Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Z Czułością Do Siebie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Z Czułością Do Siebie | Autor: Gerald Hüther

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Wyjątkowość tej książki polega na jej prostocie. Jest to prostota myśli i jasność wypowiedzi. „Z czułością do siebie” to naprawdę genialny poradnik, który przedstawia w sposób jasny i obrazowy temat powrotu do siebie i do swoich autentycznych potrzeb i pragnień! Wszystko, co zostało w nim powiedziane, mimo iż wydaje się tak bardzo oczywiste, wcale takie przez nas odbierane nie jest! Biegniemy wciąż za naszymi pragnieniami, które tak naprawdę nie są nasze… Ale żeby o tym się dowiedzieć, trzeba stanąć i wsłuchać się w siebie. Ten poradnik mówi o tym, co jest dla nas najważniejsze. Mówi o tym bardzo konkretnie i odkrywczo dla czytelnika zagubionego w codzienności! My ludzie, zapominamy o rzeczach podstawowych, a autor poradnika „Z czułością do siebie” za wszelką cenę pragnie nas skierować ku temu, co podstawowe i fundamentalne!

 

„Z czułością do siebie” to poradnik autorstwa Geralda Huntera, neurobiologa, który jest autorem książek zarówno naukowych, ale i popularnonaukowych. Zajmuje się tematyką emocji, wczesnych doświadczeń życiowych, które mają wpływ na rozwój mózgu. W swojej książce pragnie czytelnikowi uzmysłowić jego wewnętrzną moc samouzdrawiania, ale jest to uzdrowienie zgodne z naturą. Rozumiane jako wewnętrzna spójność, równowaga i dbałość o siebie, zarówno o życie wewnętrzne, jak i o swój organizm, który potrzebuje odpowiednich warunków do tego, by zdrowo się rozwijać i służyć nam. By jednak osiągnąć równowagę, człowiek musi wrócić do siebie i zacząć słuchać swojego głębokiego JA. Organizm ludzki ma potrzeby, o których często zapominamy, kiedy jesteśmy w pędzie. Autor poradnika „Z czułością do siebie” namawia do tego, by zwolnić i wsłuchać się w samego siebie. Odkryć, czego potrzebuje nasze ciało, nasze wewnętrzne ja, a następnie nauczyć się siebie słuchać.

 

Książka podzielana jest na kilka rozdziałów, które tematycznie odnoszą się do człowieka i jego życia wewnętrznego, ale również traktują o naturze i potrzebach naszego ciała i ducha. Autor namawia, by wsłuchiwać się w siebie, a nie skupiać się na tym, co zewnętrzne. Nie jest to ezoteryka, ale naukowe dowody na to, że zarówno mózg człowieka, jak i organizm potrafi zdziałać cuda! Świadomość naszych prawdziwych potrzeb i pragnień jest niezbędna, by żyć w zgodzie ze sobą. Trzeba najpierw je dostrzec, a poradnik to ułatwia i motywuje czytelnika. Zdaniem autora Geralda Huntera problemem są bowiem nasze pragnienia, które pochodzą z zewnątrz. To one sprawiają, że nie widzimy tego, czego tak naprawdę potrzebujemy, tylko ślepo staramy się dążyć do tego, do czego dążą inni.

 

Autor „Z czułością do siebie” namawia wiec także czytelnika, by ten odszukał w sobie miłość do siebie, był pełen wyrozumiałości i czułości dla swojego ja. Zarówno dla duchowej części siebie, jak i dla organizmu powinien odszukać autentyczne potrzeby i nie ignorować ich. Życie z innymi ludźmi według autora, również wymaga miłości i czułości, wzajemne wsparcie, budowanie wspólnoty służy wszystkim. Jak autor wspomina w poradniku, sami, jako jednostki, nie jesteśmy w stanie przetrwać. Uczymy się od innych, dlatego też musimy pamiętać o tym, co jest u podstaw.

 

Poradnik „Z czułością do siebie” zrobi naprawdę ogromne wrażenie na tych, którzy chcą prostych rozwiązań, które zmienią ich życie. Zagubieni w codziennym świecie, będą mieli szansę przystanąć i zastanowić się, dokąd podążają i czego od życia tak naprawdę potrzebują. W prostych słowach, nie korzystając w zasadzie z terminów neurobiologicznych, autor świetnie nakieruje czytelnika na to, by zadbał o siebie i swoje ciało oraz o swoje ja! Warta lektury książka otworzy oczy i pozwoli na to, by zwolnić i poznać samego siebie!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial