Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak Wykryć Psychopatę?

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Wykryć Psychopatę? | Autor: Dag Øyvind Engen Nilsen

Wybierz opinię:

Agnieszka Fox

 Kim jest psychopata? Czy ma wypisane na twarzy, że nim jest? Oczywiście nie, stąd warto sięgnąć po książkę, która pozwoli sobie poukładać w głowie wszelkie definicje związane z psychopatią. Na pierwszy rzut oka spotykasz człowieka, jakiego nigdy wcześniej nie miałeś okazji poznać. Idealizujesz go, stawiasz na piedestale. Jest to osoba atrakcyjna (dla ciebie) fizycznie, jak i mentalnie. Cechuje się jakimiś wyjątkowymi przypadłościami. Ale po pewnym okresie sielanki okazuje się, że to niezły manipulant i egoista.

 

Książka składa się z części merytorycznej i praktycznej. Wyjaśnia definicję psychopatii, pozwala zrobić testy na psychopatię i podaje przykłady osób, którym przypisano cechy psychopatyczne. Jedno jest pewne, że psychopatów nie brakuje. Można ich spotkać w pracy, sklepie, w środowisku lokalnym i rodzinnym. Autor przestrzega, aby jak najszybciej rozpoznać sygnały i uciekać z takiej relacji. Głównym powodem jest cierpienie ofiary psychopaty. Psychopata nie odczuwa emocji, brakuje mu empatii. Podstawowym powodem, dla którego psychopata jest tym kim jest to zaburzenie osobowości wymagające klinicznej lub specjalistycznej diagnozy a następnie leczenia. Prawie każdy psychopata uznaje, że wie lepiej i zawsze będzie zaprzeczał, że to z nim jest coś nie tak.

 

Autor książki jest psychologiem i terapeutą. Specjalizuje się w badaniach psychologicznych. Próbuje dociekać powodów psychopatii, chociaż wszystko sprowadza się ku temu, że psychopatą człowiek się rodzi i już nim pozostanie. Rzadko, który psychopata widzi problem w sobie. Jest żądny władzy, dąży do zaspokojenia wyłącznie swoich potrzeb, krzywdząc najbliższe osoby. Często robi to w sposób dyskretny, ale postępujący. Osoby, które są pod jego wpływem z czasem stają się wrakiem człowieka.

 

Dlaczego to takie ważne, aby rozpoznać psychopatę? Przede wszystkim z psychopatą nie ma życia. Inwigilacja, zakazy, nakazy, posądzanie o zdradę i separowanie się. W dodatku będzie oczerniał osoby wokół siebie tak, aby samemu wzbudzać podziw i sympatię. Jest lubiany, do tego często pełni ważne funkcje zawodowe.

 

Książkę czyta się szybko. Napisana jest prostym językiem, zrozumiałym i przystępnym. Dzięki niej zrozumiałam, że często podziwiałam takich psychopatów nie zdając sobie sprawy z tego, że są to osoby toksyczne, a wchodzenie w relację z nimi powoduje tylko cierpienie a nawet obawę o życie i zdrowie. Można by pomyśleć, że każdy z nas jest człowiekiem i zdarzają mu się błędy, jednak zaburzenie osobowości to coś więcej niż odstępstwo od normy. Ludzka psychika potrafi wypierać fakty, ignorować sygnały czy stawiać psychopatę w korzystniejszym świetle. Nigdy to nic nie da, zawsze trzeba będzie od takiej relacji uciekać. Chyba nikt z nas nie chce zaznać przemocy psychicznej, ekonomicznej. Kar powodowanych milczeniem, ignorancją.

 

Uważam, że książka jest swego rodzaju wprowadzeniem do zaburzeń osobowości. Zwraca za to uwagę na podstawowe aspekty związane z psychopatią i tego, jak reagować, jeśli w ogóle nas to spotka. Bo jak się okazuje, spotka na pewno, prędzej czy później.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial