Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kobieta Z Płonącym Nosem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kobieta Z Płonącym Nosem | Autor: Debora Sianożęcka

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  "Kobieta z płonącym nosem. O złości kobiety biblijnie i terapeutycznie" to wyjątkowa książka, która rozpracowuje temat kobiecych emocji, głównie gniewu i złości w odniesieniu do Biblii oraz nauczania Kościoła. Autorką książki jest Debora Sianożęcka, psycholog i psychoterapeutka, która swoją pracę połączyła z głęboką wiarą i zafascynowaniem Biblią. To właśnie w Piśmie Świętym autorka znalazła wiele cennych wskazówek, którymi postanowiła podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Swoją książkę określa jako poradnik i okazję do przebudzenia się i uświadomienia sobie wielu rzeczy, w szczególności tego jak subtelnie działa w nas demon, powodując, że pielęgnujemy w sobie złość i gniew, często w odniesieniu do najbliższych nam osób.

 

Książka ta, to okazja do medytacji i głębokich przemyśleń, a co za tym idzie do odmienienia swojego życia i przyjrzenia się odczuwanym przez nas emocjom. Autorka zachęca czytelników do oddania swojego życia Bogu, do poznawania go i postawienia na pierwszym miejscu w naszej egzystencji. Wymaga to oczywiście dużej wiary i poznania Pisma Świętego, które jest drogowskazem i odpowiedzią na wiele dręczących nas pytań i wątpliwości.

 

W swojej książce autorka bierze pod lupę kobiece emocje. Z ogromnym zrozumieniem przedstawia złożoną kobiecą psychikę i opowiada o tym, jak silnie kobiety odczuwają różne życiowe sytuacje. Pani Debora zachęca czytelniczki, aby spojrzały na swoją złość i przeanalizowały zarówno jej następstwa jak i przyczyny. Zaznacza przy tym, że złość sama w sobie nie jest zła, istotne jest jednak jak sobie z nią radzimy. Z pomocą przyjść nam może właśnie wiara w Boga oraz sięgnięcie po Pismo Święte. Jak się okazuje znaleźć tam możemy opisy wielu sytuacji, których możemy doświadczyć w naszym życiu. Autorka opowiada o naszych emocjach zestawiając je z przykładem różnych biblijnych postaci, w szczególności właśnie kobiet. W książce możemy znaleźć zarówno całe biblijne cytaty, jak i ich interpretacje i odniesienia do współczesnych nam sytuacji.

 

Pani Debora odnosi się w swoich rozważaniach nie tylko do przykładów biblijnych, ale również do historii, w szczególności do przykładów różnych osób znanych w Kościele katolickim czy w filozofii. Podpowiada nam również jak możemy oswajać swoją złość, jak możemy radzić sobie z naszymi emocjami, a co najważniejsze - w jaki sposób możemy zapraszać Boga do działania w naszym życiu. Ta książka jest więc jednocześnie poradnikiem, wskazówką, medytacją, a nawet modlitwą. Pomaga zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad swoim życiem i nad tym jak wygląda na co dzień nasza wiara.

 

"Kobieta z płonącym nosem" to książka, która jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kobietom pomoże ona uporać się z emocjami, oswoić niektóre uczucia, poradzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami, które nas spotykają. Mężczyznom zaś może uświadomić jak złożoną psychikę mają kobiety i jak bardzo silnie przeżywają one niektóre sytuacje. Jest to dobra lektura do zrozumienia kobiet, a tym samym do większego szanowania ich emocji.

 

Ze względu na liczne odniesienia do wiary i Pisma Świętego jest to książka przeznaczona dla ściśle określonej grupy odbiorców, którymi są oczywiście katolicy. Aby w pełni skorzystać z tej książki trzeba otworzyć się na modlitwę i słuchanie oraz być gotowym do wprowadzania zmian w swoim życiu, także tych na poziomie wiary.

 

Książkę szczególnie polecam osobom, które lubią rozważania biblijne.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial