Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Expeditionary Force 4: Black Ops

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Expeditionary Force 4: Black Ops | Autor: Craig Alanson

Wybierz opinię:

Doris

 „BLACK OPS” - pod tym tytułem kryje się kolejna, czwarta już odsłona powieściowego cyklu science fiction „Expeditionary Force”. Cyklu, ukazującego losy okrętu „Latający Holender”, na pokładzie którego ludzka załoga wraz z super inteligentną SI starają się ocalić ludzkość i Ziemię przed interesami i wojnami wielu kosmicznych ras. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa  Drageus Publishing House.

 

 Kapitan Joe Bishop i podlegająca mu załoga „Latającego Holendra” stają przed kolejną trudną misją, od powodzenia której może zależeć los Ziemi i ludzkości. Oto bowiem w kierunku błękitnej planety podąża kosmiczny okręt z Kristangami na pokładzie, celem zbadania nagłego zaniknięcia jednego z czasoprzestrzennych tuneli wokół planety, który „zamknął” nie kto inny, jak sam Skippy (SI wspomagająca działania ludzi). Odkrycie prawdy może mieć katastrofalne skutki, wobec czego Bishop i reszta muszą zrobić wszystko, by okręt nie dotarł do celu, ale też i by jego zaginięcie nie zwróciło niczyjej uwagi...

 

I tak też oto mamy przyjemność cieszyć się kolejną porywającą, intrygującą i niezwykle spektakularną odsłoną tej powieściowej serii, w który kolejny raz będzie królować wartka akcja, wielka przygoda oraz znakomity, czasami nieco rubaszny, humor. Po względem fabularnej relacji jest to z pewnością też jedna z najefektowniejszych części tego cyklu, w którym nie tylko wiele się dzieje, ale gdzie też i przebieg zdarzeń przybiera wielce zaskakujący obraz...

 

 Fabułę powieści wypełnia przebieg misji „Latającego Holendra”, czyli konieczność dotarcia do pilnie strzeżonych lokacji celem zdobycia obcej technologii, poznanie planów wroga, jak i wreszcie zapobiegnięcie dotarcia okrętu z Kristangami do Ziemi. Oczywiście jest i drugi ważny plan - uwielbiana przez nas seria słownych potyczek, przekomarzań i dyskusji pomiędzy Joe i Skipyym, który uwielbia stroić sobie żarty z kapitana, ale też i zarazem swojego największego przyjaciela. To barwna, dobrze poprowadzona i nieprzewidywalna do samego końca, relacja.

 

Bardzo dobrze przedstawiają się również kluczowe elementy tej książki – począwszy od kreacji barwnych bohaterów, których doskonale już znamy, ale którzy też wciąż nas zaskakują tym, jak zmieniają się za sprawą tak długiej, kosmicznej misji…, poprzez jak zawsze pięknie przedstawiony obraz tego świata kosmicznej rzeczywistości z ogromną ilością obcych nacji, planet i zaawansowaną technologią, a kończąc na świetnie zobrazowanym życiu na wojennym okręcie kosmicznym, które nie jest łatwym, ale które pozwala też sprawdzić się w najtrudniejszych sytuacjach.

 

Oczywiście nie wszystko tu jest mocne, mroczne i dramatyczne, gdyż tradycyjnie znajdziemy tu także pokaźną dawkę dobrego humoru, którego autorem jest prawie zawsze nasz przemądrzały, ale też i skądinąd sympatyczny, Skippy. I choć osobiście nie przepadam za łączeniem science fiction z komedią, to w tym przypadku naprawdę doceniam ten zabieg, dzięki któremu tak książka i cały niniejszy cykl ma swój niepowtarzalny klimat i koloryt. Tym samym też opowieść ta wydaje się być także bardziej przystępną również dla nieco okazjonalnego czytelnika literackiej fantastyki.

 

Jeśli chodzi zaś o lekturę tej książki, to ta zapewnia nam znakomitą rozrywkę, gwarantuję świetną zabawę i niesie wielkie emocje. To dobre, wojenne science fiction z humorem w tle, które cechuje nie tylko atrakcyjność fabuły, ale też i inteligencja relacji oraz dobry pisarski warsztat Craiga Alansona, który jest nie tylko doświadczonym, ale też i wiele utalentowanym autorem. Jeśli macie zatem ochotę na przyjemnie spędzony czas z dobrym science fiction, to sięgnijcie po powieść „Expeditionary Force. Black ops”. Polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial