Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zawsze Będę Obok

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zawsze Będę Obok | Autor: Joanna Nowak

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

  "Zawsze będę obok" to kolejna po "Już nie ucieknę" i "Dopóki starczy sił" powieść z serii "Siostry z ulicy Wiśniowej". Autorką serii jest Joanna Nowak, a książki ukazują się nakładem wydawnictwa Replika.

 

"Siostry z ulicy Wiśniowej" to książki opowiadające o perypetiach sióstr trojaczek- Ady, Jagny i Sary, które przeżywają różne sercowe perypetie i osobiste problemy. Siostry zawsze mogą liczyć na swoje wzajemne wsparcie oraz na pomoc ich mamy, która mieszka w Graborówku. Każda z sióstr mieszka już natomiast sama i próbuje ułożyć sobie życie.

 

Główną bohaterką trzeciego tomu serii, czyli książki "Zawsze będę obok" jest Jagna. Jagna, jako jedyna z sióstr nadal pozostaje singielką i z zazdrością patrzy na siostry, które promienieją szczęściem u boku ukochanych mężczyzn (o sercowych rozterkach Ady i Sary  można przeczytać w poprzednich częściach). Sytuacji młodej kobiety nie polepsza rodzina, która nieustannie wypytuje o jej sprawy sercowe. Szczególnie natrętna okazuje się babcia, która uważa, że Jagna powinna jak najprędzej wyjść za mąż i urodzić dzieci. Postanawia pomóc wnuczce w znalezieniu męża, co prowadzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji. Z wtrącaniem się rodziny w prywatne sprawy musi radzić sobie również Krystian, dyrektor banku, który niedawno rozstał się z narzeczoną. Mama Krystiana za wszelką cenę próbuje znaleźć synowi nową partnerkę, która ma być lekarstwem na rozpacz po rozstaniu.

 

Jagna i Krystian pracują razem i w pracy nie pałają do siebie sympatią. Dlatego też z wielkim zaskoczeniem przyjmują informację, że od dawna korespondują ze sobą w aplikacji randkowej. Pomimo, że połączyła ich nić porozumienia i internetowa przyjaźń nie mieli pojęcia, że znają się także w rzeczywistości. Kiedy prawda wychodzi na jaw Jagna i Krystian postanawiają stworzyć udawany związek, który ma ukrócić wtrącanie się rodziny w ich sprawy. Udawanie pary na początku wychodzi całkiem dobrze, jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli.

 

"Zawsze będę obok" to książka, która z powodzeniem mogłaby stać się scenariuszem komedii romantycznej. Wydarzenia są bardzo przewidywalne i tak naprawdę nie ma tutaj dla czytelnika żadnego zaskoczenia. Niestety autorka powieliła schemat znany i oklepany, w którym dwójka ludzi na początku się nie lubi, po czym zaczyna budzić się między nimi uczucie. Pani Joanna Nowak nie oszczędziła nam również wątku, którego mam już szczerze dosyć w książkach obyczajowych, czyli rozstania bohaterów na skutek nieporozumienia. To już było tyle razy, że dla mnie jest już nudne oraz niestety irytujące. Muszę przyznać, że tak naprawdę w tej powieści niewiele się działo. Wszystko kręci się wokół jednego głównego, do bólu rozwleczonego wątku. W zasadzie nie ma żadnych wątków pobocznych, które wprowadziłyby jakieś interesujące elementy do lektury. Niestety w mojej opinii jest to najsłabsza książka z całej serii.

 

Pomimo tych minusów książkę czytało się jednak szybko. Fabuła mnie wciągnęła, choć spodziewałam się po niej znacznie więcej. Mimo wszystko miło było powrócić do losów bohaterek, które poznałam i polubiłam podczas czytania poprzednich książek z tego cyklu. Jest to bardzo lekka, spokojna książka, nie wymagająca większego myślenia i skupienia. To dobra opcja na lato dla wszystkich miłośniczek powieści obyczajowych oraz romansów. Myślę, że książkę można czytać nawet bez znajomości poprzednich części, bo praktycznie nie było tutaj odwołań do wydarzeń z innych książek.

 

Jako całość "Siostry z ulicy Wiśniowej" oceniam bardzo dobrze. Jednak jeśli miałabym ocenić poszczególne części, to niestety "Zawsze będę obok" wypada najsłabiej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial