Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ciekawski George Idzie Do Szkoły

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ciekawski George Idzie Do Szkoły | Autor: H.A. ReyMargret Rey

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

  Ciekawski Gorge, czyli postać z książek małżeństwa Margaret i H.A. Reyów liczy sobie już niemal 70 lat!!! Czytelnicy, ale również widzowie, znają George bardzo dobrze, gdyż nie tylko powstawały o nim serieksiążek, ale również seriale, sztuki teatralne, a nawet filmy pełnometrażowe!!! Wydawnictwo MODO wznawia kolejne książeczki dla dzieci, a one cieszą maluchów głównie w wieku przedszkolnym, bo to do nich skierowane są te publikacje.

 

„Ciekawski George idzie do szkoły”, to kolejna książeczka, mówiąca o małej, niesfornej małpce! Czytelnicy poznali już „Ciekawski George odkrywa dinozaura”, „Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka”, „Ciekawski George w wielkim mieście”, „Ciekawski George w bibliotece” i sporo innych tytułów, które Wydawnictwo MODO odnawia od kilku lat. Książeczki są lubiane, niosą dzieciom wiele radości i są niedrogie, gdyż mają format zeszytu. Jednak najważniejszy jest w nich bohater, który miewa przeróżne przygody!!!

 

Tym razem ciekawski George zjawia się w szkole! Pan w żółtym Kapeluszu przyprowadza Georgea, który został zaproszony na zajęcia, do klasy. Ma być asystentem nauczyciela i rzeczywiście małpka stara się być nie tylko pomocna, ale również bardzo opiekuńcza w stosunku do dzieci. Niestety, po jakimś czasie sprawy wymykają się spod kontroli. Podczas mieszania farb Georgea nieco ponosi… Robi się z tego ogromny bałagan… Choć małpka stara się pomóc i posprzątać, to jakoś jej to nie wychodzi. Na szczęście ma jeszcze dookoła siebie inne dzieci, które bardzo chętnie małpce pomogą, a przy tym będą się świetnie bawić!

 

„Ciekawski George idzie do szkoły” z pewnością zainteresuje i rozśmieszy młodego czytelnika, ale również czegoś nauczy! Dzieci podczas zgłębiania lektury dowiedzą się, jak można z podstawowych kolorów uzyskać inne, pochodne! George miesza bowiem farby i całkiem nieźle radzi sobie z tą czynnością… Ostatecznie jednak nieco go ponosi… Każde mądre dziecko zrozumie jednak, że Małpka „poszalała” i takie szaleństwa nie są wskazane w szkole czy przedszkolu!Choć sam George jest psotnikiem, to jednak czasem zupełnie niechcący potrafi zrobić spory bałagan. Ma dobre intencje, ale nie zawsze przemyśli swój kolejny krok… Brzmi to bardzo znajomo! Dzieci miewają, tak jak George właśnie, różne chwile – gorsze i lepsze. Bohater serii „Ciekawski George” uczy, że z każdej sytuacji znajdzie się jakieś wyjście!

 

Książeczka, tak jak już wspomniałam, skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Treść jest niedługa, a przy tym bardzo przystępna! Język skierowany jest do maluchów, toteż nie ma problemu ze zrozumieniem tekstu. Warto dodać, że sam George jest sympatyczną postacią, która wywołuje na twarzy dziecka uśmiech, więc i same przygody małpki mogą być dla dziecko naprawdę wspaniałą przygodą. Warto dodać, iż cała seria jest bardzo dowcipna, ale zawiera często w sobie także morał. Przy tym każda historia jest przemyślana. Autorzy pokazali bowiem, że zawsze znajdzie się wyjście z kłopotliwej sytuacji (bo właśnie kłopotliwe sytuacje są specjalnością Georgea).

 

Książka jest wydana w formie zeszytowej, posiada kolorowe ilustracje. Są one podobne do tych, które dziecko widzi na ekranie telewizyjnym, dlatego również postacie będą mu bliskie, jeśli najpierw obejrzy ono Ciekawskiego George w telewizjiIlustracji jest całkiem sporo i przeważają one nad tekstem, a małe dziecko z pewnością to doceni!

 

Myślę, że cała seria jest godna uwagi, a bohater cyklu jest przemiłym zwierzątkiem, które może wiele nauczyć dzieciaczki!

 

Bardzo polecam nie tylko tytuł „Ciekawski George idzie do szkoły”, ale także pozostałe części serii!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial