Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Radość Życia, Czyli Jak Zwyciężyć Depresję

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Radość Życia, Czyli Jak Zwyciężyć Depresję | Autor: David D. Burns

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

  „Radość życia”, to przewodnik, który został zaaprobowany przez środowisko psychologów już wiele lat temu. Autor David D. Burns od lat wspiera pacjentów chorych na depresję i jest on emerytowanym profesorem nadzwyczajnym psychiatrii i nauk behawioralnych w Szkole Medycznej Uniwersytetu Stanforda.Pacjentom proponuje alternatywę do terapii tradycyjnej, a mianowicie skupia się na biblioterapii. Jest to próba leczenia depresji poprzez czytanie o niej - poszukiwanie rozwiązań w książkach tematycznych, o których autor szczegółowo pisze w swojej lekturze. Co ciekawe Burns otwarcie twierdzi, iż często może ona zastąpić terapię tradycyjną właśnie (osobiste spotkania z psychologiem), jednak zaznacza, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak nasilona jest depresja.

 

„Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” wydana w lipcu 2022 roku, to drugie poprawione wydanie w języku polskim, które po ponad 10 latach wznowiło Wydawnictwo Zysk i S-ka. Myślę, że mimo upływu czasu, przewodnik wciąż jest bardzo aktualny. Dodać warto, że problemy psychiczne Polaków są coraz częstsza, a sama epidemia miała na to ogromny wpływ , także wojna w Ukrainie dodatkowo je wzmocniła. Kiedy więc nastrój nie poprawia się przez dłuższy czas, warto przyjrzeć się sobie i postarać się odzyskać tytułową radość życia. Właśnie w tym ma pomóc przewodnik Burnsa i myślę, że dla wielu będzie on niezwykle pomocny.

 

„Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” Burnsa przede wszystkim pokazuje odbiorcy, że może on samą chorobę przezwyciężyć. Doświadczony psychiatra motywuje czytelnika, ale również inspiruje, zachęca do dobrych zmian, dając przede wszystkimnarzędzia do tego, aby próbować wprowadzić je w życie. Często na kartach swojej lektury podaje wyniki badań, podpiera się również statystyką i jest kompetentny w swojej dyscyplinie. Skupia się przede wszystkim na kilku podstawowych tematach, związanych z depresją i jej objawami. Stara się rozwiązać problemy z nastrojem, brakiem akceptacji i typowymi zaburzeniami psychicznymi, które są najbardziej popularne w obecnych czasach. W „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” udowadnia, że nie zawsze potrzebne są leki, aby depresja minęła, jednak równocześnie otwarcie mówi, iż czasem bez leków nie można wyzdrowieć. Kiedy depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, trzeba spotkać się ze specjalistą.

 

Burns proponujekilkutygodniowy kurs, dzięki któremu możliwa jest poprawa samopoczucia. Oczywiście nie obiecuje, że już nigdy nie wrócimy do gorszych momentów, jednak jeśli będziemy uważni, możemy poczuć tytułową radość życia. Burns wiele uwagi poświęca MYŚLI i tego jak wpływa ona na nasz nastrój.Autor proponuje więc terapię poznawczą, w której ważnych jest kilka punktów: poprawa, zrozumienie, samokontrola i zapobieganie oraz samorozwój. Na tym skupia się w lekturze, proponując pewne rozwiązania, które ostatecznie mają doprowadzić do zmiany nastroju, innego spojrzenia na świat, wyłapania podstawowych błędów, które popełniamy w zachowaniu.Porusza on tematy niskiej samooceny, a także problemy z lękami i ich przyczynami, kłopotami w relacjach, z krytyką, czy z uzależnieniem od aprobaty ze strony innych…

 

Z pewnością książka „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” pomoże wielu osobom, które podejdą do niej pozytywnie, z myślą, iż rzeczywiście są w stanie w swoim życiu zmienić pewne nawyki, wypracowane zachowania, jednak potrzebna jest samokontrola i zaparcie, oraz pozytywne nastawienie o które wiadomo, iż jest trudno podczas stanów depresyjnych. Podręcznik, mimo iż jest napisany prostym i przystępnym językiem, proponuje poparte badaniami rozwiązania, które przy ich zastosowaniu, powinny przynosić korzyści już w przeciągu kilku tygodni.

 

„Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” to ciekawa propozycja, która z pewnością pomoże wielu osobom, poszukującym w miarę prostych, ale korzystnych rozwiązań.

 

Polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial