Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zawsze Będę Cię Kochać

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zawsze Będę Cię Kochać | Autor: Teresa Monika Rudzka

Wybierz opinię:

Mariediak

 „Zawsze będę Cię kochać” autorstwa Teresy Moniki Rudzkiej to powieść absolutnie niezwykła, ale również bardzo poruszająca. Powieść, a raczej długa opowieść, która powstawała wiele lat, a jej filarami są trudne doświadczenia i ogromne pokłady miłości. To powieść, o której nie da się zapomnieć i do której recenzji serdecznie zapraszam.

 

Anastazja Bojanowa to główna bohaterka książki, niezwykle charyzmatyczna i pełna życia kobieta, która mieszka w Anglii, choć z pochodzenia jest polką. Wyróżnia się burzą rudych włosów, temperamentem i determinacją. Jej ukochanym jest anglik Jim, z którego rodziną świetnie się dogaduje. Bohaterka ma pedantyczne zachowania, szybko się nudzi i lubi zmywać naczynia pod bieżąca wodą, czego nie znosi jej partner. Do Anglii trafiła początkowo jako studentka Erasmusa, ale postanowiła zostać na dłużej. Poliglotka, niezwykle zdolna.Bardzo związana z mamą i babcią. Anastazja ma też glejaka mózgu, który utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 

Powyższa charakterystyka choć chaotyczna opisuje właśnie Anastazję, którą czytelnik poznaje w nietypowy i nieuporządkowany sposób – czytając e-maile matki naszej bohaterki, która wysyłała je do córki regularnie po jej śmierci. Teresa Rudzka odgrywa zatem podwójną rolę – autorki i bohaterki.Są to wiadomości bardzo intymne i nieraz budzące uczucie dyskomfortu, jakby podglądania czyjegoś życia, wejścia w coś co jest już przekroczeniem pewnej granicy. A jednak autorka-matka zdobyła się na krok, który był decyzją o stworzeniu tej książki, upamiętnieniu jej córki, a może i własnej terapii przez pisanie.

 

W tej powieści czytelnik znajdzie także wyjątkową część snutą przez męża Anastazji, który przedstawia historię ich związku i życia z osobą chorą. Pojawiają się również opowieści innych bliskich osób, każda napisana inaczej i przedstawiająca bohaterkę na swój wyjątkowy sposób. Najdotkliwszym fragmentem jest jednak ten, w którym przedstawiona zostaje cała ceremonia pogrzebowa, którą przelano co do słowa na papier.

 

Wyjątkowość tej książki przejawia się również w narracji jaką prowadzi matka do córki. Nie są to tylko wyznania miłości i tęsknoty, ale również walka z samą sobą, wołanie o pomoc, o bliskość. Teresa Rudzka przedstawia swoje myśli, nawet takie, które wstyd byłoby wypowiedzieć na głos. Nie udaje, że dobrze sobie radzi, szuka kontaktu z osobami, które znały jej córkę, abytym sposobem odnaleźć jej ślady, pewnego rodzaju kontakt do niej i uciec od samotności. Momentami może irytować czytelnika swoimi refleksjami, które bywają bezładne i wielokrotne, ale moim zdaniem właśnie w tym tkwi ich szczerość i wyjątkowość.

 

W odmienny sposób czyta się historię przedstawianą z perspektywy Jima, który tworzy tę opowieść etapowo zgodnie z biegiem lat, i która wydaje się łatwiej przyswajalna w odbiorze. Myślę, że ta perspektywa męża, który stracił żonę mogłaby być wstępem do stworzenia pełnej książki, która z pewnością byłaby ciekawą pozycją.

 

Są takie historie, których oceniać nie wypada, których oceniać się nie da. „Zawsze będę Cię kochać” jest jedną z takich historii. Niemniej jednak bardzo polecam tę lekturę w szczególności za walory emocjonalne, ale rekomenduję również zaopatrzenie się w chusteczki, ponieważ powieść z pewnością Was wzruszy.Myślę, że właśnie o to chodzi, aby książki wpływały na nas, ekscytowały i uczyły. Osobiście dziękuję autorce za podzielenie się swoją tragedią, która dotknęła moich strun i ukazała jak ważne jest tu i teraz.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial