Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Księga Najpotężniejszych Zaklęć

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Księga Najpotężniejszych Zaklęć | Autor: Skye Alexander

Wybierz opinię:

Mirosława

 „Magia jest sztuką tworzenia zmiany zgodnie z twoją wolą.”

 

 Codziennie wypowiadamy ogromnie dużo różnych słów, którymi wyrażamy swoje emocje, kierujemy je w konkretną stronę, wspieramy z ich pomocą osoby nam bliskie, wyrażamy swoje zdanie i inencje. W każdym przypadku nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną mają moc słowa, których używamy każdego dnia. Próbujemy na różne sposoby pomóc swemu szczęściu, na przykład łapiąc się za guzik, gdy widzimy kominiarza, sadząc rośliny na pomyślność w swoim ogrodzie lub doniczce, czy też szukając w trawie czterolistnej koniczyny. To wszystko są określone rytuały, które wykonujemy z określoną intencją, a to nic innego jak magia dnia codziennego. Ich działanie jest jeszcze silniejsze i skuteczniejsze, gdy wzmocnimy je odpowiednimi słowami. Propozycje ich użycia znajdziemy w poradniku „Księga najpotężniejszych zaklęć”, w którym autorka podpowiada, jak zrobić to prawidłowo.

 

Pani Skye Alexander przekonuje w swej publiakcji, że „każde usilne życzenie sobie czegoś jest pewnego rodzaju zaklęciem” i uświadamia, że magia jest w nas i wokół nas. W ten sposób pragnie odczarować funkcjonujące mity na ten temat i pokazać, w jako sposób zastosować je zaklęcia w różnych dziedzinach naszego życia. Swoją wiedzę przekazała w dwóch głównych częściach, z których pierwsza dotyczy zasad pracy z zaklęciami, a druga zawiera konkretne rytuały magiczne ułożone według kategorii i obszaru, w jakim ma zaklęcie zadziałać. Najpierw dowiadujemy się, czym jest zaklęcie, z czego powinno się składać, jak je wykorzystać i kiedy stosować w części pierwsza zatytułowanej PODSTAWY CZAROWNICTWA, w której wprowadza nas w ten świat i uczy wykorzystania powszechnie znanych przedmiotów oraz energii do wzmocnienia słowa używanego podczas pracy magicznej. Ta część materiału ma charakter teoretyczny, chociaż zawiera też praktyczne wskazówki i porady na temat elementów, związanych ze stosowaniem zaklęć w różnych sytuacjach.

 

Natomiast dokładniejsze informacje i formuły znajdziemy w drugiej części książki, w której autorka przedstawia rytuały na każdą niemal okazję. Znajdziemy wśród nich zaklęcia na miłość, dostatek, bogactwo, zdrowie, ale też wspomagające nasz rozwój, sukces osobisty, bezpieczeństwo oraz ukierunkowane na konkretną porę i sezon w obrzędowym roku. Są wśród nich proste przepisy magiczne, gdzie wystarczy mieć tylko kartkę i długopis, a są też takie, do których musimy zgromadzić większą ilość akcesoriów. Są to z reguły przedmioty zwyczajne, często stosowane, na co dzień do zupełnie innych czynności. Przy każdym rytuale autorka zamieściła krótką informację o celu danego zaklęcia, ale też wymenia potrzebne do tego składniki i narzędzia, oraz wskazuje najlepszą porę i sposób wykonania czaru.

 

Wiele osób obawia się wykonywać tego typu obrzędów, gdyż wpojono im, że jest to coś złego. Magia otrzymała na przestrzeni wieków niechlubne znaczenie i oprawę czegoś niedozwolonego, pochodzącego nawet od diabła. Ludzie boją się wspierać swego życia poprzez tego typu rytuały, gdyż nie posiadają odpowiedniej wiedzy, a ich przekonanie oparte jest na strachu i lęku przed nieznanym. Boimy się zawsze tego, czego nie znamy, a tymczasem autorka przekonuje, że magia jest zawsze wokół nas.

 

„podejrzliwość, sceptycyzm, niezrozumienie i strach od wielu stuleci mącą magiczne wody i utrudniają powszechne wykorzystanie zaklęć”

 

Tymczasem warto wiedzieć, że stosowanie magicznych formuł i działań jest złe tylko wtedy, jeżeli czynimy komuś tym krzywdę. Prawda jest taka, że tworzenie zaklęć jest naturalną naszą umiejętnością. Jeżeli wyrażamy swoją intencję w pozytywnym brzmieniu i w dobrej intencji, wówczas trudno mi dostrzec w tym coś niewłaściwego. Zaklęcie, to nic innego, jak wypowiedzenie na głos swego życzenia. Ileż razy zrobiliśmy to tylko słowami? Robimy to bardzo często, na przykład przy zdmuchiwaniu świeczek na urodzinowym torcie, czy przy składaniu sobie życzeń, lub myśląc o swoim marzeniu przy spadającej gwieździe, ale też używając odpowiednich słów w modlitwie czy prośbach.

 

Zaklęcie kojarzą się nam najczęściej z bajkami, baśniami, mitami, powieściami i filmami fantasy i uważamy, że w realnym życiu nie są możliwe czary. Owszem, nie są w takim wydaniu, jakie prezentują tego typu dzieła, ale jest możliwe, byśmy poprzez naszą drobną ingerencję wpłynęli na niektóre sfery naszego życia. Wprawdzie nikt nikogo nie zamieni na przykład w żabę, czy też cudownie nie wyczaruje wszystkiego, czego pragniemy, ale to nie oznacza, że nie mamy możliwości wpłynąć na naszą rzeczywistość i ułatwić ziszczenie się niektórych pragnień oraz życzeń przy pomocy magicznych formuł. Nie musimy w tym celu gromadzić jakichś dziwnych przedmiotów, a często wystarczy sama intencja i odpowiednio użyte słowa, by przyciągnąć do naszej przestrzeni sytuacje, czy też rzeczy, których chcemy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial