Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Z Zimną Krwią

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Z Zimną Krwią | Autor: Tess Gerritsen

Wybierz opinię:

Tulliana

Pasjonująca lektura z wątkiem kryminalno-romantycznym

 

 Pewnie jak większość z Was lubię od czasu sięgnąć po intrygującą, choć niezbyt wymagającą lekturę z wątkiem kryminalnym. W tym miesiącu mój wybór padł na powieść popularnej obecnie amerykańskiej pisarki Tess Gerritsen, która specjalizuje się w pisaniu thrillerów, powieści sensacyjnych i kryminalnych. Książka pt. ,,Z zimną krwią” to lektura w sam raz na wolne popołudnie lub wieczór, bowiem publikacja liczy 240 stron i czyta się ją bardzo szybko. Jeśli lubicie pasjonujące kryminały z wątkiem romantycznym, z pewnością przypadnie Wam do gustu powieść ,,Z zimną krwią”. Atutem ocenianej tutaj książki bez wątpienia jest wartka akcja, oryginalne przedstawienie postaci, jak również liczne odwołania do emocji i uczuć, jakie towarzyszyły im w dramatycznych dla nich okolicznościach.

 

Kiedy najszczęśliwszy dzień w życiu nieoczekiwanie zmienia się w koszmar…

 

Powieść Tess Gerritsen pt. ,,Z zimną krwią” to doskonały przykład na to, że niczego w życiu nie można być pewnym i niejednokrotnie stajemy przed wyzwaniem poradzenia sobie w sytuacjach niosących bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia a nawet życia. Główna bohaterka prezentowanej tutaj powieści zostaje porzucona przed ołtarzem przez swojego narzeczonego, a kiedy zrozpaczona opuszcza kościół, przy ołtarzu wybucha bomba. Wkrótce potem okazuje się, że młoda kobieta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie – bowiem ktoś próbuje zepchnąć jej samochód z drogi, a potem podkłada bombę w jej mieszkaniu.

 

Przyzwoita powieść w poręcznym formacie – w sam raz na wakacje

 

Nie znałam wcześniej twórczości Tess Gerristsen, więc trudno mi powiedzieć, czy powieść pt. ,,Z zimną krwią” to jedna z lepszych, czy raczej gorszych jej utworów. Z całą pewnością mogę stwierdzić jednak, że nie jest to jakaś bardzo ambitna i skomplikowana lektura, zaś jej zakończenie w pewnym momencie staje się dość oczywiste dla uważnego czytelnika. Jeśli lubicie książki z dość dużym drukiem, wydawane w niewielkim, kieszonkowym formacie, które łatwo schować do torby czy plecaka i zabrać gdzieś w podróż, z pewnością warto, byście zaopatrzyli się w opisywaną tutaj powieść.

 

Co jeszcze mogę powiedzieć w skrócie na temat powieści ,,Z zimną krwią”? Niniejsza książka z roku 1996, czyli początków kariery pisarskiej Tess Gerritsen to całkiem udane połączenie wątku kryminalno-sensacyjnego z romansem. ,,Z zimną krwią” to bez wątpienia powieść, w której autorka książki wykorzystuje swoje życiowe doświadczenia i wiedzę  zakresu psychologii oraz medycyny (Tess Gerritsen z zawodu jest lekarzem internistą). Czytając powieść ,,Z zimną krwią”, możemy dowiedzieć się nie tylko, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy policji zaangażowanej w sprawy podłożenia bomb i seryjne zabójstwa, ale też poznać kulisy pracy ratownika medycznego, czy pielęgniarki.

 

Powieść ,,Z zimną krwią” to utwór napisany potoczystym stylem, bez zbędnych ozdobników, nagromadzenia epitetów, co w przypadku tej książki jest atutem – doskonale współgra z trzymającą w napięciu akcją utworu. Książka Tess Gerristsen recenzowana tutaj to utwór ze starannie skomponowaną fabułą, pokazujący misternie opracowany plan, sterowany zresztą przez miejscowego bossa. ,,Z zimną krwią” to przyjemna w lekturze powieść z kilkoma, nieźle poprowadzonymi wątkami, która nie rości sobie prawa do bycia wielkim dziełem literatury. Może autorka powinna pomyśleć nad kontynuacją dziejów głównej bohaterki Niny?

 

Przyznam, że powieść ,,Z zimną krwią” potraktowałam jako niezbyt zobowiązującą, a jednak apetyczną ,,przystawkę”. Myślę, że na ,,danie główne” wybiorę jakąś inną książkę tej amerykańskiej autorki. Lubię powieści odwołujące się do naszej hierarchii wartości, pokazujące, jak radzić sobie w nagłym niebezpieczeństwie, zwłaszcza gdy wszyscy bliscy ludzie z otoczenia nagle znikają, giną w wypadku, albo… okazują się seryjnymi zabójcami mordującymi niewinne ofiary z zimną krwią…

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial