Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Noc Skorpiona

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Graham Masterton
 • Tytuł Oryginału: THE SOUL STEALER
 • Gatunek: Horror
 • Przekład: Piotr Kuś
 • Liczba Stron: 409
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381885584
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Noc Skorpiona | Autor: Graham Masterton

Wybierz opinię:

Michał Lipka

  With candles and with lanterns

throwing giant scorpion shadows

on the mud-baked walls

they searched for him: he was not found.

They clicked their tongues.

- „Night Of The Scorpion” – Nissim Ezekiel

 

 Najnowsza obok „The House at Phantom Park” powieść Grahama Mastertona zawitała w końcu ma polski rynek. I co tu dużo mówić, jak zwykle warto jest po nią sięgnąć. Jeśli lubicie horrory i znacie prozę autora (albo i nie, bo to właściwie bez znaczenia), to rzecz, po którą warto sięgnąć. Bo ma i urok, i klimat i porcję głupot także, ale takich głupot, za jakie cenimy sobie opowieści z dreszczykiem.

 

Kiedy młoda aktorka umiera, jej przyjaciółka nie chce wierzyć, że to było samobójstwo. Kiedy więc ma okazję połączyć siły z byłym policjantem i zająć się tą sprawą, nie waha się, by odkryć prawdę o całym zdarzeniu. Ale ta może okazać się dziwniejsza, niż ktokolwiek by chciał i sądził, a przede wszystkim o wiele bardziej niebezpieczna. W Los Angeles, w jednej z rezydencji, czai się zło w postaci indiańskiego demona i wcale nie czeka cierpliwie. Dwójka bohaterów zbliża się do niego coraz bardziej, ale co odkryją za murami posiadłości? I co jeszcze może się wydarzyć?

 

Można powiedzieć, że „Noc skorpiona” to powtórka z rozrywki. Bo jeśli czytaliście „Manitu”, spory cykl Mastertona, ostatnio zresztą wznawiany, wiecie, że indiańska tematyka jest mu bardzo bliska. I wykorzystał ją nie raz, właściwie to tyle razy, że można by się nią nie tylko nasycić, ale i przesycić. Teraz wraca do niej po raz kolejny i robi to z dobrym skutkiem. Znów serwuje nam te wierzenia, znów dostajemy wizje, halucynacje, demony, moce…

 

… i przede wszystkim znów w nasze ręce trafia dobry, krwisty horror. I to krwisty tak, jak być powinien. Z wiekiem Masterton nie złagodniał. Choć ma na karku siedemdziesiąt sześć lat, a prac na koncie jeszcze więcej – ten niepozorny facet wypuścił ponad sto książek! – i miał pełne prawo się wypalić, stracić siłę wyrazu, nadal jest piekielnie dobry w tym, co robi. I nadal serwuje nam horrory ociekające krwią i przemocą, a zarazem jakże nastrojowe i pełne napięcia, przemawiające do wyobraźni dzięki plastyczności opisów. I to zrobił też w „Nocy skorpiona”.

 

Dla mnie świetna rzecz. Nie idealna, czasem, jak to ten brytyjski autor ma w zwyczaju, zdarza mu się przesadzić, ale i tak czyta się to świetnie, czytelnik spragniony mocnych wrażeń bawi się znakomicie, a jednocześnie rzecz nie zawodzi też pod względem pisarskim. Zabawa, czysta rozrywka pełna krwi, seksu i dobrze wyważonej akcji zapewniona.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial