Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ciekawski George odkrywa dinozaura

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Margret ReyH.A. Rey
 • Tytuł Oryginału: Curious George's Dinosaur Discovery
 • Seria: Ciekawski George
 • Gatunek: Bajki
 • Przekład: Anna Kozanecka
 • Liczba Stron: 24
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788396004345
 • Wydawca: Modo
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ciekawski George odkrywa dinozaura | Autor: Margret ReyH.A. Rey

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

 Większość polskich dzieci zna już z pewnością wspaniałego bohatera książkowej serii „Ciekawski George” - czyli sympatyczną małpkę, która uwielbia poznawać świat i jego wszelkie tajemnice. Dlatego też spieszę do was ze wspaniałą wiadomością, iż oto ukazała się w naszym kraju najnowsza książeczka z tym bohaterem - opowieść pt. „Ciekawski George odkrywa dinozaura"! Zapraszam do poznania recenzji tej pozycji.

 

 Jako słowo się rzekło, tym razem nasz ukochany George będzie miał sposobność bliskiego spotkania z dinozaurem..., no prawie. Oto bowiem wraz ze swoim panem trafia on wprost na teren archeologicznych wykopalisk. I wszystko poszłoby zapewne dobrze i zgodnie z planami archeologów, gdyby nasz George nie postanowił pomóc im w wykopaliskach. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło...

 

 Margret i H. A. Rey – czyli twórcy tego bajkowego cyklu i tej jego niniejszej odsłony, oddali w nasze ręce kolejną wspaniałą książkę. Książkę, która z jednej strony bawi dziecięcego czytelnika prześmieszną relacją o kolejnych przygodach sympatycznej małpki..., zaś z drugiej rozbudza ciekawość odbiorcy względem sekretów i zagadek naszego świata - tym razem z zakresu archeologii. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym, które zachwyci tak dziecięcego czytelnika, jak i jego rodziców.

 

 Fabuła przyjmuje tu postać prostej, ale przy tym ciekawej i zabawnej opowieści o Georgu i jego wybrykach na wykopaliskach, gdy ten postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, doprowadzając do przedziwnych zdarzeń. I to właśnie wydaje się być największym atutem tego tytułu - owa przystępność relacji dla dziecięcego czytelnika, który bez najmniejszego trudu odnajdzie się w zawiłościach fabuły. A dzieje się tu naprawdę wiele, co chwilę nas coś zaskakuje, zaś całość wieńczy piękny i okraszony rzecz jasna szczęśliwym rozwiązaniem, finał.

 

 Georgea nie sposób nie polubić - za jego dobre serce, ujmującą naiwność, ciekawość świata i chęć niesienia pomocy wszystkim dookoła, co zazwyczaj kończy się mniejszą lub większą katastrofą. To ważne, gdyż przedstawienie tytułowego bohatera w tak dobrym i sympatycznym świetle przekłada się automatycznie na rozbudzanie u dziecka szacunku do zwierząt - nie koniecznie egzotycznych małpek, ale chociażby naszych polskich kotków, piesków, owadów.

 

 Silną stroną tej książeczki są zawarte na jej stronach ilustracje, autorstwa Anny Grossnickle Hines. To niezwykle malownicze, pociągnięte płynną kreską i przypominające dziecięce rysunku, bajkowe ilustracje. Zachwycają nas one również swoją bogatą paletą kolorów, której po prostu nie można się oprzeć. To sprawia również, iż książka ta może stać się wielką przygodą także dla tych maluchów, które jeszcze nie opanowały umiejętności czytania.

 

Lektura tej bajkowej opowieści jest wielką przyjemnością, wspaniałą przygodą, przednią zabawą i zarazem cenna lekcją życia – nie tylko o archeologii i dinozaurach, ale też i o tej pięknej prawdzie, iż czasami to przypadek decyduje o największych sukcesach. I jestem absolutnie przekonana o tym, że każdy dziecięcy czytelnik będzie oczarowany i zachwycony spotkaniem z tymi bajkowymi bohaterami.

 

Słowem podsumowania – książeczka „Ciekawski George odkrywa dinozaura", to idealny wybór dla każdego dziecka. Idealny z uwagi na fabularną jakość, zawarty tu humor, piękne emocje oraz wspaniałe ilustracje, które idealnie obrazują przygody sympatycznej małpki. Z tych wszystkich względów gorąco zachęcam i namawiam was do sięgnięcia po ten tytuł – podobnie jak i po pozostałe części tej serii. Polecam – naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial