Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pole elektromagnetyczne EMF

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pole elektromagnetyczne EMF | Autor: Joseph Mercola

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Promieniowanie 5G to bardzo gorący temat ostatnich lat, często będący przedmiotem dyskusji.  Nowa technologia ma duże grono swoich zwolenników, którzy upatrują się w niej polepszenia jakości Internetu, a tym samym komunikacji. Przeciwnicy zaś mają obawy związane z wpływem technologii 5G na zdrowie ludzi i stan środowiska naturalnego, za co są powszechnie wyśmiewani oraz wyzywani od "płaskoziemców" i "foliarzy". Która postawa jest prawidłowa? Czy nowe technologie to dla nas szansa, czy zagrożenie? Jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma 5G oraz inne rodzaje promieniowania elektromagnetycznego, z którym mamy styczność na co dzień? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w książce "Pole elektromagnetyczne EMF. Skuteczne strategie ochrony Ciebie i Twoich bliskich przed oddziaływaniem pól elektromagnetycznych telefonów komórkowych- SAR, Wi-Fi, 5G".

 

Autorem książki jest dr Joseph Mercola, lekarz, którego misją jest usuwanie przyczyn chorób, a nie leczenie objawów i skutków. W swojej książce próbuje on uświadomić nam jak duży wpływ na nasze zdrowie mają sprzęty, których używamy każdego dnia- telefony komórkowe, komputery, a także inne przedmioty codziennego użytku.

 

Być może czytając te słowa uśmiechasz się i myślisz, że masz do czynienia z kolejnym zwolennikiem teorii spiskowych. Być może nie wierzysz, że pole elektromagnetyczne ma na nas jakikolwiek wpływ i cieszysz sie, że masz w domu superszybki Internet.  Niestety, dr Mercola uświadamia nam jak wielki koszt tych udogodnień ponosimy my, nasze dzieci i wszelkie organizmy żywe. Logicznie rzecz biorąc, czy promieniowanie mogłoby być dla nas obojętne? Oczywiście nie widzimy jego widocznych skutków, trzeba mieć jednak świadomość, że tu wszystko zachodzi na poziomie tkanek i komórek, co w rezultacie działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Oczywiście nie oznacza to, że każdy człowiek odczuje konsekwencje promieniowania elektromagnetycznego. W swojej książce autor przedstawia nam różnorodne konsekwencje jakie może przynieść nam wszechobecne promieniowanie. Są to różne choroby i schorzenia, od łagodnych, po tragiczne w skutkach. Dr Mercola omawia najczęstsze skutki wpływu promieniowania na dorosłych i dzieci, jednocześnie pokazując nam jak możemy tym skutkom zapobiegać. Nie oznacza to oczywiście, że musimy wyprowadzić się do pustelni, czy też zrezygnować ze zdobyczy cywilizacji. Ważne jest jednak, aby poznać sposoby umożliwiające unikanie promieniowania elektromagnetycznego lub chociaż zmniejszenie intensywności i czasu naszej ekspozycji. Jest to chociażby tak prosta rzecz, jak ograniczanie korzystania ze smartfonów małym dzieciom, wybieranie zdrowszych źródeł światła i zdrowszych opcji Internetu. Oczywiście autor proponuje nam również dużo bardziej radykalne środki związane z ochroną całego domu poprzez stosowanie różnorodnych zabezpieczeń w postaci np. filtrów i farb.

 

Nie ma sensu mówić o skutkach jeśli przekonująco nie wyjaśni się także przyczyn. W książce autor dokładnie i prosto objaśnia nam w jaki sposób pole elektromagnetyczne wpływa na nasze organizmy. Jest to rzetelna wiedza, a tym samym argumenty, z którymi trudno dyskutować.

 

Książka ta to bardzo ciekawa publikacja, która otwiera oczy na wiele spraw. Pokazuje jak wielkim biznesem jest 5G i uświadamia, że obawa przed tą nową technologią jest w pełni uzasadniona. Wszak nikt nie sprawdził wpływu tego promieniowania na ludzkie zdrowie przed wprowadzeniem produktu na rynek. Wyniki mogłyby się okazać zatrważające, o czym zresztą (niestety) sami będziemy się mogli wkrótce przekonać.

 

Myślę, że książka dr Mercola to interesująca lektura zarówno dla osób, które uważają, że to "tylko teorie spiskowe", jak i dla osób, które naprawdę obawiają się wpływu 5G i innego rodzaju promieniowania na zdrowie swoje i bliskich. Jeśli zaś książka wydaje się niewiarygodna, to jeszcze dodam, że na jej końcu znajduje się spis ogromnej ilości źródeł, o które możemy uzupełnić temat.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial