Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dwór Srebrnych Płomieni. Część 1

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dwór Srebrnych Płomieni. Część 1 | Autor: Sarah J. Maas

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

  Sarah J. Mass nie każe nam długo czekać na kolejne odsłony swojej bestselerowej serii „Dwór cierni i róż” - z czego możemy się tylko i wyłącznie cieszyć. Oto bowiem mamy przyjemność poznać dziś w naszym kraju porywającą opowieść pt. „Dwór srebrnych płomieni. Część 1”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uroboros. Zapraszam do poznania recenzji tej książki.

 

 Nesta Archeron - niekoniecznie z potrzeby i podszeptów serca, stała się fae... Dziś musi odnaleźć się ona w swoim całkiem nowym życiu, co okazuje się o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. To nie tylko nowa ocena rzeczywistości i wciąż nie dające się opanować moce, ale też i nieustannie poczucie zagrożenia ze strony kłamliwych sojuszników. Jedyną ostoją wydaje się być dla niej Kasjan, tyle tylko, że najpierw muszą pokonać oni własne trudne charaktery i krnąbrność, by dopiero potemoddać głos prawdziwej miłości. Tymczasem zaś do świata fae i ludzi nadciąga nowa, wielka wojna...

 

  Sarah J. Mass podjęła za sprawą decyzji o powstaniu tej powieści spore ryzyko. Trudno myśleć inaczej, gdy oto uczyniła ona główną bohaterką jedną z najbardziej irytujących i nielubianych postaci tej serii - Nestę, którą wszakże zdążyliśmy już nieco poznać. Jak się jednak okazało, owe ryzyko była warte podjęcia, gdyż mamy przed sobą naprawdę intrygującą, klimatyczną i chyba też wnoszącą coś nowego do tej całej serii, opowieść fantasy spod znaku gorącego romansu.

 

 Fabuła książki skupia się tym razem na losach pary głównych bohaterów - Nesty i Kasjana, oddając jednocześnie co jakiś czas pola pozostałym postaciom z drugiego planu. Trudność odnalezienie się w nowym życiu, skomplikowane relacje z Kasjanem, czy też wreszcie widmo wielkiej wojny - to oczywiście tylko kilka z wielu ważnych punktów w tej relacji,  w której jest wielka przygoda, wartka akcja, sceny gorących namiętności, jak i też rzecz niezwykle istotna - dobry, nierzadko czarny humor. To  blisko 650 stron relacji o miłości, magii i wielkiej polityce...

 

 Spotykamy tu ponownie doskonale znanych nam bohaterów, jak i też mamy przyjemność zawrzeć kilka nowych znajomości. Ważne w tym jest to, że tym razem oddano głos bohaterom z drugiego planu w kontekście poprzednich odsłon tej literackiej serii, co pozwala nam niejako odkrywać ich zupełnie na nowo. Inaczej ma się rzecz z miejscem akcji tej książki, które doskonale już znamy, ale które to potrafi nas niezmiennie intrygować obrazem codzienności życia, magicznych emanacji, czy też wreszcie walki i wojny. I mówiąc kolokwialnie możemy uznać, iż „zagrały” tu wszelkie najważniejsze składowe tej opowieści fantasy.

 

 Naturalnie należy pamiętać o tym, iż jest to bardzo specyficzna odsłona literackiej fantastyki, w której tyleż ważnym jest akcja, przygoda i barwne losy bohaterów, co i właśnie zachodzące między nimi uczuciowe interakcje, gdzie mamy chociażby kilka bardzo gorących i namiętnych scen. Jednakże taką jest ta seria i jestem przekonana o tym, że każdy czytelnik – a w szczególności czytelniczka wie doskonale, czego może się spodziewać po kolejnej odsłonie tego cyklu.

 

 Sama lektura powieści upływa nam w bardzo szybkim tempie, z nieustającym zaintrygowaniem i pełnym zaangażowaniem w losy bohaterów, a w szczególności Nesty i Kasjana. Efektem jest nasza świetna rozrywka, przednia zabawa i oczywiście wielkie emocje, które nie opuszczają nas do ostatniej strony. I choć nie pokuszę się o stwierdzenie, że książka ta jest najlepszą częścią tej serii, to z pewnością ona nie zawodzi i spełnia pokładane w niej, nasze oczekiwania.

 

 Słowem podsumowania – powieść Sarah J. Mass „Dwór srebrnych płomieni. Część 1”, to z pewnością rzecz interesująca, świetnie napisana i gwarantująca sobą całą gamę przeróżnych doznań, wrażeń i emocji. Miło jest raz jeszcze powrócić do tego świata fae i ludzi, przeżyć wielkie przygoda i dać się oczarować temu niezwykłemu klimatowi rodem z baśni. Ze swej strony oczywiście gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Bookholiczka

 „Nesta nie poszła do miasta, by zobaczyć się z Freyą. Ani z Amreną. Ale powróciła do schodów. Znowu nie udało jej się dotrzeć na sam dół. Jakaś jej część była świadoma, że gdyby naprawdę chciała, mogłoby jej się to udać, tak jak mogłaby otworzyć usta i poprosić Kasjana, by zabrał ją do nadrzecznego domu. Jednak nie zrobiła tego. Walczyła więc ze schodami przez kolejny tydzień, zawsze docierając mniej więcej do połowy, zanim zawróciła, z nogami miękkimi jak galareta, nim dotarła do korytarza. To właśnie dawało równowagę, bo jej ręce też były jak z galarety. Tak, dzierżyła miecz całym swoim ciałem,jednak to ręce bolały ją najbardziej.”

 

Czwarty tom światowego bestsellera. Kontynuacja serii "Dwór cierni i róż" autorstwa mistrzyni fantasy - Sarah J. Maas. Jeśli kochasz powieści fantasy, to koniecznie musisz poznać historię krainy Fae. Nesta Archeon jest arogancka i wyniosła, rani ciętym językiem, mrozi spojrzeniem królowej lodu. Za tą fasadą ukrywa jednak okropną ranę. Wojna z Hybernią odebrała jej bowiem kogoś bliskiego. Z tą stratą nie jest w stanie się pogodzić. Zatraca się w alkoholu i rozrywkach, odtrącając tych, którzy chcą podać jej pomocną dłoń. Uważa, że tylko w samotności przeżyje stratę, jakiej doznała. Jedyną osobą, której obecność przynosi jej ukojenie, jest Kasjan - tajemniczy wojownik na Dworze Nocy Rhysanda i Feyry. Stoczył wiele bitew, z których zawsze wychodził zwycięsko. Jedynie jego serce zawsze pozostawało przegrane. Zdradzieckie królowe kolejny raz knują i zawierają niebezpieczne sojusze, które zagrażają i tak kruchemu bezpieczeństwu krainy Fae. Jedynie Nesta i Kasjan są w stanie zapobiec kolejnym starciom, które mogą pozbawić ich ojczyznę resztek sił. Jednak by ocalić kraj, muszą pokonać demony z przeszłości i zaufać sobie nawzajem, bo jedynie zawarcie sojuszu może przynieść pokój.

 

Czy będzie to możliwe? Czy dwa żywioły mogą iść ręka w rękę? "Dwór srebrnych płomieni" to zapadająca w pamięć kontynuacja historii fantastycznej krainy Fae, której wcześniejsze dzieje można poznać, czytając książki z serii "Dwór cierni i róż". Autorką jest niezrównana w gatunku fantasy Sarah J. Maas, której każda z książek bije rekordy popularności i wyznacza nową jakość literatury fantastycznej na całym świecie.

 

Sarah J. Maas to amerykańska pisarka powieści fantasy. Zadebiutowała w 2012 powieścią Szklany tron opublikowaną przez Bloomsbury. Książka zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Urodziła się w Nowym Jorku 5 marca 1986. Ukończyła Hamilton College, gdzie studiowała religioznawstwo oraz kreatywne pisanie. Maas zaczęła pisać swoją pierwszą powieść, Szklany tron, w wieku szesnastu lat. Po napisaniu kilku rozdziałów historii na FictionPress.com okazało się, że jej praca jest jedną z najpopularniejszych. Wykasowała ją, mając zamiar spróbować wydać swoją powieść. Jej debiut opiera się na baśni o Kopciuszku. Maas zadała sobie pytania: co by było, gdyby Kopciuszek był zabójcą, a nie sługą? Co, gdyby nie uczestniczyła w balu aby spotkać księcia, a po to, by go zabić?

 

Nie wiem, jak mam wam opisać mój zachwyt nad całą serią napisaną przez autorkę. Dla mnie jej książki są oryginalne, które zapadają w pamięć na długo. Powieści należą do gatunku fantastyki, z której już trochę wyrosłam i nie czytam jej już tak często, jak wcześniej. Jednak muszę się przyznać, że na nowe książki Sarah J. Maas czekam niecierpliwie. Niestety zasmuciła mnie bardzo wieść, że „Dwór srebrnych płomieni” będzie podzielona na dwie części. Nie wiem czy to był dobry zamysł, ale i tak każdy fan autorki musi koniecznie dowiedzieć się co słychać u naszych bohaterów.

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial