Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jedni Drugich Brzemiona Noście

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jedni Drugich Brzemiona Noście | Autor: Ks. Andrzej GrefkowiczKs. Wojciech Nowacki

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  Modlitwa wstawiennicza-piękny element życia każdej wspólnoty katolickiej. Choć jest coraz popularniejszą formą wspólnej modlitwy, to jednak wciąż bywa mało znana, szczególnie przez osoby, które nie należą do żadnej wspólnoty. Tymczasem z tej formy modlitwy może korzystać każdy i każdy może o nią poprosić. Czy prowadzenie takiej modlitwy jest trudne? Czy każdy może posługiwać w takiej formie? Czym w ogóle jest modlitwa wstawiennicza i na czym (lub może raczej na Kim) opiera się jej działanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce "Jedni drugich brzemiona noście. Z doświadczeń prowadzenia modlitwy wstawienniczej i posługi uwalniania". Autorami książki jest dwóch księży i jedna osoba świecka, oczywiście wszystkie trzy osoby działają we wspólnotach i zajmują się między innymi wspomnianą tutaj modlitwą. W książce podzielili się nie tylko swoją wiedzą na temat chrześcijaństwa i nauczania Kościoła, ale także udzielili czytelnikom szereg cennych rad i wskazówek dotyczących modlitwy wstawienniczej oraz posługi uwalniania.

 

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich autorzy poruszają temat modlitwy wstawienniczej. Dowiadujemy się tutaj wszystkiego od podstaw, a więc na samym początku ks. Andrzej Grefkowicz opowiada o tym, czym w ogóle jest modlitwa wstawiennicza, na czym ona polega i kiedy warto po nią sięgnąć. Następnie przytacza szereg cennych rad dotyczących przygotowania do posługi w modlitwie wstawienniczej. Następnie opisuje przebieg takiej modlitwy oraz ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. W części tej możemy przeczytać również o rozeznaniu podczas modlitwy, a także o tym jak i kiedy modlić się o uzdrowienie wewnętrzne. Autor wspomina również o tym, w jaki sposób taki rodzaj modlitwy można stosować w życiu codziennym.

 

Część druga to temat posługi uwalniania. Jest to zdecydowanie kwestia dużo trudniejsza, wymagająca gruntownego przygotowania. W części tej przeczytamy o działaniu złych duchów oraz oczywiście o tym, w jaki sposób powinna przebiegać prawidłowa modlitwa związana z problemem uwalniania. Jest tu kilka słów o nawróceniu i oczywiście praktyczne, ważne wskazówki dla osób modlących się.

 

Oprócz wielu praktycznych kwestii w książce nie zabrakło również teorii. Autorzy przytaczają tutaj wiele faktów z historii Kościoła, powołują się na kościelne dokumenty oraz oczywiście na słowa zawarte w Piśmie Świętym.

 

Książka ta to cenna propozycja dla osób udzielających się we wspólnotach charyzmatycznych i chcących rozwijać się w różnych posługach. To także wartościowa pozycja dla osób, które chcą dowiedzieć się na czym polega modlitwa wstawiennicza, gdyż być może noszą się z zamiarem skorzystania z takiej formy modlitwy. Jest to książka zarówno dla osób, które dobrze czują się w kwestiach wiary i mają już różne doświadczenia związane np. ze wspólnotami, jak i dla osób poszukujących Boga i próbujących zmienić swoje życie. To książka, która może przynieść ukojenie i inspirację w szukaniu swojej ścieżki wiary. Myślę, że to również naprawdę dobra pomoc dla wszystkich osób, które biorą udział w modlitwach wstawienniczych.

 

Książka liczy niecałe 160 stron. Podzielona jest na krótkie rozdziały znacznie ułatwiające czytanie. Napisana jest zrozumiałym, przystępnym językiem. Doskonale łączy w sobie wiedzę o nauczaniu Kościoła, ważne porady oraz cenne doświadczenie autorów, którym postanowili podzielić się z czytelnikami. Myślę, że nie jedna wspólnota sięgnie po ten krótki poradnik i wspomoże się nim w rozwijaniu swojej posługi.

Andżelika Horbowicz

  „Jedni drugich brzemiona noście” to pozycja odnosząca się do modlitwy wstawienniczej i posługi uwalniania. Ta książka odnosi się do bólu i cierpienia w życiu wielu ludzi. Wyjaśnia, dlaczego uczestnicy modlitwy wstawienniczej są kluczowi, a także znaczenie uzdrowienia poprzez tę modlitwę. Omawia również znaczenie zrozumienia wytycznych i definicji dostarczonych przez Kościół, aby prowadzić tę modlitwę. Ten dokument łączy w sobie istotne elementy Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Zawiera zestawienie kluczowych dokumentów Kościoła katolickiego dotyczących duchów demonicznych i modlitw wstawienniczych. Dodatkowo wiąże modlitwę o wybawienie z wiarą chrześcijańską. Praktyczne wskazówki zawarte w wieloletniej posłudze autorów są bezcenne dla osób zaangażowanych w to powołanie.

 

Dla wielu ludzi wiara jest jedną z najważniejszych wartości życiowych w życiu. Każdy niemal chrześcijanin, choć raz modlił się modlitwą wstawienniczą. Jest to sposób na przezwyciężenie swoich lęków, a także pomoc w przezwyciężeniu ich. Poprzez modlitwę wstawienniczą łączymy się duchowo poprzez sieć błogosławieństw. Modląc się za innych, łączymy się fizycznie jak duchowym układem naczyniowym. Ostatecznie pomaga to stworzyć prawdziwie wspólnotowy zbiór dobra duchowego. Dzięki modlitwie pokazujemy także, że sami zwracamy się do tych, o których się modlimy. Nie raz słyszymy, by modlić się nawet za swoich wrogów. Nie jest to łatwe zadanie, ale pozwala uporać się ze złymi emocjami względem tej osoby i choć przez chwilę uzyskać spokój wewnętrzny.

 

Pozycja „Jedni drugich brzemiona noście” jest idealnym podsumowaniem wszystkich informacji o modlitwie wstawienniczej i posłudze uwalniania. Trzech autorów o wielkim doświadczeniu, którzy opowiadają o powyższym temacie. Daje to lepszy obraz na całą sytuacje modlitwy i sposobu jej odmawiania. Modlitwa nie może być zorientowana jedynie na wyniki, nie można także oczekiwać, że po wygłoszeniu modlitwy odpowiedź przyjdzie natychmiast. Zatem w tym przypadku najważniejszą funkcją modlitwy jest wyzbywanie się naszych skłonności, uprzedzeń i upodobań. Jej celem nie jest zapewnienie nam chwilowego komfortu. Dlatego często prosimy Boga o jedną rzecz, wiedząc, że w głębi serca już skłanialiśmy się ku jednej z tych opcji. Prośmy, więc Boga, aby przywrócił nasze pragnienia do stanu równowagi, czyli pragnień, których On pragnie. Kiedy tam dotrzemy (może to zająć trochę czasu), Bóg powie nam, dlaczego jeden wybór jest lepszy od drugiego, co sprawia, że ​​jest to Jego wola dla nas.

 

Często prosimy ludzi o modlitwę za nas samych lub bliskich nam ludzi. Dlaczego to robimy? Dlaczego prosimy innych o wstawiennictwo? Może czujemy się słabi i sytuacja wydaje się być poza naszym zasięgiem, może potrzebujemy nie tylko modlitwy, ale wsparcia ludzi, doświadczenia posiadania kogoś przy sobie w trudnych chwilach. Ale dlaczego mamy się modlić? Czy nie wystarczą dobre słowa od innych osób lub wspierający tekst ze złotą radą znalezioną w Internecie? Poza tym możemy również modlić się do Boga w sprawach naszego serca, więc, po co prosić innych o wstawiennictwo za nami? Na te i wiele innych pytań odpowiada nam ta pozycja. Można stwierdzić także, że nie trzeba jedynie prosić o pomoc dla innych, a także można mówić o modlitwie wstawienniczej i jej wielu rodzajach. Pozycja ta także ukazuje, że można mówić o modlitwie wstawienniczej fizycznej, wewnętrznej, o umocnienie czy o uwolnienie. Książka ta powinna być przeczytana przez wszystkich chrześcijan, którzy chcą polepszyć jakościowo swoją modlitwę.

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial