Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Znaki Życia. Tom II

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Znaki Życia. Tom II | Autor: Wioletta Milewska

Wybierz opinię:

Niegrzeczne literki

  Jaką krzywdę jesteśmy wyrządzić sami sobie? Czy zawsze złe wydarzenia są konsekwencjami czyichś czynów?

 

Bardzo często nie doceniamy tego co mamy i zbędnie czekamy na to, aby ktoś dostrzegł nasze starania. Ale czy jest to możliwe, jeśli sami nie potrafimy dostrzec własnej wartości? Któż inny, jak nie my same, może przekonać świat o naszej świetności? W pierwszej kolejności samy musimy w to uwierzyć, aby móc przekonać do tego innych. W innym wypadku, staniemy się przedmiotami, których używanie przez resztę społeczeństwa stanie się nagminnie wykorzystywane, a wszelkie przejawy naszej dobroci, zostaną porównane do idiotycznych prób wkradnięcia się w czyjeś łaski.

 

Dylogia Wioletty Milewskiej pod tytułem „Znaki życia” brutalnie sprowadza czytelnika na ziemię, wylewając na jego głowę kubeł zimnej wody. Jeśli jeszcze dotąd twierdziliście, że dobrem i pomocą można zbawić świat, to autorka w bardzo przejrzysty sposób udowadnia, że tego typu zjawiska nie dość, że nie zostają docenione, to mocno naruszają naszą strefę komfortu. Wraz z trzema bohaterkami wejdziecie do świata, w którym niezrozumienie, nałóg i zdrada grają pierwsze skrzypce.

 

Mogłoby się wydawać, że seks stanowi normę w związku małżeńskim. Jednak nawet i on potrafi uzależnić, niszcząc więź, jaką budowaliście przez całe życie. Walka z nim, jest o wiele trudniejsza niż z alkoholizmem czy też narkotykami. Bez nich można żyć, jednak czy bez współżycia małżeństwo ma prawo istnieć dalej?

 

Małomiejskie stereotypy wciąż są bardzo powszechne. Sama mieszkam na wsi i dokładnie rozumiałam bohaterów i ich rozterki. Choć niektórym mogłoby się wydawać, że szeregowanie ludzi względem ich płci, wieku czy innych rzeczy, istnieje wyłącznie w książkach, to muszę przyznać, że sytuacja jaka dotknęła Wiktorię wcale nie jest mi obca. Nie muszę daleko szukać, aby zobaczyć taki przykład w najbliższym otoczeniu. Nim przeczytałam tę powieść, nie zdawałam sobie z tego sprawy. Przecież to jest NORMALNE.

 

Jednak czym jest ta „NORMALNOŚĆ”?

 

Otóż normalność nie jest niczym innym, niż szeregiem przyjętych zachowań, powielanych przez większość społeczeństwa, którym się otaczamy. Dlatego też często nie zwracamy uwagi na takie rzeczy. Dzięki tak wspaniałym lekturom potrafimy się oderwać od naszej normalności i spojrzeć na otoczenie z dystansu, o którym często zapominamy. Nauczyliśmy się nie zauważać wielu rzeczy, ale i nie przykładać uwagi do krzywd osób, które znajdują się wokół nas.

 

Bóle głowy Sylwii wciąż będą dawać się we znaki, a stosowane dotychczas tabletki nie będą przynosiły oczekiwanego efektu. Drążąc przyczynę swojego bólu, kobieta zostanie postawiona przed zaskakującą diagnozą. Czy będzie w stanie zmierzyć się z tym sama?

 

Nowi domownicy Wiktorii nie będą dla niej zbawieniem. Wręcz przeciwnie – bez skrępowania będą wykorzystywać kobietę, czerpiąc z tego nie lada przyjemność. Ksawery nadal nie zacznie zachowywać się jak na partnera przystaje, w efekcie czego kobieta będzie na skraju wyczerpania. Czy postawi się w końcu swoim oprawcą?

 

Uzależnienie Błażeja od seksu zdaje się mieć korzenie w jego przeszłości. To z domu wyniósł model rodziny, w którym kobieta odgrywała role opiekunki i ludzkiego zaspokajacza żądzymężczyzny. Miała być na każde jego zawołanie i służyć swoim ciałem, jak na rasową kurtyzanę przystało. Jednak Malwina dostrzegła, że w tym wszystkim brakuje jej szacunku, którym mąż powinien ją darzyć. Została jego służącą, która dbała nie tylko o niego i dom, ale także o to, aby mieli z czego żyć. Kiedy postanowiła to przerwać, okazało się, że Błażej nie jest za tym, aby ich małżeństwo dobiegło końca. Jak zakończy się ich historia?

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial