Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przyjaciel Z Przyszłości

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przyjaciel Z Przyszłości | Autor: David Baddiel

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

 Przyjaźń jest silniejsza, niż czas... O tej pięknej prawdzie opowiada znakomita i niezwykle barwna powieść dla dzieci i młodzieży pt. „Przyjaciel z przyszłości”, która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Prozami. Powieść, która oczarowuje klimatem, zachwyca humorem i cieszy oczy pięknymi ilustracjami. Zapraszam do poznania recenzji tej książki, którą miałam przyjemność odkryć za sprawą portalu Sztukater.pl

 

 Rok 3020. Nastoletnia Pip@256X#YY.3_7, się nudzi... Nudzi za sprawą wirtualnej szkoły, niemożności opuszczenia domu ze względu na ekstremalne warunki pogodowe na zewnątrz oraz braku zainteresowania ze strony kogokolwiek, poza jej gadającym kotem i papugą. Oto jednak znajduje ona pewnego dnia w laboratorium rodziców tajemniczy krąg, który zaprowadzi ją do roku 2019!

 

 Tam spotyka ona nastoletniego wynalazcę Rahula, który czuje się równie samotnym, jak ona. Oboje bardzo szybko połączy przyjaźń, jak i też pewna trudna misja..., w zasadzie dwie misje, od powodzenia których będzie zależeć los całego świata…

 

 David Baddiel - autor niniejszej powieści, zaprosił nas za jej sprawą do spotkania z znakomitą, przezabawną i niezwykle ekscytującą historią spod znaku fantastyki i komedii. Jej ponad 360 stron wypełnia bowiem wartka akcja, wielka przygoda i żarty, które rozśmieszą tak dziecięcego, jak i dorosłego czytelnika. Jednocześnie opowieść ta zawiera w sobie piękną i wartościową lekcję życia o tym, jak ważną jest przyjaźń dla każdego człowieka - niezależnie od czasów, w jakich żyje...

 

 Pod kątem fabularnej relacji mamy tu niezwykle ciekawą, zabawną i przy tym ekscytującą opowieść o spotkaniu dwojga bohaterów z różnych czasów, którzy z jednej strony muszą obmyślić plan na to, by Pip@256X#YY.3_7 mogła powrócić do swojego domu i swojego czasu..., z drugiej zaś zmierzą się z jeszcze trudniejszym wyzwaniem, jakim jest ocalenie całego świata. I do samego końca jest tu bardzo interesująco, klimatycznie i emocjonująco, zaś na finał mamy jeszcze jedną, ciekawą zagadkę. I myślę też, że absolutnie żaden młody czytelnik nie będzie rozczarowanym spotkaniem z tą książką.

 

 Bohaterowie są fantastyczni - tyleż względem pochodzenia dziewczynki i zainteresowań Rahula, co i ich osobowości. Oczywiście są oni na swój sposób specyficzni, czasami nieco dziwni i bardzo charakterni, ale przy tym cechuje ich dobre serce, wielka życzliwość i ujmujący sposób bycia, dzięki czemu od pierwszych chwil wzbudzają w nas same pozytywne i ciepłe odczucia. Mamy tu również znakomity, zwierzęcy duet bohaterów z przeszłości, którzy nie tylko mówią, ale i do tego mają swoje własne zdanie na każdy temat.

 

 Tej barwnej fabuły, intrygujących bohaterów i naprawdę ciekawie przedstawionego - choć i nieco mrocznego, obrazu świata odległej przyszłości..., dopełniają tu ładne dla oka i zarazem bardzo klimatyczne ilustracje Stevena Lentona. To lekka i prosta kreska, duża dbałość o szczegóły, niezwykle zabawny charakter oraz czerń i biel, które w idealny sposób pasują do tej fantastycznej historii. 

 

 To świetna propozycja dla dziecięcych czytelników powyżej ósmego roku życia, która gwarantuje wspaniałą rozrywkę, zapewnia przednią zabawę i do tego niesie sobą piękne emocje - na czele z ukazaniem magii i wartości przyjaźni w życiu człowieka. Mamy tu ekscytującą fabułę, intrygujących bohaterów – ludzkich i zwierzęcych, ciekawą wizję wyniszczonego świata przyszłości i raz jeszcze wart podkreślenia humor, który rozśmieszy każdego. To wszystko oferuje sobą powieść „Przyjaciel z przyszłości”, do której to poznania gorąco was zachęcam.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial