Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

O Wychowaniu Bez Spiętych Pośladków

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

O Wychowaniu Bez Spiętych Pośladków | Autor: Agata HofmanAgnieszka Kuczyńska

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Ja, mama dwóch chłopaków, których wychowanie wymaga ode mnie ogromnych pokładów cierpliwości, nie mogłam przejść obojętnie obok książki, której tytuł brzmi "O wychowaniu bez spiętych pośladków". Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że często brakuje mi dystansu i umiejętności "wyluzowania" w tematach związanych z wychowaniem. Dlatego też bardzo chętnie sięgam po książki, w których mogę znaleźć wskazówki o tym jak "odpuścić" w niektórych sprawach i zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo. Oczywiście można próbować samemu, ale warto również podpierać się opinią i doświadczeniem innych osób. Książka "O wychowaniu bez spiętych pośladków" wydawała się doskonale pasować do tego, czego szukam. Liczyłam na cenne wskazówki, które będę mogła wprowadzić w życie i które pomogą mi poukładać sobie niektóre sprawy wychowawcze. Jednak okazało się, że nie do końca znalazłam w tym krótkim poradniku to, czego szukałam.

 

Początek zapowiadał się bardzo obiecująco. Autorki - dr Agata Hofman, mama piątki dzieci oraz Agnieszka Kuczyńska- pedagog i nauczycielka przedstawiły bardzo ciekawy punkt widzenia, który bazuje na tym, aby zrozumieć perspektywę dziecka i umożliwić dzieciom rozwój na wszystkich płaszczyznach. Autorki przytoczyły nam tutaj wiele ciekawych historyjek ze swojej pracy z dziećmi i nakreśliły jak wygląda świat oczami najmłodszych. Osobiście nigdy nie zastanawiałam się nad tym, że dzieci spostrzegają świat z innej perspektywy, a ta książka mi to uświadomiła. Niby taka błahostka, a pomaga zrozumieć chociażby to dlaczego dzieci tak bardzo zainteresowane są patyczkami, kamieniami i różnymi innymi przedmiotami leżącymi na ziemi. One po prostu są bliżej tego niż my dorośli, którzy oglądamy świat z wyższej perspektywy.

 

Pani Agata i pani Agnieszka zwróciły również uwagę czytelników na to, że dzieci są bardzo spostrzegawcze, potrafią wyciągać logiczne wnioski, mają mnóstwo zainteresowań i potrafią zachwycać się drobnostkami, których my dorośli nawet nie zauważamy. To piękne i warte uszanowania- po lekturze książki obiecałam sobie, że już nigdy nie będę niecierpliwić się, kiedy moi chłopcy będą przez kilkanaście minut oglądać robaczki znalezione na spacerze. Kolejnym ważnym i ciekawym tematem, który został poruszony w książce to zabawki. Autorki gorąco zachęcają czytelników, aby zamiast inwestować w zabawki, spędzali czas z dziećmi i razem konstruowali ciekawe rzeczy. Możemy tutaj znaleźć nawet podpowiedzi gdzie szukać inspiracji.

 

Ponieważ autorki książki są właścicielkami alternatywnego przedszkola i szkoły bardzo dużo miejsca poświęciły opowieści o swoich placówkach. Z jednej strony jest to bardzo ciekawe i pokazuje rodzicom jak może wyglądać edukacja dzieci, nastawiona na wszechstronny rozwój, a nie zdobywanie ocen i zaliczanie egzaminów. Jest to fantastyczny projekt, który ogromnie odbiega od tradycyjnej szkoły. Opowiadając o tym jak wyglądają zajęcia w Przedszkolu Gedania 1922 autorki inspirują do tego, aby inaczej spojrzeć na edukację dzieci. Pokazują, że w młodych ludziach drzemie olbrzymi potencjał, który jest zabijany przez tradycyjne placówki oświatowe, a często również i przez samych rodziców. Z drugiej strony czytając książkę miałam wrażenie, że czytam broszurę informacyjną zachęcającą do skorzystania z oferty placówki. Spodziewałam się poradnika o wychowaniu, a otrzymałam laurkę wystawioną alternatywnej metodzie nauczania, co nie do końca mi się spodobało.

 

Podsumowując- książka jest bardzo krótka, więc czytanie jej zajmuje mało czasu. Można w niej znaleźć kilka cennych rad i dowiedzieć się jak może przebiegać alternatywne nauczanie. Myślę, że to lektura, po którą warto sięgnąć jeśli rozważamy przyjęcie dla naszych dzieci innych niż tradycyjne modeli nauczania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial