Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Chcę Żebyś Wiedział. Tom I

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Chcę Żebyś Wiedział. Tom I | Autor: Aleksandra Muraszka

Wybierz opinię:

Grażyna_a_czyta

 Zdarza Wam się oceniać książkę po okładce? Ja staram się tego nie robić, bo nie raz cudna okładka skrywała nie do końca to czego oczekiwałam albo wręcz odwrotnie okropna okładka miała w sobie to wszystko co urzeka mnie w dobrej książce. Gdy, w czasie promocji widziałam okładkę „Chcę, żebyś wiedział” autorstwa Aleksandry Muraszki, sugerowała mi ona romans w sielskim klimacie, może gdzieś na wsi, jednak opis szybko wyprowadził mnie z błędu. Tu w czasie lektury przeniosłam się do USA, w samo serce Florydy – Miami. Dzięki współpracy z portalem Sztukater.pl mogłam przeczytać i zrecenzować tę pozycję.

 

Ami straciła wszystkich. Najpierw jako dziecko zmarli jej rodzice. Starszy brat był wszystkim co trzymało ją na świecie. Gdy nagle go straciła, w niewyjaśnionych okolicznościach, jej świat się zawalił. Stroniła od wszystkich, zamknęła się w domu, odcinając się niemal od otaczającego ją świata i znajomych. W dniu swoich dwudziestych drugich urodzin dostaje list z z komisariatu o wznowieniu sprawy, dotyczącej zaginięcia jej brata. Okazuje się, że ktoś widział Jasona w Miami, setki kilometrów od domu, całego i zdrowego. Dziewczyna podejmuje od razu decyzję aby udać się na miejsce i przekonać się czy mężczyzna faktycznie żyje. Tam zastaje Jasona, który prowadzi życie z dala od niej, tłumaczy jej, że co zmusiło go do takiego występku. Dziewczyna postanawia zostać z nim i poznać jego nową codzienność. Aby to zrobić musi wykazać się przed szefem mężczyzny aby ten pozwolił jej zostać. Zrobi wszystko aby jej się to udało. Zwłaszcza, że brat to jej jedyna rodzina a dodatkowo zaintrygował ją Finn, jego przyjaciel.

 

Autorka stworzyła ciekawą historię. Ami przenosi się do zupełnie innego świata. Świata, który trudno sklasyfikować jednoznacznie jako zły czy dobry. Jednak mając możliwość zostania z bratem, dziewczyna bez wahania podejmuje decyzję aby do niego wejść. Szkoli się aby móc zostać częścią zespołu Dawida, szefa Jasona. Bliskość Finna wprowadza chaos w stopniowo nabierające barw życie dziewczyny. Jednak jego postawa, przyciąganie jakie między nimi występuje kłóci się z jego zachowaniem. Mężczyzna jest przeciwny jej pobytowi przy Jasonie, a co za tym idzie w domu całej brygady do zadań specjalnych. Chwile, gdy mężczyzna wydaje się czuć coś do Ami, mieszają się z tymi, w których ją ignoruje i odpycha od siebie, dając nam niemały rollercoaster wrażeń.

 

Mamy możliwość poznania kilku bohaterów i zobaczyć jak tworzą się relacje miedzy nimi a Ami. Dzięki tym ludziom, dziewczyna buduje swoją własną rodzinę, mimo że oprócz Jasona nie łączą ich więzy krwi. Wiedzą, że mogą na sobie polegać i liczyć na siebie nawzajem. Przyjaźń jaka zawiązuje się między nią a Kate, daje dziewczynie nie tylko wsparcie jakiego potrzebuje ale również namiastkę normalności, którą zostawiła daleko za sobą.

 

Tajemniczy Finn...nikt nie wie co siedzi w jego głowie... Stopniowo autorka zapoznaje nas z jego życiem, przejściami co tłumaczy nam, jego zachowanie. Fabuła jest ciekawa, uczestniczymy w zadaniach jakie przypadają głównej bohaterce, możemy śledzić przebieg jej nauki. Obserwujemy jak bierze udział w akcjach organizowanych przez szefa, więc mamy tu dodatkowo wątek sensacyjny. Wszystko jest rozłożone w czasie, więc relacja między bohaterami również powoli się rozwija. Książkę czyta się lekko, autorka ma przyjemny styl, dzięki czemu dosłownie się przez nią płynie. Zakończenie wbija w fotel… Kończenie książki w ten sposób powinno być karane i ujęte w Kodeksie Karnym z odpowiednim paragrafem. Tego się na pewno nie spodziewałam. Jestem na tyle zaintrygowana, że z pewnością sięgnę po kolejny tom. Jestem mega ciekawa tego co się wydarzy w życiu bohaterów. „Chcę, żebyś wiedział” to przyjemna lektura, która umili wieczór.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial