Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szkoła Magicznych Zwierząt. Gdzie Jest Pan M.?

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Szkoła Magicznych Zwierząt. Gdzie Jest Pan M.? | Autor: Margit Auer

Wybierz opinię:

Pyciaaa

  Mówi się, że zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zdecydowanie jest w tym ziarno prawdy. Zaś przyjaźń ta często pojawia się w tytułach dla młodych czytelników, czego przykładem są chociażby wspaniałe serie Chowańce czy Pax. Niedawno do tego grona dołączyła Szkoła magicznych zwierząt – seria, o której nie można wypowiadać się inaczej niż w superlatywach.

 

Szkoła Winterstone to z pozoru miejsce podobne do wszystkich innych szkół, gdzie dzieci uczą się takich przedmiotów jak polski i matematyka. Wyjątkiem jest klasa prowadzona przez pannę Cornfield. Gdy ktoś inny wszedł do pomieszczenia, spotkałby dzieci i ich pluszaki. Nauczycielka wie jednak, że jest inaczej. Pluszowe misie to tak naprawdę magiczne zwierzęta, inteligentne i odważne, które dzieci otrzymały od pana Morrisona – właściciela sklepu z magicznymi zwierzętami.

 

Kiedy pan Morrison znika zanim kolejne dziecko otrzymało zwierzę, a na zastępstwo za pannę Cronfield przychodzi Pan Szarawski, dzieci postanawiają działać. Wiedzą bowiem, że musiało wydarzyć się coś niedobrego.

 

Siódmy tom serii Szkoła magicznych zwierząt dostarcza kolejnej porcji przygód w towarzystwie odważnych dzieci i zwariowanych zwierząt. Czytelnicy książki mogą przyszykować się na zaskakujące zwroty akcji i dużą ilość frajdy.

 

Przy książceGdzie jest pan M.? nie sposób się nudzić. Zarówno dziecko, jak i dorosły czytelnik odnajdzie w tym tomie coś dla siebie. Autorki wprowadzają odbiorców w zabawny, intrygujący świat dzieci i ich magicznych stworzeń. W świcie tym nie wszystko jest kolorowe i wesołe. Pojawiają się przeciwności losu, którym uczniowie muszą stawić czoła. W tym przypadku są to wymagający pan Szarawski oraz tajemniczy właściciel cyrku. Nic jednak nie stanie na przeszkodzie zdeterminowanym dzieciom i ich pupilom.

 

Największą wartością książki jest jej przekaz. Gdzie jest pan M.? porusza wiele problemów związanym z dorastaniem dziecka. Na pierwszy plan wysuwa się temat przyjaźni, zarówno w grupie ludzi, jak i pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Nina Dulleck i MargitAuerpokazują, że oba typy się niezwykle istotne i należy je pielęgnować. Ponadto w powieści porusza tematy oszukiwania rodziców, problemów z nauką czy niecierpliwości i pokazuje, jak się zachowywać, by nie zasmucić osób wokół siebie.

 

Warto wspomnieć również o wydaniu. Jest ono idealne dla osób, które dopiero wychodzą z książeczek do nauki czytania i chcą przeczytać coś ambitniejszego. Gdzie jest pan M.? charakteryzuje duża czcionka, co w połączeniu z prostym językiem i krótki zdaniami sprawia, że historię się po prostu pochłania. Jednocześnie nie jest do powieść krótka, więc może zapewnić rozrywkę na dłuższy czas. Dla osób powyżej ósmego roku życia nie tylko ta książka, lecz ogólnie cała seria Szkoła magicznych zwierząt może okazać się lekturą idealną. Nie można zapomnieć również o charakterystycznych rysunkach, które są ciekawym dodatkiem do treści.

 

Siódmy tom serii Szkoła magicznych zwierzątprzy której zarówno mały, jak i dorosły czytelnik mogą spędzić kilka przyjemnych chwil. Zabawna, ciekawa i wartościowa – to jedna z tych książek, które można podsunąć dziecku bez najmniejszego wahania. Nina Dulleck i MargitAuer stworzyły historię, od której nie sposób się oderwać i po której ma się ogromny niedosyt. Jedyne co można zrobić po skończeniu Gdzie jest pan M.? to sięgnięcie po inne tomy, w których na uczniów i na czytelników czekają kolejne przygody.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial