Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Teatr Marionetek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Teatr Marionetek | Autor: Marta Pędzieszczak

Wybierz opinię:

Agnesto

  Człowiek lubi bajki, baśnie, opowieści i mity. Lubi je opowiadać, słuchać ich, ale i samemu układać. Najbardziej lubi te o zwycięstwie dobra nad złem, bo one dają nadzieję, nadzieję i wiarę w istnienie dobra.

 

Magia bajania budzi marzenia, odmładza staruszków, a u dzieci wywołuje uśmiech. A gdy bajki prócz górującego dobra mają jeszcze morał – to już 100% marzeń, które na 100% nakarmią nas i duchowo i umysłowo.

 

Takie właśnie bajki, takie stuprocentowe perełki napisała Marta Pędzieszczak. „Teatr Marionetek” to zbiór krótkich historyjek, z których płynie nauka oraz tak cenny morał. I choć czasem wydają się być do siebie podobne, bo albo żaba po nich skacze, albo królewicz zagląda jak nie do jednego „bajkowego teatru”, to przechodzi bramą do następnego i można go namierzyć w różnych bajkach – to jednak każda historia jest inna. W tym tkwi ich czarodziejstwo.

 

„Teatr Marionetek” mimo niepozornej wielkości jest Wielką Księgą. Dla mnie wręcz „Teatrem Mądrości”. Żaby przeistaczają się w piękne księżniczki – o czym marzą całe życie. Nadąsane królewny marzą jak nie o królewiczu, a to o cukierniku, który będzie piekł najpyszniejsze ciasta. Domy pragną być piękne. Marzenia... Marzenia trzeba mieć, bo to one właśnie nadają sens wszystkiemu. Życiu, pracy i wszelkim wysiłkom. Jednak – jaj przestrzega w opowiastkach Marta Pędzieszczak, nie wszystkie marzenia powinny się spełnić. Nawet w nich trzeba zachować umiar, rozsądek i jasny umysł.      

 

„Teatr Marionetek” to zbiór pięknych bajek dla małych i dużych i tych, co zapomnieli o smaku życia gnuśniejąc w samotności w oczekiwaniu na śmierć. Bajki, choć różne, mają jednak jedną wspólną cechę. Morał jest jeden, idealny element obrazka z puzzli, który pasuje do wszystkich klocków obok. CZŁOWIEK – sam w sobie jest marzeniem i niepowtarzalnym cudem życia. Wystarczy na siebie popatrzeć WŁASNYMI oczami. Zobaczyć, jak jesteśmy ciepłymi ludźmi, spokojnymi i wspaniałymi, ot tak po prostu. Odsłońmy kurtynę w „Teatrze Marionetek” i zaglądnijmy poza kulisy. Odważnie. Warto poznać wszystko od podszewki. I kto wie, może uchylając drzwi do garderoby, odkryjemy za nimi jadalnię... A w niej zastawiony stół i nadwornego cukiernika, który zaprosi nas na poczęstunek. Z uśmiechem wskaże krzesło przy stole, a my zobaczymy na wielkiej paterze, co? Wysokie ciasto rodzynkowe, które samym widokiem kusi, nie mówiąc już o wszech-otulającym nas zapachu smażonych pączków i cynamonu i karmelu, jakim polewają ciepłą szarlotkę...

 

Zasiadasz do stołu, oblizujesz palce, zbierasz okruszki wokół siebie. Bo w „Teatrze Marionetek” nie wypada brudzić. Tu wchodzi się, jak do zamku, który skrywa najwytworniejsze smaki życia. Autorka otwiera bramę do krainy baśni i zaprasza na ucztę...

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial