Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Robienie Na Drutach Dla Każdego

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Robienie Na Drutach Dla Każdego | Autor: Vikki HaffendenFrederica Patmore

Wybierz opinię:

Inka

  Rękodzielnictwo, po przaśnych latach wojennych, powojennych i osiemdziesiątych, kiedy to dzierganie było umiejętnością życiową z gatunku tych dyktujących warunki przetrwania, wraca do łask!

 

Co więcej, zdolności wyczarowywania czegoś z niczego to wielce pożądany i szanowany dar, stawiany na równi z działalnością artystyczną. Sztuką, nawet jeśli użytkową. Jak to zwykle bywa, teoria często nie idzie w parze z praktyką.Jeśli ktoś nie miał w rodzinie dziergacza przekazującego z pokolenia na pokolenie tajniki rzemiosła, musi posiłkować się literaturą, bądź modnymi ostatnio wirtualnymi tutorialami. Wydania z czasów PRL – u, prawdziwe perełki kolekcjonerskie, osiągają dziś zawrotne ceny na aukcjach, choć ich jakość pozostawia wiele do życzenia. W grę wchodzi raczej sentyment. Co innego współczesne publikacje, których, wychodząc naprzeciw modzie, coraz więcej. Często zbyt skomplikowane w opisie, albo przeładowane zdjęciami poglądowymi.

 

Tymczasem propozycja Vikki Haffenden i Frederici Patmore nie dość, że pięknie wydana, solidnie oprawiona, kolorowa i starannie wyedytowana zawiera same pożądane treści. Zgodnie z tytułem – to naprawdę oferta skierowana „dla każdego”.

 

W ten sposób staje się interaktywny, bo to użytkownik sam decyduje o wyborze konkretnej opcji. A propozycji jest całe mnóstwo. Książka zawiera sześć zasadniczych rozdziałów: Materiały, Narzędzia, Galeria próbek, Techniki, Projekty, Wzory, z których każdy dodatkowo pogłębia tematykę.

 

Początkowe części łagodnie wprowadzają do krainy włóczek, charakteryzują skład, operują ilustracjami poglądowymi. Uczą analizować banderole i symbole stosowane przez producentów. A nawet dobierać kolory według koła barw.Jak wiele wariantów włóczek, tyle samo różnych opcji narzędzi do ich obróbki. I ten sam schemat: zdjęcia i opisy wielu wariantów drutów włącznie z tabelami ułatwiającymi kategoryzację. Są też inne „drobiazgi” usprawniające pracę typu markery, szpilki do blokowania, bobinki, czy tradycyjne nożyczki. O niektórych z nich można przeczytać po raz pierwszy w życiu. Galeria splotów to strony ze zdjęciami przedstawiającymi wybrane wzory: od zwykłych ściągaczy po skomplikowane warkocze, ażury.

 

Jednak zasadniczy trzon książki, sedno, to prezentacja technik wykonania ponad dwustu pięćdziesięciu konkretnych schematów. I, to kluczowe słowo: krok po kroku. Włącznie ze zdjęciem ułożenia dłoni na robótce. Zgodnie z wybranym przez siebie stylem dziergania. A jest ich (znowu) mnóstwo. Mamy tutaj instruktaż jak zrobić zwykłe pompony i chwosty, ale i skomplikowane zabawki: małpki, sowy, kwiatuszki.

 

Jedynym słabym punktem tego imponującego wydania są przykładowe projekty swetrów, szalików, czapek, poduszek i dywaników. Propozycje te trącą lekko myszką. Są mało efektowne. Aż chciałoby się użyć epitetu: szkolne i zachowawcze. Ale przecież nie takie było założenie Vikki Haffenden i Frederici Patmore. Ta książka przecież ma pomóc w nauce, a to od wyobraźni użytkownika zależy jak konkretne wzory zostaną wykorzystane.

 

Rozczarowanie wynagradza ostatnia część – Wzory. A tutaj jasne, proste, wyraźne instrukcje splotów. Od najłatwiejszych do najbardziej imponujących, rozbudowanych.

 

Podsumowując: Robienie na drutach dla każdego to swoisty podręcznik z opisami, ale i źródło inspiracji, pomysłów do rozpoczęcia lub kontynuacji przygody z dzierganiem. I to dosłownie od pierwszego oczka do fantazyjnej plisy. Krok po kroku. Zatem nauka przy asyście tej książki to prawdziwa przyjemność. Prawdopodobnie działa w tym przypadku ta sama zasada, co przy kolekcjonowaniu książek kucharskich. Wybrane przepisy można wypróbowywać w praktyce, ale równie smacznie jest oglądać przepięknie wykonane, profesjonalne zdjęcia i po prostu trzymać na półce. W zasięgu wzroku.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial