Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sztuka Wojny Dla Kobiet

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sztuka Wojny Dla Kobiet | Autor: Catherine HuangArthur D. Rosenberg

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

 „Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki” to książka, która, krok po kroku, pokazuje jak zastosować nauki mistrza chińskiego Sun Tzu we współczesnym świecie kobiet, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. A zatem dzisiaj zapraszam Cię do podróży w czasie, od VI wieku przed naszą erą aż do współczesności. Gotowi? To zaczynamy!

 

KIM BYŁ SUN TZU?

 

Proponuję na początek poznać osobę samego Sun Tzu. Ten chiński nauczyciel i myśliciel był doradcą króla Wu pod koniec Okresu Wiosen i Jesieni, a więc mniej więcej w VI wielu przed naszą erą. Mężczyzna pochodził z wojskowej rodziny. W czasach młodości Sun Tzu przeniósł się do królestwa Wu, uciekając tym samym przed zamętem panującym w jego rodzinnych stronach.

 

Jako znakomity obserwator spisał swoje spostrzeżenia dotyczące życia i walki. I tak właśnie powstał traktat na temat prowadzenia sztuki wojennej, obecnie znanym jako „Sztuka wojny”.

 

Aby przekonać króla Wu, który poszukiwał dowódcy dla swojego wojska w czasie ataku na sąsiednie państwo, Sun Tzu zamienił ponad 300 dworskich kobiet w jednostkę wojskową, by na nich przetestować swoje spostrzeżenia ujęte w „Sztuce wojny”. Kobiety świetnie rozumiały polecenia dowódcy, jednak nie zachowywały należytej powagi w czasie wykonywania rozkazów. By zachować dyscyplinę, Sun Tzu pozbawił głów dwie najstarsze stopniem kobiety zastępując je nowymi oficerami. Od tamtej pory śmiechy umilkły. I w ten oto sposób Sun Tzuudowodnił, że jest godzien stanąć na czele królewskiej armii.

 

Jego sukcesy przeszły do historii, ponieważ mężczyzna, kierując wojskiem pokonywał wielkie armie mając do dyspozycji nawet dziesięciokrotnie mniejsze siły wojskowe. Z jego doświadczenia przez wieki korzystało wielu strategów wojskowych.

 

Dziś autorzy książki „Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki” postanowili pokazać, jak można dostosować zasady traktatu Sun Tzu w czasach współczesnych tak, by były pomocne w życiu kobiet, zarówno w prywatnym, jak i zawodowym.

 

NAUKI SUN TZU

 

Książka „Sztuka wojny dla kobiet” została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich poznajemy 13 zasad spisanych w pierwotnym traktacie mistrza Sun Tzu. Druga natomiast, zdecydowanie obszerniejsza, pokazuje, jak te zasady dostosować do życia współczesnych kobiet.

 

Pozwól, że wymienię Ci zaledwie część zasad z pierwotnej „Sztuki wojny”. Wśród nich odnajdziemy rozważania na takie tematy jak: wstępna ocena sytuacji wojennej, prowadzenie wojny, planowanie ofensywy, rozmieszczenie wojsk, strategiczna siła militarna, manewry wojskowe, manewrowanie armią, ukształtowanie terenu, ataki ogniowe oraz zatrudnianie szpiegów.

 

Jak te nauki przełożyć na współczesne życie kobiet? Polecam Ci zajrzeć do książki „Sztuka wojny dla kobiet”, gdzie w szczegółowych opisach z pewnością odnajdziesz coś dla siebie.

 

GARŚĆ NAUK DLA WSPÓŁCZESNYCH KOBIET

 

Zanim jednak się rozstaniemy, chciałabym zostawić Ci zaledwie garść informacji, które osobiście najbardziej do mnie przemówiły.

 

Po pierwsze, jeśli będę uczciwa w stosunku do siebie samej oraz będę konsekwentnie dążyć do wytyczonego celu, to reszta spraw się ułoży sama.

 

Po drugie, nie po raz pierwszy zresztą, uświadomiłam sobie, że odpowiednie przygotowanie pozwala na skuteczne planowanie oraz kontrolowanie kosztów czy też terminów realizacji celu. To z kolei umożliwia skuteczne rozwiązywanie wszelkich problemów, skorzystanie ze sprzyjających okazji czy też odniesienie sukcesu jako lider.

 

A po trzecie, znakiem towarowym każdego z nas i podstawą reputacji jest nic innego jak wiarygodność.

 

Dorzucę jeszcze tylko na koniec, że „większość problemów to szanse, które czekają na ciebie… jeśli jesteś gotowa”.

 

NA ZAKOŃCZENIE SŁÓW KILKA

 

„Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki” odwołuje się do starożytnego traktatu dotyczącego prowadzenia wojny. Nauki płynące od mistrza Sun Tzu są ponadczasowe i można je zastosować również obecnie. Autorzy książki pokazują na szeregu przykładów zastosowanie w różnych dziedzinach życia.W moim odczuciu głównie jednak odnoszą się do świata biznesu, do świata sporych firm i korporacji.

 

Książka ma zaledwie 200 stron, a jest wręcz naszpikowana praktyczną wiedzą oraz przykładami. Osobiście jestem pod wrażeniem ponadczasowych przemyśleń. Jednym słowem – polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial