Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

MacGregorowie. Tom 3. Alan

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

MacGregorowie. Tom 3. Alan | Autor: Nora Roberts

Wybierz opinię:

Mirosława

 "Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się przeciąć komuś drogę, czy raczej unikniemy spotkania"

 

Czasami składamy sobie sami obietnicę, że na przykład nigdy nie zrobimy czegoś lub też nie wpuścimy do swego życia jakiejś osoby czy sytuacji. Życie wtedy lubi pokazać, by nigdy nie mówić „nigdy”, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może nas spotkać i czy faktycznie jesteśmy w stanie dotrzymać sobie danego słowa. Taką sytuację miała bohaterka książki pt.: "Alan", która również założyła sobie pewne postanowienia i okazało się, że trudno będzie jej ich dotrzymać.

 

To trzeci tom serii o rodzinie MacGregorów pochodzących ze Szkocji, ale moje pierwsze z nimi spotkanie. Nie czytałam dwóch pierwszych części, ale nie ma to szczególnego znaczenia, gdyż każda historia stanowi zamkniętą całość. Pojawiają się oczywiście bohaterowie, których z pierwszych dwóch części, ale to nie wprowadza chaosu. Najpierw poznaliśmy Serenę Mac Gregor, potem Caine’a, a teraz przyszedł czas na Alana.

 

Alan MacGregor to młody, obiecujący polityk, który z wykształcenia jest prawnikiem, ale bardziej interesuje go polityczna kariera. Ma za sobą pełną kadencję i teraz stoi u progu następnej, tym razem w Senacie. Gdy zauważył na imprezie Shelby, od razu poczuł szybsze bicie serca, mimo że ona odbiega wyglądem i sposobem bycia od tych kobiet, z którymi do tej pory się spotykał.

 

Shelby Campbell mieszka w mieście Washington i czuje się w nim wyśmienicie, bezpiecznie. Jakiś czas temu postanowiła, że przeżyje swoje życie tak, by nigdy się nie nudzić. Jest niezwykle barwną, nietuzinkową postacią, której zachowanie i sposób bycia wyróżnia ją spośród innych. O jej oryginalności świadczą chociażby imiona zwierząt, z którymi Shelby dzieli mieszkanie. Jednooki kocur otrzymał miano Mojżesz Dayan, a wciąż milcząca papuga to ciocia Em. Nie boi się wyrażać swoich przekonań, mówi to, co myśli, a przede wszystkim stara się oddzielić politykę od prywatnego życia. Z zawodu jest garncarką i prowadzi niewielki sklepik z galerią pod nazwą KALIOPE.

 

Tego dnia, gdy ją poznajemy wybiera się na imprezę koktajlową u kongresmena Write'a. Nie ma na to ochoty, ale ulega prośbie matki, którą darzy ogromną miłością. Shelby wychowała się w atmosferze polityki i dlatego doskonale wie, że nie jest to świat, który jej odpowiada. Wpływ na jej postawę miała śmierć ojca, która miała miejsce 15 lat temu. Jej ojciec, Robert Campbell był senatorem mającym szansę zostać prezydentem. Niestety tę karierę przerwał strzał zamachowca szaleńca. Po tym zdarzeniu mała Shelby zrozumiała, że śmierć dosięgnie każdego a świat polityki nie jest gwarancją bezpiecznego życia. Obiecała sobie też, że gdy dorośnie, nigdy nie zwiąże się z politykiem. Teraz życie stawia ją przed trudnym wyzwaniem, gdy na przyjęciu u kongresmena poznaje przystojnego i zyskującego popularność senatora Alana MacGregora.

 

Powieść o Alanie MacGregor po raz pierwszy pojawiła się w 1987 toku, a w Polsce została wydana po raz pierwszy w 2001 roku. W tym roku kolejne tomy serii ponownie pojawiły się w nowej odsłonie, ale niestety z zupełnie nowymi tytułami i okładkami. Tom trzeci pt.: „Alan” wcześniej nosił tytuł "Wszystko jest możliwe" i opatrzony był piękną okładką. Szkoda, że obecna wersja tej serii ma niezbyt ciekawą frontową grafikę, która nie wzbudza zachwytu.

 

Ze względu na rok pierwszego wydania, romans pani Nory Roberts może wydawać się nieco archaiczny, gdyż nie ma w nim nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Także forma, styl i język pisarski odbiega od współcześnie pisanych tego typu opowieści. Wszystko jest tutaj wyważone, napisane ze smakiem, delikatnie i nastrojowo, w zależności od danej chwili. Mamy więc możliwość wrócić do realiów świata lat osiemdziesiątych i poczuć atmosferę tamtych dni. Przy okazji śledzimy amerykański świat polityki sprzed kilkudziesięciu lat, w którym obowiązują określone normy zachowania i trudno być po prostu sobą.

 

Pani Nora Roberts w charakterystycznym dla siebie stylu opowiada o miłości i pokazuje, że w polityce nie ma miejsca na prywatność. Zachowanie, ubiór, styl bycia, pasje czy wszelkie spotkania z innymi ludźmi są podporządkowane etykiecie i wszelkie odstępstwa są niemile widziane. Od początku, gdy tylko Shelby i Alan się spotkali, zaiskrzyło między nimi, ale ona nie jest otwarta na ten związek ze względu na swoje postanowienia, więc Alan musi wykazać się cierpliwością i stanowczością, by dotrzeć do jej serca. Przed nimi pojawia się trudne wyzwanie, gdyż muszą nauczyć się żyć w błysku fleszy i dostosować się do narzuconych sztywnych zasad, ale też odważyć się na wyjście ze swojej strefy komfortu.

 

„Alan” to klasyczny romans, w którym nie ma ociekających seksem i pożądaniem erotycznych scen. Zachowane zostały, znane w większości romansów, schematy bazujące na sprzecznościach, nieporozumieniach i niedomówieniach. To opowieść o miłości, która musi przedrzeć się przez mur niechęci i pokazać, że jeżeli dwoje ludzi chce być ze sobą, nic nie jest w stanie im w tym przeszkodzić.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial