Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

The World of Lore: Straszne Miejsca

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

The World of Lore: Straszne Miejsca | Autor: Aaron Mahnke

Wybierz opinię:

Tulliana

Przewodnik po miejscach okrytych złą sławą

 

Czy lubicie niesamowite opowieści o duchach, miejscach zbrodni, opuszczonych posesjach
i ruinach emanujących jakąś złą energią? Jeśli tak, to zapewne przypadnie wam do gustu książka ,,Lore. Straszne miejsca”, której autorem jest Aaron Mahnke – znany producent podcastu ,,Lore” na temat okolic okrytych złą sławą, z  którymi wiążą się nierozwiązane, makabryczne zagadki albo historie z pogranicza jawy i snu. Podobno przedstawiana tutaj przeze mnie książka to już trzecia z cyklu publikacji A. Mahnke’go poświęcona tematyce upiornych miejsc i tajemnic historycznych z nimi związanych, przyznam jednak, że ja nie miałam okazji poznać innych książek tego autora.

 

O jakich strasznych miejscach mowa w tej książce?

 

Prezentowana tutaj publikacja została podzielona na kilka rozdziałów bądź kategorii takich jak: ,,mroczne miasta”, ,,w tych murach”, ,,głęboko w mroku” oraz ,,poza utartym szlakiem”. W każdej z niniejszych części znajdują się zarówno opisy, jak i historie, w których doszło do strasznych zbrodni, nieszczęśliwych i tragicznych w skutkach wypadków, nawiedzeń przez duchy, czy też innych dziwnych zdarzeń, trudnych do racjonalnego wyjaśnienia. Jeśli lubicie podcasty lub programy telewizyjne, w których  pobrzmiewają echa mrocznych zbrodni, szokujące wypadki i opowieści pełne grozy, bardzo zachęcam was do sięgnięcia po ,,Lore. Straszne miejsca”. Książkę czyta się bardzo szybko, atutem autora jest lekki styl, a jednocześnie umiejętność łączenia ze sobą literackiej fikcji, z miejscowymi legendami oraz odwołaniami do  źródeł historycznych. Dzięki A. Mahnke’mu dowiecie się, które miejsca w Richmond są nawiedzone, poznacie ponurą przeszłość Nowego Orleanu, zrozumiecie genezę pożaru w Lafayette, jak również duchy widywane na cmentarzach Bostonu. Może zamiast kolejnego przewidywalnego horroru w telewizji warto poświęcić swój czas na pasjonujące historie zawarte w ,,Lore. Strasznych miejscach”?

 

Komu szczególnie spodoba się ,,Lore. Straszne miejsca”?

 

Nie znam dokładnie twórczości autora tej książki, ale po jej przeczytaniu jestem w stanie zrozumieć, dlaczego cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem czytelników. ,,Lore. Straszne miejsca” z czystym sercem mogę polecić wszystkim miłośnikom serii w stylu ,,Archiwum X”, czy ,,Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Moim skromnym zdaniem prezentowana tutaj książka to połączenie wciągającej i wywołującej ,,gęsią skórkę” powieści z ciekawostkami historyczno-geograficznymi na temat różnych miejsc na świecie ze szczególnym uwzględnieniem bliskich autorowi krajów anglosaskich.

 

Przewodnik po strasznych miejscach nie tak straszny, jak się wydawało

 

Ogólnie rzecz biorąc, ,,Lore. Straszne miejsca” to książka ciekawa i na pewno godna polecenia, choć zabierając się do jej lektury szczerze mówiąc, spodziewałam się, że będzie zawierała historie bardziej zapadające w pamięć, może ciut dokładniej opisane. Przewodnik Lore to coś w rodzaju intrygujących ,,zajawek” na temat miejsc owianych złą sławą i wzbudzających negatywne emocje. Być może zamysłem autora było stworzenie książki będącej czymś w rodzaju antyprzewodnika turystycznego - o miejscach wymienionych w tej pozycji ciekawie się czyta, ale raczej nikt nie chciałby się w nich naprawdę znaleźć. 

 

Dziełko autora podcastu ,,Lore” sprawia wrażenie utworu dobrze rozplanowanego i pełnego makabrycznych szczegółów, ale mimo wszystko po przeczytaniu książki odczułam pewien niedosyt. ,,Lore. Straszne miejsca” to wbrew pozorom lekka i wygodna w lekturze pozycja, dla niezbyt wymagających czytelników. Warto spędzić z nią wolne popołudnie, czy zabrać ją jako rozrywkę w podróży. Zastanawiam się jednak, jak długo będę o niej pamiętała, czy nie zabrakło w niej strasznych historii z kategorii tych ,,wbijających w fotel”. Lubicie opowieści rodem ze świata makabry okraszone całkiem przekonującym historycznym tłem? Jeśli tak, to zachęcam was do lektury niniejszej książeczki. 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial