Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłosne Tajemnice. Bridgertonowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłosne Tajemnice. Bridgertonowie | Autor: Julia Quinn

Wybierz opinię:

Bookholiczka

 „Wybrała się z matką i dwiema starszymi siostrami na spacer do Hyde Parku, kiedy pod stopami poczuła drżenie. Matka nie zwracała na nią większej uwagi (rzadko bywało inaczej), bez przeszkód więc Penelopa oddaliła się, aby sprawdzić, co się dzieje. Pozostałe trzy panie Featherington kontynuowały rozmowę z wicehrabiną Bridgerton i jej córką Daphne, rozpoczynającą właśnie drugi sezon w Londynie, i udawały, że nie słyszą grzmotu. Bridgertonowie byli zbyt ważnymi osobistościami, żeby byle co mogło zakłócić konwersację z tą rodziną. Penelopa wychyliła się zza grubego pnia i ujrzała dwóch jeźdźców pędzących na złamanie karku - właściwie pasowało tu dowolne określenie, jakiego używają ludzie, opisując mężczyzn galopujących bez troski o własne zdrowie i życie.”

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodziła się w znakomitej rodzinie dwa wieki temu? Już nie musisz dalej snuć domysłów. W tę niezwykłą podróż zabierze cię czwarty tom niesamowitych historii o potężnym rodzie Bridgertonów. Akcja rozgrywa się w Londynie, gdzie mieszkają nasi bohaterowie. W każdym z tomów poznajemy bliżej historię jednego z rodzeństwa. Przyglądamy się tęsknotom jego serca i umysłu.

 

Trzeci syn wicehrabii - Colin Bridgerton, jeden z najbardziej rozchwytywanych kawalerów - wraca do rodzinnego miasta ze swojej podróży. Jest już zmęczony opinią, jaką posiada. Ma serdecznie dość postrzegania go jako lekkoducha i uwodziciela. Pragnie znaleźć swoją damę serca, ale to ciężka sprawa. Niczego nie ułatwia plotkarska "Kronika towarzyska" lady Whistledown, która ewidentnie upodobała sobie go i opisuje w każdym wydaniu swojej gazetki. Dopiero po powrocie w rodzinne strony Colin zaczyna zauważać, jak wiele zmieniło się w jego życiu i jego bliskich. Odkrywa, że jego droga przyjaciółka Penelopa Featherington przeszła przemianę z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia! Niestety w tym samym momencie Colin odkrywa pilnie strzeżoną tajemnicę Penelopy... Od tej chwili nasz bohater będzie musiał podjąć decyzję i zdecydować, czy dawna przyjaciółka to dama jego serca i wybranka na całe życie, czy może śmiertelny wróg. Penelopa Featherington potajemnie i bez pamięci niemal od samego początku jej przyjaźni z Colinem Bridgertonem kocha go całym swoim sercem. Jednak biedna dziewczyna nie ma pojęcia, jak mogłaby zwrócić uwagę takiego mężczyzny, który na domiar złego zdaje się widzieć w niej jedynie przyjaciółkę. Od dawna obserwuje go z daleka i wydaje jej się, że wie o nim prawie wszystko... W pewnym momencie jednak odkrywa jego sekret, który jest tak straszny, że dziewczyna zaczyna zastanawiać się, czy w ogóle go zna...

 

Julia Quinn, autorka serii powieści o Bridgertonach, znajduje się na pierwszym miejscu na listach "New York Timesa". Niektórzy mogliby nazwać ją współczesną Jane Austen. Jest laureatką najbardziej prestiżowej nagrody, jaką może otrzymać autor romansów, czyli nagrody RITA. Jej książki zostały przetłumaczone na około trzydzieści języków obcych. Wśród innych powieści jej autorstwa znajdują się pozostałe tomy serii o Bridgertonach: "Oświadczyny", "Tajemnice małżeństwa", "Jeden pocałunek" czy "Miłosne tajemnice".

 

To już czwarty tom przygód naszych ulubionych bohaterów. Przez fakt, że pokochałam serial musiałam oczywiście zapoznać się i z powieściami. W każdej z części mamy przedstawioną inną historię miłosną tak samo, jak i w serialu. Jednak książki trochę odbiegają od tego, co możemy zobaczyć na ekranie. Dlatego mimo wszystko warto przeczytać książki autorki i poznać jej twórczość. Lektura już za mną teraz pozostaje mi tylko czekać na kolejny sezon Bridgertonów na Netflixie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial