Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ścigana

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ścigana | Autor: Tess Gerritsen

Wybierz opinię:

żuczek75

  „Ścigana” to drugi tom powieści sensacyjnej, a może nawet szpiegowskiej “Śladem zbrodni”. Cykl nosi nazwę Beryl Tavistock, choć w tomie drugim postać ta odgrywa drugo- lub nawet trzecioplanowa rolę. Nie zmienia się atmosfera wyższych sfer, ich życia ponad stan, które stanowi świetne tło dla rozgrywających się scen.

 

Rodzice Beryl Tavistock i jej brata Jordana zginęli dwadzieścia lat wcześniej i jako że byli agentami brytyjskiego wywiadu ich śmierć otacza tajemnica, strzeżona pilnie przez innych agentów. Jak to jednak w życiu bywa Beryl przypadkowo dowiaduje się jak odeszli jej rodzice i przeżywa szok oraz złość żal do losu, bo wszystko wskazuje na to, że jej ojciec zabił matkę, a potem sam popełnił samobójstwo.W końcu wraz z bratem odkrywają prawdę.

 

W tomie „Ścigana” sielskie życie bogatej angielskiej arystokracji zostaje wyrwane z utartych torów. Przyjaciółka Jordana prosi go o przysługę. Jako że wplątała się w pozamałżeński romans i wysłała kochankowi kompromitujące ją listy, koniecznie chce je odzyskać. Wysyła nocą Jordana do domu kochanka, aby wykradł jej listy. Jakie jest więc zdziwienie arystokraty, kiedy na miejscu wpada na innego włamywacza. A właściwie na włamywaczkę.

 

Jest nią Clea, piękna dziewczyna, którą wychowywał wuj. Niestety uczył ją i jej brata złodziejskiego fachu. Zejście na złą drogę skończyło się źle dla wszystkich, ponieważ każde z nich ma na koncie wyrok, a sama Clea aż dwa razy trafiła za kratki.

 

Clea bardzo chciałaby skończyć z nieuczciwym życiem. Jednak los ma wobec niej inne plany. Dziewczyna jest uczestniczką rejsu statkiem handlowym przewożącym cenny ładunek. Załoga statku zostaje zabitana rozkazkapitana innego statku, który powinien był przyjść rozbitkom z pomocą po awarii. Cela z ledwością uchodzi z życiem. Cała ta akcja pachnie międzynarodową aferą. Jednak, z uwagi na mroczną przeszłość świadka, policja nie wierzy w żadne jej słowo. Natomiast przestępcy szybko się orientują,że nie wszyscy uczestnicy rejsu zginęli, dlatego też postanawiają odszukać Cleę i zgładzić ją. Aby ocalić swoją skórę Clea musi zdobyć dowód swojej niewinności, dlatego też włamuje się do posiadłości jednego z arystokratów, by ukraśćartefakt dowodzący prawdy i to właśnie tam spotykaJordana. Pomiędzy dwójką włamywaczy wkrótce rodzi się uczucie i tak mamy romans z sensacyjnym wątkiem w tle.

 

Jeśli ktoś zna dobrze twórczość Tess Gerritsen to dość szybko może zorientować się że książka ta bardzo odstaje od poziomu ostatnich dzieł pisarki po zerknięciu na okładkę łatwo znaleźć informację że powieść ta powstała w roku 1995 zatem są to początki kariery pisarskiej znanej autorki to może do pewnego stopnia usprawiedliwić fakt że nie jest to powieść najwyższych lotów. Warto dodać, ze wspomniany cykl liczy tylko te dwa tomy. tak czy owo można sięgnąć po tę lekturę ponieważ czyta się ją bardzo dobrze i szybko niezależnie od tego polecam raczej późniejsze utwory autorki.

 

A jest w czym wybierać. Najpierw autorka Koncentrowała się na romansach kryminalnych, których uzbierało się w dorobku około dziesięciu. Jednak największym sukcesem okazał się jej cykl thrillerów medycznych z detektyw Jane Rizzoli i patolożką Maurą Isles. TessGerritsen wykorzystała w tych powieściach swoje doświadczenie lekarskie, jednak właśnie dzięki temu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. Na podstawie tego cyklu powieściowego powstał serial Partnerki. „Ściganej” jakoś szczególnie nie polecam, ale inne powieści Gerritsen jak najbardziej, zwłaszcza wspomniany cykl.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial