełnić do końca kontrakt. Obiecuje żonie, że po powrocie zaczną realizować swoje marzenie związane z otwarciem kawiarni. Nie wie, że dotrzymanie tego słowa będzie go kosztowało sporo wysiłku i determinacji, gdyż swoje plany wobec niego ma narkotykowy kartel, ale też amerykańska agencja rządowa, w skrócie DEA. Komisarz Mike Springfield został oddelegowany do tej organizacji, by zająć się przemytem narkotyków drogą morską z Jamajki do Miami. Razem ze swoim przyjacielem prowadzi śledztwo pod kryptonimem „Karaiby”.

 

Zaglądamy też do drugiej strony tej historii, czyli poznajemy niejakiego Samuela Pereza, bossa gangu narkotykowego, który jest człowiekiem bezwzględnym, tak jak jego ludzie. Wśród nich jest były żołnierz Korpusu Piechoty Morskiej Dick i Adam Zwolan zwany „Ojczulkiem”. Tego ostatniego Sławek poznaj na pokładzie samolotu. „Ojczulek” wzbudza zaufanie widniejącą przy kołnierzyku koloratką. Niczego nieświadomy Sławek prowadzi z nim swobodną rozmowę, nie wiedząc, że ten sympatyczny pan, jest brutalnym przebiegłym i bezdusznym zabójcą, który od jakiegoś czasu obserwuje jego rodzinę.

 

Wszystko zaczyna się spokojnie, ale z każdym kolejną kartą dzieje się coraz więcej, tempo przyspiesza dając mnóstwo okazji do podnoszenia adrenaliny w czytelniczych organizmach. Początkowa mnogość postaci ułożyła się w uporządkowaną fabułę i nie miałam problemów z rozpoznawaniem, kto jest, kim. Wyglądało to tak, jakby autor zaczął niepewnie, trochę sztucznie, sztywno, ale potem jego styl zaczął się rozwijać, nabierać koloru, swobodnego przedstawiania wydarzeń, które często są naznaczone napięciem i wieloma zwrotami akcji.

 

Fabuła złożona została z kilku wątków, które wzajemnie się przeplatają, zazębiają i mijają, tworząc spójną całość. Narracja w osobie trzeciej pozwala nam śledzić każdy z nich, a dzięki temu wiemy znacznie więcej, niż poszczególne osoby tej historii. Autor nie raz stosuje znane triki w postaci zawieszenia sytuacji, bądź niedopowiedzenia, by spowodować nasze większe zainteresowanie.

 

„Nigdy więcej morza” to lektura, którą przeczytałam z narastającym zainteresowaniem, Książka nie jest zbyt gruba i to jest jej zaletą, ale też nie za szczupła, więc czytanie przebiegało mi w miarę szybko. Jedyny minus to mała czcionka, która może sprawiać problem z czytaniem dla osób słabiej widzących. Sięgając po tę powieść nie przypuszczałam, że dostarczy mi ona tak emocjonalnej lektury, którą przeczytałam w ciągu jednego wieczora. Nie znalazłam żadnych innych książek tego autora, więc domyślam się, że to jego debiut. I to naprawdę dobry, gdyż poza pierwszym, nieco nudnawym rozdziałem, jak i nieco zawile przedstawionej akcji, wszystko rusza z impetem i staje się bardziej klarowne.

 

Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję poznać inne książki pana Włodzimierza Packa, gdyż zakończenie tej książki daje pewną możliwość kontynuacji, mimo że sprawa zostaje rozwiązana. Jednak stworzone postacie dają świetny wątek do kolejnej przygody z ich udziałem.

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial