Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Moment Życia. Ulotna Chwila

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Moment Życia. Ulotna Chwila | Autor: Joanna Zawadzka

Wybierz opinię:

Niegrzeczne literki

 Joanna po ponad trzech latach samotności nie narzekała na brak męskiego towarzystwa. Obok siebie miała małego Szymka, który każdego dnia przypominał jej miłość, którą darzyła jego ojca. Niestety, aby móc uratować jego życie, zmuszona została do wpakowania go do więzienia. Choć zrobiła to z obawy o jego życie, Krzysztof nie wydawał się przekonany do jej pobudek. Teraz, kiedy wyszedł na wolność, kobieta truchleje na myśl o ponownym spotkaniu. Zdrada lojalności, ciąża, o której go nie poinformowała i Szymek, maleńki chłopiec, który został wciągnięty do samego centrum ich zamieszania.

 

Choć początkowo Krzysztof pałał ogromną chęcią zemsty na Joannie, to wystarczyło tylko jedno jej spojrzenie, aby odżyły w nim dawne uczucia. Czy mimo to, uda mu się odegrać na kobiecie, która wbiła mu nóż w plecy?

 

Kiedy sprawy między tym dwojga zaczną się układać, do gry wejdzie przeszłość, która lubi upominać się o swoje. Nic przecież nie może pozostać bez echa w świecie, w którym przemoc i pieniądze liczą się bardziej od ludzi. Czy Krzysztof i Joanna zjednoczą siły, aby obronić swoją rodzinę?

 

Książka, której okładka mówi sama za siebie, totalnie mnie pochłonęła. Choć nie czytałam pierwszej części, to z pewnością nadrobię jej brak. Autorka posługuje się bardzo przystępnym i prostym językiem, co dokładnie odwzorowuje nam wydarzenia. Czytając, czujemy się, jakbyśmy słuchali historii opowiadanej przez znajomą.

 

Niestety nie obeszło się bez kilku błędów, ale nie wpłynęły one znacząco na całą ocenę książki. Autorka nie pozwala nam spocząć na laurach, cały czas napędzając akcję i trzymając nas w napięciu.

 

Możemy tu zapomnieć o długich opisach czy barwnych epitetach, które zostały porzucone na rzecz dialogów i treści. Bardzo mi się podobało podejście do dziecka przez obojga bohaterów. Niestety często zdarza się, że autorzy pomijają ważne kwestie, dotyczące maluchów, na rzecz czającego się za rogiem romansu. Tutaj Joanna Zawadzka nie siadła na laurach i zadbała o to, aby bardzo realistycznie opisać więź łączącą dziecko z rodziną, a także ie zapomniała o podstawowych obowiązkach, jakie muszą zostać wykonane mając w domu małego szkraba. Jest to dla mnie bardzo ważny element, przez co cała seria znacząco zyskała w moich oczach.

 

W książce możemy także odnaleźć wątek przyjaźni. Tutaj będzie on wielowymiarowy, ponieważ mamy do czynienia z różnymi rodzajami tego związku. Poznamy pary, które przyjaźnią się od lat, a także takie, u których przyjaźń narodziła się po wzajemnej nietolerancji. Doświadczymy zdrady przyjacielskiej i odtrącenia z uwagi na strach, jaki ogarnie jedną z bohaterek.

 

Nie zabraknie także pustej dziuni, która niejednokrotnie rozbawi czytelnika swoją głupotą. Przyznam szczerze, że w książkach z niecierpliwością czekam na wprowadzenie do opowiadania takiej osoby. Czy tym razem uda jej się spełnić swój niecny plan?

 

Jak zawsze jest mi żal bohaterów drugoplanowych, którzy zostają odrzuceni. Tym razem też ubolewałam nad stratą jednego z nich i mam nadzieję, że autorka dopisze kolejny tom, pozwalając mu na szczęśliwe zakończenie.

 

Podsumowując, książka ta nie należy do wybitnych, jednak śmiało umieszczę ją obok pozycji bardzo dobrych. Akcja, pomysł, okładka i Szymek zrobili robotę, pozwalając nam rozkoszować się swoją historią. Książkę czyta się w oka mgnieniu. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial