Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Skarpetka Na Tropie, Czyli Kto Ukradł Złoty Guzik?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Skarpetka Na Tropie, Czyli Kto Ukradł Złoty Guzik? | Autor: Justyna BednarekDaniel de Latour

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

  Jak się bawić, to tylko aktywnie! I co ciekawe, słowa te mogą odnosić się nie tylko do zabawy na świeżym powietrzu, ale też i do spędzania czasu w domowym zaciszu z książką w ręku! Przekonuje nas o tym ciekawa pozycja pt. „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”, która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Poradnia K. Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Główną bohaterką tej bajkowej i zarazem interaktywnej opowieści jest tytułowa skarpetka - detektyw. Otóż mama i tata małej Be postanawiają wyjść wieczorem do miasta, ale podczas przygotowań okazuje się, że ulubiony żakiet mamy nie ma złotego guzika. Sprawą to postanawia zająć się właśnie skarpetka, chcąc odkryć tożsamość guzikowego złodzieja. Zanim jednak to nastąpi, będzie musiała ona zmierzyć się z szeregiem innych zagadek - na czele z odkryciem tego, kto zjadł czekoladę mamy chomika! Najlepsze jest zaś to, że w śledztwach tych będziemy pomagać skarpetce właśnie My!

 

 Cóż my tu mamy...? Otóż same dobre rzeczy, czyli z jednej strony zabawną i porywającą historię o detektywistycznych wyczynach sympatycznej skarpetki i jej przyjaciół..., zaś z drugiej ogromną porcje różnego rodzaju zagadek, ćwiczeń, rebusów, wykreślanek itd., które zajmą każdego dziecięcego czytelnika bez reszty. To właśnie zaoferowali nam twórcy tej książki - Justyna Bednarek i Daniel de Latour, dbając o każdy drobiazg i szczegół, tak by było ciekawie, zabawnie i porywająco od pierwszych chwil.

 

 Fabuła jest ciekawa i pozwalająca bawić się świetnie śledzeniem detektywistycznych losów skarpetki, która w celu rozwikłania zagadki skradzionego guzika opuszcza domowe zacisze, spotyka na swej drodze niezwykłe postacie, dociera do przedziwnych miejsc, a nawet staje na przeciwko policjanta, który chce jej wlepić mandat. Dzieje się tu bardzo wiele, ale zawsze w ciepłych, bezpiecznych, familijnych i wesołych klimatach.

 

 Nie możemy też narzekać na interaktywną stronę tego tytułu, gdzie to jego autorzy zaoferowali dziecięcym czytelnikom takie zabawy, jak chociażby krzyżówki, wykreślanki, rebusy, labirynty i kolorowanki - czyli dokładnie wszystko to, co każde dziecko uwielbia. Istotne jest również to, że poziom trudności tychże ćwiczeń został idealnie dostosowany do wieku i możliwości czytelników, by było nie za trudno, ale też i nie za łatwo, a w sam raz.

 

 Samo spotkanie z tą książeczką i jej zabawnymi bohaterami jest wielką i fascynującą przygodą, która z każdej strony okazuje się  być jeszcze ciekawszą i piękniejszą. I nie może nas to dziwić, gdyż mówiąc kolokwialnie „zagrały” tu wszystkie elementy tej pozycji – począwszy od interesującej, bajkowo-kryminalnej fabuły, poprzez kreację zabawnych postaci, a kończąc na wspominanych już ćwiczeniach i zagadkach, które nie pozwalają się nudzić choćby przez krotką chwilę. To wszystko przekłada się zaś na porywająca lekturę – idealną właśnie teraz, na ten letni i wakacyjny czas.

 

 Rzecz całą reasumując książka pt. „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”, to pozycja ze wszech miar udana, oparta na świetnym pomyśle, równie dobrze skonstruowana oraz mająca sobą do zaoferowania wiele dobrego. Jeśli macie zatem w domu małych miłośników bajek i fanów różnego rodzaju ćwiczeń z kredką i ołówkiem w ręku, to ten tytuł będzie dla was idealnym wyborem. Ja oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę – naprawdę warto to zrobić!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial