Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kryształowe Reiki

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryształowe Reiki | Autor: Krista Mitchell

Wybierz opinię:

mmichalowa

 Moje uzależnienie od pozycji Wydawnictwa Studio Astropsychologii kolejny raz daje o sobie znać. Przyciągają mnie ze względu na nietypową tematykę, po jaką sięgają w wydawanych przez siebie tytułach. Tym razem oddalam się przyjemności płynącej z pogłębiania wiedzy zarówno z zakresu reiki, czyli metody uzdrawiania za pomocą energii życiowej oraz tej traktującej o wpływie kryształów. Przeszło 250 stron jest opisem doświadczeń zebranych przez autorkę, Kristę Mitchell, na przestrzeni lat w trakcie prowadzonych przez nią terapii. Zafascynowaną mocą energii i jej wpływu na ciało i ducha człowieka, postanowiła wpleść w swoje działania dodatkową moc kamieni, a wszystko to dokładnie dobrane względem czakr.

 

Początkowo bałam się, że tytuł będzie dedykowany wyłącznie odbiorcy mocno zakorzenionemu w temacie, jednak już po przejrzeniu spisu treści doszłam do wniosku, że nawet mniej wprawny   czytelnik, odnajdzie się w przedstawionych zagadnieniach. Treść została przedstawiona w szczegółowy, a jednocześnie przejrzysty sposób.                                                                                                                  

Oprócz typowego wstępu od autorki, znajdziemy tu krótki rozdział informujący o tym, w jaki sposób można korzystać z tej książki, co wcale nie jest takie dziwne, bo można traktować ją wybiórczo: o reiki, o kryształach oraz o efektownym połączeniu dwóch wspomnianych metod pracy. Wspólnie, od części zawierającej podstawy, możemy przejść do etapu oznaczonego jako podręcznik uzdrowiciela. Jest tutaj kilka stron odnoszących się do przyjętej symboliki, opis poszczególnych czakr z informacjami dotyczących tego jaki zakres obejmują, wyjaśnienie pojęć związanych z aurą, jej kolorami. Kolejny etap obejmuje zakres przygotowania kryształów do pracy. Plusem jest, że autorka przedstawia równe formy, zarówno te „szybkie” w działaniu, co dłuższe i bardziej wymagające. Tutaj przydaje się zawarta w dalszej części wiedza, traktująca o tym co danym kryształom służy, a co szkodzi. Jest to również część skupiająca się na nas jako osobach pracujących z energią. Mitchell poniekąd „zmusza” odbiorcę do zastanowienia się chwile nad swoją własną energią. Informuje, że niekiedy zupełnie nieświadomie możemy obarczyć osobę, której chcemy pomóc, brakiem oczyszczenia własnej przestrzeni, a co za tym idzie - własnymi problemami. Zwraca też uwagę na to, że miejsce do przeprowadzenia praktyk nie może być przypadkowe i również ono wymaga nakładów naszej pracy, przygotowania.  W rozdziale poświęconym praktyce, uzdrowicielka zaznajamia nas z kilkoma konkretnymi przykładami. Podaje krótkie opisy przypadłości z jakimi mierzyli się jej klienci, wraz ze szczegółową informacją, jakich kryształów zdecydowała się użyć w odniesieniu do każdej kolejnej z czakr i dlaczego postawiła akurat na taki wybór. Opisy wzbogacone zostały dodatkowymi ilustracjami, dzięki czemu całość jest przystępna w odbiorze. Ciekawym zabiegiem było też opisanie konkretnych dolegliwości i problemów kamieniami np. na lęk odpowiedni jest błękitny agat umieszczony w niedominującej dłoni (na czas sesji) itd.

 

Mitchell sporo miejsca, poświęca zagadnieniu oczyszczania samego uzdrowiciela/terapeuty. Końcowa cześć pozycji w dalszym ciągu rozwija tę tematykę. Autorka wielokrotnie zwraca uwagę na to, że nie można skutecznie komuś pomóc, samemu wymagając pomocy i wsparcia. Kładzie mocny nacisk na to, by obserwować swoje ciało, zachowania. By pozbywać się ze swojego otoczenia energetycznych „śmieci”, które uniemożliwiłyby dalszy rozwój i prawidłową, efektywną pracę z ludźmi.

 

Mimo niecodziennych, na pozór mocno skomplikowanych zagadnień, pozycja ta jest naprawdę przyjemnym w odbiorze woluminem. Spojrzenie praktyka pozwala „wczuć się” w role osoby niosącej pomoc.

Mirosława

„Życie jest szkołą, sztuka jest pracą, a klienci stają się twoimi nauczycielami, twoje umiejętności są narzędziami, a droga do mistrzostwa trwa całe życie.”

 

W każdym z nas płynie życiodajna energia, która odpowiednio ukierunkowana ma niesamowity, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nazywa się ją różnie, a jedną z bardziej znanych określeń jest Reiki, dzięki której wszystko wokół żyje. Jej działanie możemy poczuć, mimo że jej nie widać. O tej energii nie każdy słyszał, ale na pewno każdy wie, czym są kryształy, które najczęściej wykorzystywane są w sposób praktyczny, służąc nam, jako ozdoba w pięknej biżuterii. Kryształy są także niezwykłymi nośnikami cudownej energii, dzięki której także możemy poprawić swoje zdrowie. Połączenie tych dwóch elementów stawarza ogromne możliwości uruchamiania naszego wewnętrznego potencjału uzdrawiania. Autorka książki „Kryształowe Reiki”, przedstawia metodę opartą na tych dwóch systemach.

 

Celem książki jest pokazanie alternatywnych metod uzdrawiania, polepszania samopoczucia, nastroju i nauczenie nas stosowania energii w połączeniu z kryształami. Autorka przekazuje w niej swoją wiedzę, czyli to, czego się nauczyła w ciągu wielu lat stosowania tej metody. Jest w tym temacie jak najbardziej osobą kompetentną, gdyż ma ku temu podstawy jako uznana ekspertką w dziedzinie uzdrawiania kryształami, a od 2004 roku prowadzi swoją praktykę w Nowy Jorku, pomagając ludziom odzyskać wewnętrzną równowagę, dzięki której powracają do zdrowia. Posiada certyfikat mistrza nauczyciela Reiki, a także lektora zapisów Akaszy i hipnoterapeutki. Od dziecka uwielbiała kryształy i kamienie, zbierała je sukcesywnie, używała, jako talizmanów i amulety. Wówczas nie wiedziała jeszcze, jak ogromną moc mają kryształy. Z czasem, gdy uczyła się stosowania Reiki, doświadczyła pozytywnego oddziaływania kryształów i postanowiła bliżej poznać ich możliwości. Doszła do wniosku, że jeżeli same kryształy mają tak silne działanie, to w połączeniu z energią Reiki mogą dać niezwykłe efekty. I tak się faktycznie stało. Wyniki, jakie uzyskała w czasie swojej praktyki przeszły jej oczekiwania.

 

Metoda, którą nazwała „Kryształowe Reiki”, to holistyczny system uzdrawiania energetycznego, traktujący człowieka pod kątem jego fizycznego samopoczucia, ale też zwracająca uwagę na jego aspekt duchowy i mentalny. Pani Krista Michell opisuje ją dokładnie i bardzo przystępnie, zbierając wszystko to, czego nauczyła się  w czasie swojej długoletniej pracy z pacjentami. Jej doświadczenie w tym względzie utwierdziły ją w skuteczności oddziaływania energii Reiki i kryształów, które razem stanowią ogromny potencjał uzdrawiający.

 

To dobrze napisana publikacja, która z pewnością przyda się terapeutom i osobom interesującymi się alternatywnymi metodami leczenia i radzenia sobie z różnymi problemami fizycznymi, duchowymi, emocjonalnymi i psychologicznymi. Dużym plusem jest jej kolorowe wydanie, w którym zostały zamieszczone liczne barwne rysunki, tabele, a nawet całe strony. Minusem jest natomiast miękka okładka, które nie gwarantuje trwałości, przy częstym używaniu. Materiał został wydrukowany na dobrym, białym papierze i wyraźną czcionką o zróżnicowanym wymiarze i kolorystyce.

 

Wiedza została podzielona na cztery części, tak, by stopniowo odkrywać kolejne zagadnienia wprowadzające w tytułową tematykę. Można ją wykorzystać, jako przewodnik po Reiki i kryształach, poradnik doradzający, jak układać kryształy w uzdrawiające wzory, jak je łączyć. Poprzez zamieszczone wskazówki i szeroką wiedzę możemy poczuć działanie tej metody. Jest ona wprawdzie skierowana do osób mających za sobą inicjację na nauczyciela Reiki, ale warto wiedzieć, jakie ona ma działanie i jakie daje korzyści zdrowotne.

 

Pani Krista Mitchell opracowała książkę tak, by każdy terapeuta mógł skorzystać z przedstawionych informacji w swojej praktyce. Zawarła w niej ważne wskazówki nie tylko dla terapeutów, ale też dla osób, które chciałyby skorzystać z tego rodzaju terapii. Doradza, jak przygotować się do sesji, w jaki sposób aranżować kryształy, pracować z nimi w połączeniu z Reiki.  Podpowiada jak dbać o siebie, wspierać innych uzdrowicieli. Poznajemy też historię stosowania Reiki, związane z nim symbole, ich znaczenie, aktywowanie i stosowanie. Opisuje, na czym polega uzdrawianie za pomocą kryształów, w jaki sposób z nimi pracować, jakie mają właściwości, jak się nimi opiekować, wybierać, oczyszczać i przechowywać.  Przeprowadza krok po kroku przez proces przygotowania się do sesji terapeutycznej, pokazując to na swoim przykładzie. Opowiada jak ona podchodzi do klienta i doradza w ten sposób, jak powinna przebiegać praca z klientem, jak podchodzić do jego problemów, rozpoznać to, z czym dana osoba się zmaga, czego potrzebuje i w jaki sposób można mu pomóc.

 

Dla przeciętnego czytelnika zebrany materiał, to doskonała baza wiedzy o energii, jej działaniu, kryształach i ich właściwościach. Zdobyta wiedza daje obraz tego, w jaki sposób przygotować się do sesji i czego możemy się spodziewać. Warto, bowiem wiedzieć, że poza medycznymi sposobami leczenia istnieją techniki wspomagające uzdrawianie, a tym samym dające lepsze i szybsze efekty powrotu do zdrowia.

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial