Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Władca Pustyni

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Władca Pustyni | Autor: Diana Palmer

Wybierz opinię:

Grażyna_a_czyta

Książki Diany Palmer pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa, gdy moja mama zaczytywała się w jej romansach. Czytałam kilka z nich więc po tę książkę sięgnęłam niemal z nostalgią wspominając tamte chwile. Autorka ma na swoim koncie mnóstwo napisanych romansów, których akcja toczy się głównie w Teksasie, "Władca pustyni" jest jednym z nich jednak tu przenosimy się do Quawi, fikcyjnego kraju szejków. Czym tutaj zaskoczy nas ta poczytna pisarka?

 

Maggie i Gretchen, wieloletnie przyjaciółki, wybierają się w podróż życia. Ich celem jest Maroko. Dla Gretchen to pierwsza wycieczka poza granice kraju, decydując się na nią ze względu na zmiany w życiu Maggie, która ma podjąć pracę w księstwie Quawi. Pragnęła rozpocząć nowe życie w nowym otoczeniu. Jeden telefon powoduje, że porzuca wszystko i wraca do Teksasu a jej miejsce zajmuje Gretchen. W czasie krótkiego, samotnego pobytu dziewczyna poznaje Philippe, tajemniczy mężczyzna wywiera na niej niesamowite wrażenie, które zdaje się być odwzajemnione. Okazuje się on nikim innym a przyszłym szefem dziewczyny. Jakie relacje połączą bohaterów? Jak Gretchen odnajdzie się w roli sekretarki samego księcia Quawi? Jaki okaże się tajemniczy przyszły szef dziewczyny?

 

Autorka zabiera nas w podróż po pustynnych piaskach Sahary, w otoczeniu luksusowych pałaców, szejków, straganów pełnych aromatycznych przypraw, barwnych ikon i ręcznie tkanych dywanów. Bez problemu odnajdziemy się w tej fikcyjnej rzeczywistości. Poznajemy mieszaną kulturę wieloreligijnego kraju, zaznajamiamy się z jego tradycjami. Jest to niewątpliwy plus całej historii.

 

Diana Palmer ma lekki styl, dzięki czemu, jej książki zwykle czyta się przyjemnie i nie inaczej jest w tym wypadku. Bohaterów poznajemy stopniowo, przez całą powieść. Główna bohaterka, jak to już miałam okazję spotkać w twórczości autorki jest dość konserwatywna, więc nie liczmy tu na sceny przepełnione namiętnością, jednak uczucie i przyciąganie między bohaterami jest odczuwalne więc i delikatne emocje z pewnością będą Wam towarzyszyły w czasie lektury. Dodatkowo wpleciony wątek sensacyjny wprowadza do fabuły nieco adrenaliny – wrogowie szejka starają się odebrać mu władzę. Czy Philippe ochroni Gretchen?

 

Książki autorki są raczej schematyczne więc poznamy tu bohaterów z bagażem doświadczeń, pełnych wątpliwości co do siebie i innych. Philippe odkrywa się stopniowo przed Gretchen. Mężczyzna, miał w przeszłości wypadek, prze który bardzo ucierpiał. Choć na co dzień nie brak mu pewności siebie, w relacjach z kobietami zachowuje dystans. Jednak Gretchen wywiera na nim tak wielkie wrażenie, że budzi do życia nie tylko uczucia, ale i ciało. Jednak czy w jego sercu jest miejsce dla kobiety innej niż ta, której lata temu je podarował bez wzajemności? Gretchen porzucona, po śmierci matki przez narzeczonego, nie zamyka się na relacje. Ma nadzieję, że nowa znajomość i otoczenie pozwolą jej w końcu zaznać upragnionego szczęścia. Niestety, brak szczerości, niedomówienia wpływają na ich relacje, co przynosi opłakane skutki. Czy bohaterom uda się stworzyć coś na stałe? Czy będą w stanie zaakceptować siebie, ale przede wszystko uwierzyć, że zasługują na miłość?

 

Niestety, jeśli chodzi o wersję e-book, dostępną na przykład na Legimi, to znajdziemy w niej sporo błędów, jest to mały mankament, który jednak utrudnia lekturę. Na szczęście w wersji papierowej nie występują tak licznie. Mimo wszystko jest to przyjemna i lekka książka – w sam raz na jeden wieczór i odskocznia wśród setek książek, które pojawiają się codziennie na rynku czytelniczym - nie porwała mnie, ale miło spędziłam przy niej czas.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial