Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ra Wszechmocny. Kot Detektyw

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ra Wszechmocny. Kot Detektyw | Autor: Amy Butler Greenfield

Wybierz opinię:

Joanna Kietlińska

  Młodzi czytelnicy bardzo lubią książki, w których bohaterami są zwierzęta. Koty, to jedne z ich ulubionych i to o nich powstaje naprawdę sporo ciekawych historii. Wydawnictwo Dwukropek proponuje młodemu czytelnikowi w wieku 8-12 lat książkę pt. „RA Wszechmocny. Kot detektyw” autorstwa Amy Butler Greenfield. Jest to część pierwsza, którą koniecznie trzeba przeczytać! Niewątpliwie zapowiada się seria o kocie detektywie, który jest inny niż wszystkie znane dotąd koty… RA jest bowiem Wszechmocny!

 

A o czym jest ta historia??? Pewnego dnia ginie Oko Horusa… Kto je skradł? Gdzie szukać amuletu??? Oskarżona zostaje dziewczyna, która jest egipską służącą. Oczywiście jest ona niewinna… Niestety nie ma ani amuletu, ani małej służącej, której grozi ogromne niebezpieczeństwo – nawet śmierć!Na pomoc dziewczynce rusza kotka Miau, która szuka wsparcia u niezwykle leniwego, a Wszechmocnego, kota RA!!! Zna on przecież pałac i swoje królestwo, każdy jego zakamarek! Czy uda się mu uratować dziewczynę i odzyskać skradzione Oko Horusa???Kot jest na co dzień niezwykle leniwy, w końcu jest kotem faraona! Uwielbia słoneczne kąpiele i jest nieco arogancki w obyciu, ale jego królewskie pochodzenie przecież na to pozwala! Postanawia jednak pomóc kotce Miau w poszukiwaniach, a wraz z nimi szukać Tedimut (tak ma na imię dziewczynka) będzie zaprzyjaźniony skarabeusz Cherpi. Zapowiada się niezwykła przygoda, w której kot zostanie DETEKTYWEM!!!

 

„RA Wszechmocny. Kot detektyw”, to napisana z dowcipem kryminalna historia dla dzieci. Jest w niej wartka akcja, ale również ciekawe, wciągające opisy przygód bohaterów. Warto dodać, że powieść jest żartobliwa, co zwykle bardzo podoba się młodym czytelnikom, którzy szukają często dowcipu w historiach tego typu. Dodatkowym atutem jest to, iż czytelnik może się sporo dowiedzieć z książki o samym Egipcie, nawet i jego historii. (Często właśnie w taki sposób młodzi czerpią wiedzę o świecie, innych krajach czy o historii właśnie... )

 

Warto zwrócić uwagę również na rysunki, znajdujące się w książce autorstwa Amy Butler Greenfield. Ilustracje do książki wykonała Sarah Horne i choć są one pozostawione w brawach czarno białych, to jednak podobają się odbiorcom. Sam kot, skarabeusz, ale i pozostali bohaterowie książki „RA Wszechmocny. Kot detektyw” mają charakter i widać to również na grafikach ilustratorki.

 

Książka liczy sobie ponad 270 stron. Z pewnością będzie świetną lektura dla młodych czytelników, którzy potrafią już czytać. Czcionka jest dosyć duża, dlatego dobrze się książkę czyta zwłaszcza wieczorami, a dziecko po lekturze poczuje się na pewno dumne, iż ją przeczytało samodzielnie. Jednak będzie też doskonałą propozycją na wspólne wieczorne czytanie z rodzicem czy opiekunem!

 

Książka ma twardą oprawę i bardzo ciekawą, zachęcającą kolorową okładkę z wizerunkiem głównego bohatera, który od razu się czytelnikowi spodoba!„RA Wszechmocny. Kot detektyw” przełożyła Katarzyna Biegańska i przekład jej czyta się naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę zwłaszcza to, iż odbiorcą jest dziecko. Prosty język, a jednak bogate słownictwo, pozwala na to, by czytać z zainteresowaniem, a w tym samym czasie również uczyć się nowych zwrotów.

 

Myślę, że przygody bohaterów książki „RA Wszechmocny. Kot detektyw” zainteresują czytelnika, zwłaszcza takiego, który szuka dowcipnych historii. Dużą zaletą jest ciekawy kryminalny główny wątek i zagadka, którą nie jest zbyt łatwo rozwiązać…

 

Bardzo polecam wszystkim, którzy szukają interesującej powieści kryminalnej dla młodego czytelnika!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial