Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Opcja Maryi

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Opcja Maryi | Autor: Carrie Gress

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  Czasy, w których żyjemy pełne są chaosu i niepokoju. Co chwila jesteśmy atakowani złymi wiadomościami, każdego dnia możemy obserwować kryzys cywilizacji, wartości i wiary. Czujemy zagrożenie ze strony światowych potęg takich jak Rosja, czy Chiny, z coraz większym niepokojem możemy obserwować również rosnące wpływy religii islamskiej. Nasze chrześcijańskie wartości są coraz mniej poważane. W jaki sposób możemy poradzić sobie z taką sytuacją? Gdzie szukać pomocy? Autor książki "Opcja Maryi. Boża odpowiedź na kryzys cywilizacji" Carrie Gress proponuje nam zwrócenie się do Matki Bożej, zaufanie jej i stworzenie z Nią głębokiej relacji. Ma to nam przynieść spokój i ukojenie, uratować nasze dusze i serca oraz sprawić, że przybliżymy się do Boga.

 

W swojej książce autor pokazuje nam jak fascynującą postacią jest Maryja. Co miło mnie zaskoczyło, książka pełna jest faktów i zagadnień z historii Kościoła i świata. Spodziewałam się, że będą to osobiste rozważania autora i nacisk na modlitwę, a tymczasem otrzymałam naprawdę ciekawą rozprawę o tym, kim jest Maryja, jak wygląda jej kult na świecie, kiedy objawiła swoje działanie. Możemy poznać tutaj sylwetki znanych osób, które kochały Maryję i propagowały jej kult. Są to chociażby tacy święci jak św. Benedykt, który stworzył cały model życia oparty na Maryi, św. Maksymilian Kolbe, św. Jan Paweł II i wiele innych znanych w chrześcijaństwie postaci. W książce o Maryi nie mogło zabraknąć także wiadomości na temat objawień Matki Bożej. Możemy tu więc przeczytać o tak znanych miejscach jak Guadalupe, Fatima czy Lourdes.

 

Autor zwraca uwagę czytelników również na to jak znaną kobietą jest Maryja. Możemy to zaobserwować chociażby w sztuce, gdzie Maryja jest jednym z najczęstszych motywów obrazów, czy rzeźb. O wielkiej sławie Maryi świadczy również ogromna liczba kościołów noszących jej imię, liczne wspólnoty, które szczególnie ją czcią, a nawet obecność Maryi w takich dziedzinach jak botanika- wszak Matka Boża ma nawet rośliny noszące jej imię (oglądać je możemy w coraz bardziej popularnych Ogrodach Maryjnych). Maryja wpływa więc nie tylko na życie religijne, ale także na świeckie.

 

Carrie Gress za pośrednictwem swojej książki próbuje nam udowodnić, że Maryja jest niesamowicie ważną i potężną postacią, ku której warto się zwrócić. Wskazuje nam jak wiele razy Matka Boża pomogła swoim wyznawcom i jak opiekuje się ludźmi, którzy jej ufają. Oczywiście dużo tutaj tej teorii, ale jak w praktyce przybrać tą tytułową opcję Maryi? Czy wystarczy tylko wierzyć? Otóż nie, gdyż to jest zdecydowanie za mało. Autor zachęca czytelników do tego, aby nawiązali z Matką Bożą dużo głębszą relację i pokazuje jakie korzyści z tego płyną. Na końcu książki przygotował praktyczną rozpiskę różnych pomysłów, które mogą pomóc nam żyć na co dzień zgodnie z opcją Maryi. Są to oczywiście różne modlitwy, ale także przynależność do wspólnot, pielgrzymki, czy noszenie szkaplerza i Cudownego Medalika.

 

"Opcja Maryi" to książka ciekawie napisana i bez wątpienia wnosząca bardzo wiele do chrześcijańskiego życia. Polecam szczególnie osobom głęboko wierzącym, które chcą wchodzić w coraz bardziej zażyłą relację z Bogiem. Myślę, że to dobra propozycja również dla osób, które szukają wiary i swojego miejsca w chrześcijańskim świecie. To nie tylko inspiracja i pogłębianie wiedzy i wiary, ale także pocieszenie na trudne czasy, w których przyszło nam żyć.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial