Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Twoja Anatomia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Twoja Anatomia | Autor: Adam Kay

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

 Choć potrzebowałam nieco czasu, by faktycznie zabrać się za lekturę “Twojej anatomii”, wiedziałam, że nie mogę przejść obojętnie obok tego tytułu. Poprzednia książka autora- „Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza”- trafiła bowiem na listę moich ulubionych tytułów, zajmując miejsce obok innych niezwykle cennych perełek w domowej biblioteczce. Wspaniale wspominam tę poprzednią książkę, niemniej przełożyło się to na duże oczekiwania i nadzieje.

 

Chciałabym uczyć się biologii z tego tytułu. Jestem przekonana, że podręcznik Kaya zrobiłby o wiele większą furorę, niż książki, z których rzeczywiście poznawałam fakty dotyczące funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nie oszukujmy się, nie wszystko co rozgrywa się w środku naszego ciała, a także na zewnątrz, jest ładne i przyjemne. Kay natomiast nie próbuje tego w żaden sposób upiększać, ale też nie robi z tego wielkiej sprawy. Przyjemnym i zrozumiałym językiem tłumaczy, wyjaśnia i obrazuje.

 

Tym, co w pierwszej kolejności zasługuje na pochwałę, jest prosty i przejrzysty sposób przekazania czytelnikowi poszczególnych informacji. Układ książki jest bowiem skonstruowany tak, że mamy okazję po kolei przyjrzeć się wszystkim częściom ciała. Całość ma charakter profesjonalny, dlatego też umożliwia nam zrozumienie działania konkretnych organów i ich znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Ciężar przekazywanych informacji został złagodzony poprzez umieszczenie w podręczniku rysunków i ciekawostek, które nieco przełamują oficjalny i naukowy klimat publikacji.

 

Miałam już okazję czytać kilka podobnych tytułów, więc siłą rzeczy porównania nasuwają się same, muszę jednak przyznać, że nowa książka Kaya jest naprawdę wyjątkowa. Tym, co najbardziej mnie do niej przekonało, jest styl autora, który potrafi przekazać trudne rzeczy w możliwie lekki sposób. Kay opowiada czytelnikom o wszystkich nieprzyjemnych rzeczach związanych z organizmem, posługując się przy tym humorem i dystansem. Narracja płynie gawędziarskim tonem, nie brakuje w niej dziwnych porównań, zaskakujących opisów czy nietypowych obrazków.

 

Autor zdaje sobie sprawę, że większość z nas nie posiada tak specjalistycznej wiedzy jak on, dlatego też pozwala sobie na nieco luźniejszy ton. Dzięki temu całość jest łatwiejsza w zrozumieniu, a publikacja może trafić do szerszego kręgu odbiorców. To również wspaniały dowód na to, że nauka nie musi być nudna i trudna, że można czerpać z niej wiedzę w sposób przyjemny, lekki i zabawny. Moim zdaniem taka technika przekazywania informacji naprawdę może sprawdzić się lepiej.

 

Każdy element w tym tytule zajmuje odpowiednie miejsce. Niczego nie jest moim zdaniem zbyt dużo i niczego nie brakuje. Wszystko szalenie mi się podoba, świetnie się zgrywa i uzupełnia. Każdy kolejny rozdział wydaje się być bardziej interesujący od poprzedniego. Niczego bym w tym tytule nie zmieniła, nie dodała i nie zabrała. Ponownie czuję się zachwycona tym autorem, jego wiedzą, wyobraźnią, pomysłami. Wspaniale, że chce się tym z nami dzielić.

 

Nie da się jednak ukryć, że nie jest to książka dla każdego. I nie mam tutaj na myśli samej tematyki, ale właśnie ten sposób prowadzenia narracji i przekazywania wiedzy czytelnikom. Kay jest bezpośredni i odważny w swych żartach i porównaniach. Ma poczucie humoru i duży dystans. Jeśli natomiast elementów tych zabraknie u czytelników, to lektura może zostać przez nich niedoceniona. Nie lubicie żartów o kupie? W takim razie dobrze się zastanówcie przed sięgnięciem po ten tytuł.  

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial