Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jeszcze Nie Dzisiaj

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jeszcze Nie Dzisiaj | Autor: Sergiusz Sawin

Wybierz opinię:

Pani M

 „Jeszcze nie dzisiaj” to jedna z tych historii, które rozerwały moje serce na strzępy. Kiedy zaczynałam ją czytać, nie miałam właściwie żadnych oczekiwań. Pomyślałam sobie, że czytałam wiele podobnych historii. Ostatnio choćby „Jeszcze jeden dzień” Kristin Harmel. Nie, spokojnie, to nie jest kalka, ale pewne wątki są podobne. Tam też były chore na dzieci raka i pielęgniarka, która była w stanie nieba im uchylić. Nasza polska książka była dla mnie jednak bardziej realistyczna i dawała mi w twarz swoją treścią.

 

Na początku pomyślałam sobie, że będzie w miarę lekko i przyjemnie, patrząc na wprowadzenie postaci. Zwłaszcza Mai, która prowadzi w radiu poranną audycję, ale ma trudności, żeby wyrobić się do pracy na czas. Brat opowiada jej historię o niezwykłym bezdomnym, który wtrącił się do jego rozmowy z kolegą, gdy ci powtarzali materiał przed jednym z egzaminów na studiach medycznych. Kobieta postanawia dowiedzieć się, kim był ten tajemniczy mężczyzna i skąd ma taką wiedzę. Wyczuwa, że może to być dla niej przepustka w dziennikarskim świecie. Wprowadzenie Sherlocka, genialnego chłopczyka chorującego na raka, też nie było dla mnie trudne emocjonalnie. Ciężar tych historii zaczęłam czuć później. I nie, nie jest to zarzut z mojej strony.

 

Książka wciągnęła mnie od samego początku. Intrygowało mnie to, kim jest Dok. Byłam ciekawa, czego na jego temat dowie się Maja i dokąd ją to zaprowadzi. Nie był mi też obojętny los Sherlocka. To był fajny dzieciak. Miał charakter. Polubiłam też Alę. Ogólnie zresztą nie mam zastrzeżeń, jeśli chodzi o to, w jaki sposób są przedstawieni bohaterowie. Wierzy się w nich i nie są dla czytelnika obojętni.

 

Nie spodziewałam się tego, ze ta książka tak mnie emocjonalnie rozjedzie. W sumie mogłabym napisać o niej tylko tyle, że jeśli szukacie emocjonalnego czołgu, to to będzie propozycja dla was. I wiecie, autor nie posuwa się do tanich zagrań, żeby pokazać, jak to ci ludzie są biedni i my mamy im współczuć. Postaci nie są jednowymiarowe. Widzimy dobre i lepsze momenty. Czasem można współodczuwać z nimi cierpienie, ale wszystko jest podane w bardzo wyważony sposób, a nie wpychane na siłę do gardła, za co kieruję w stronę autora wyrazy uznania. Nie jest łatwo mnie wzruszyć, jemu się to udało i ta książka pozostanie na długo w moim sercu.

 

Bardzo lubię historie, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, kiedy odkładam książkę na półkę. Ta właśnie taka była. Trudno było mi robić sobie przerwy w trakcie czytania, bo chciałam wiedzieć, co będzie działo się dalej. Co prawda zakończenie było dla mnie przewidywalne, zorientowałam się, co się stanie z jedną z postaci już na początku, kiedy wypowiedziała pewne zdanie. Nie będę spoilerować, o kogo chodzi, ale myślę, że wiele osób może mieć podobne podejrzenia w trakcie lektury. Finał tej historii złapał mnie za serce i nie puścił do tej pory. Polało się kilka łez. Myślę, że lepszej polecajki, jeśli chodzi o tę powieść, nie jestem już w stanie napisać.

 

Jak wspomniałam wcześniej, nie miałam oczekiwań, jeśli chodzi o tę książkę. Nawet nieco się jej obawiałam, że będzie festiwalem taniego wyciskania łez. Nic z tych rzeczy. To kawał dobrej powieści obyczajowej, która pokazuje, jak życie potrafi dać ludziom w twarz. Nie jest oblana lukrem i w tym tkwi jej siła.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial