Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Krowa Matylda I Zaginiona Paczka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Krowa Matylda I Zaginiona Paczka | Autor: Alexander Steffensmeier

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

 Cykl książek o krowie Matyldzie to książeczki cieszące się dużą popularnością wśród najmłodszych czytelników. Seria liczy już kilkanaście tytułów, a każdy tom to zabawna, kolorowa historyjka o perypetiach sympatycznej Matyldy i jej ludzkich przyjaciół.

 

Najnowszy tom cyklu nosi tytuł "Krowa Matylda i zaginiona paczka" .Główna bohaterka wciela się w nim w krowę pocztową, która razem z listonoszem rozwozi paczki wśród mieszkańców swojej okolicy. Zupełnie nie pamiętam, czy w poprzednich tomach Matylda również była krową pocztową i jest to jej stała profesja, czy taki zawód wykonuje tylko w najnowszej części. Nie ma to jednak większego znaczenia. Matylda razem z listonoszem udaje się do mieszkańców, którzy czekają na swoje przesyłki. Odwiedza sklep wujka Erwina, weterynarza, sołtyskę, właściciela restauracji oraz Krysię Kocimiętkę. Ostatnim adresatem ma być gospodyni, jednak kiedy Matylda razem z listonoszem chcą zawieźć jej paczkę zauważają, że paczka zniknęła. Kiedy poszukiwania nie przynoszą rezultatu Matylda i listonosz postanawiają zorganizować nową paczkę dla gospodyni, która czeka na zamówione w Internecie słoiki do przetworów. Kiedy udaje się nazbierać nowych słoików wśród okolicznych mieszkańców okazuje się, że tak naprawdę paczka już dawno dotarła do swojej adresatki. Wszystko za sprawą zbiegu okoliczności i drobnej komedii pomyłek. Cała historia ma więc szczęśliwy finał i wywołuje uśmiech wśród wszystkich bohaterów opowiadania, a także wśród małych czytelników, którzy poznają tą historyjkę.

 

"Krowa Matylda i zaginiona paczka" to tak jak poprzednie części bardzo przyjemna książka do wspólnego czytania razem z dziećmi. Główna bohaterka Matylda to sympatyczna krowa, której nie sposób nie polubić. Książki o Matyldzie to historie pełne humoru, niosące pozytywne przesłanie i pozbawione przemocy i trudnych scen. Tekst jest tutaj prosty, a cała historia łatwa w odbiorze i zrozumiała dla kilkuletnich dzieci. Ogromne znaczenie mają tutaj również ilustracje, które są bardzo kolorowe i zajmują całe strony w książce. Są one piękne, estetyczne, a jednocześnie pełne szczegółów, dzięki czemu już samo oglądanie książki jest dla dzieci dużą frajdą, tym bardziej, że książki wydawane są w dużym formacie. Na tych obrazkach dużo się dzieje, więc można razem z dziećmi pobawić się w wyszukiwanie elementów, czy opowiadanie sobie o narysowanych scenach.

 

Podczas czytania najnowszej książeczki o Matyldzie nasze dzieci mogą dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy. Po pierwsze, że każdy problem da się rozwiązać i nawet, kiedy wydaje nam się, że sytuacja jest trudna, to zawsze możemy spróbować znaleźć jakieś mądre rozwiązanie. Po drugie, że warto sprawiać innym radość i robić to bezinteresownie. Po trzecie, że trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów.

 

Cykl książek o krowie Matyldzie to jedne z tych książeczek, które z czystym sumieniem można polecić rodzicom małych dzieci. To książki, w których znajdziecie zabawne wydarzenia i perypetie niestandardowej, ale jednocześnie bardzo sympatycznej bohaterki. To książeczki, po które sięga się z przyjemnością- są one atrakcyjne dla dzieci i niezbyt długie, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać uwagę malucha podczas wspólnego czytania. Moje dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubiły tą serię książek i bardzo często wybierały te książeczki do wspólnego czytania. Jak widać mamy do nich duży sentyment, bo jednak nadal z ciekawością sięgnęliśmy po najnowszy wydany tom. Miło było po raz kolejny przeczytać o tym, co tym razem przytrafiło się Matyldzie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial