Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bracia Di Caro

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Kinga Litkowiec
 • Cykl: Tom I
 • Gatunek: RomansLiteratura Erotyczna
 • Język Oryginału: polski
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2022
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 13.0 x 20.5 cm
 • ISBN: 978-83-287-2023-7
 • Wydawca: Muza
 • Oprawa: miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bracia Di Caro | Autor: Kinga Litkowiec

Wybierz opinię:

Mirosława

„Wszystko jest do zdobycia, ale do każdego celu potrzebna jest inna broń”.

 

Z twórczością autorki spotkałam się już przy okazji książki „Naomi” i serii „Miasto mafii”. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po jej najnowszą powieść „Bracia di Caro”, która jest pierwszym tomem serii o tym samym tytule.

 

Kylie Scott ma dziewiętnaście lat, ale już życie nie oszczędziło jej dramatów. Z radosnej i szczęśliwej dziewczyny, jaką kiedyś była, nie ma teraz śladu, po tym, jak w wypadku samochodowym zginęli jej rodzice razem z jej młodszą siostrą. Właśnie mija pierwsza rocznica tego tragicznego zdarzenia i Kylie nie potrafi nadal pogodzić się z tą stratą, więc postanawia zakończyć swoje życie. Nosi się z tym zamiarem od jakiegoś czasu i teraz zamierza go zrealizować. Ten plan się nie udaje, gdyż na jej drodze pojawia się tajemniczy Marco di Caro, który niewiele mówi o sobie, ale robi wszystko, by nie dopuścić do samobójstwa zdesperowanej dziewczyny. Jaki ma w tym cel, stanowi to zagadkę przez większą część powieści.

 

Po niezwykle intrygującym prologu kolejne rozdziały toczą się dosyć wolno, w których poznajemy stan psychiczny, w jakim znajduje się główna bohaterka. Wnikamy w sferę mentalną osoby pogrążonej w cierpieniu, depresji, doprowadzającej się do stanu zbliżonego do anoreksji. Na szczęście, dzięki Marco, Kylie zaczyna powoli wracać do życia, gdyż dociera do niej prawda o niej, o tym, jaką krzywdę sobie robi, jak wygląda i postanawia zawalczyć o siebie.

 

Drugim aspektem są zagadkowe, dziwne relacje Kylie z Marco. Jakie on ma zamiary wobec dziewczyny i dlaczego jej pomaga, to stanowi tajemnicę od samego początku. Wydaje się, że jego celem jest przede wszystkim zadbanie o to, by Kylie nie zrobiła sobie krzywdy i podniosła się po tragedii, która ją spotkała. Jednak czytając o tym, cały czas miałam wrażenie, że to tylko przykrywka, pod którą znajduje się jakieś ukryte dno jego zachowania. Trudno mi było zrozumieć, o co właściwie chodzi w tej historii, gdyż wyglądało to tak, jakby on chciał sprawić, by dziewczyna w końcu przestała być dzieckiem i stała się świadomą siebie kobietą. Kylie, mimo swoich dziewiętnastu lat faktycznie zachowuje się jak dzieciak, chowając się wciąż w swojej skorupie i w bólu.

 

Marco pomaga jej dorosnąć w nieco specyficzny sposób, więc dziewczyna jest nieco skołowana, czasami zdegustowana i zszokowana. Nie wie, co ma myśleć o sytuacji, w jakiej się znalazła. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pojawia się Cristiano, brat Marco, który stopniowo ujawnia prawdę o niej, jej rodzicach i przeznaczonej dla niej roli.

 

Pani Kindze Litkowiec ponownie udało się mnie zaintrygować, udowadniając, że w stworzonych przez nią historiach nie ma nic przypadkowego, a ona potrafi skutecznie zaplątać sytuację, pokazując zupełnie coś innego, niż nam się wydaje, że widzimy. Do tej pory autorka przyzwyczaiła nas do niebanalnych historii i taka też jest jej najnowsza powieść. Wyłania się w niej kilka elementów o charakterze obyczajowym, a nawet psychologicznym z delikatnym erotykiem. Nie mogło zabraknąć oczywiście wątku mafijnego i takowy także ma swoje miejsce w odpowiednim czasie.

 

Zdecydowanie jest w niej całkiem inny sposób prowadzenia poszczególnych wątków, które bardziej skupiają się na stanie emocjonalnym głównej bohaterki, którą obserwujemy w narracji pierwszoosobowej i tylko z jej perspektywy. Trochę straciło na tym tempo akcji, gdyż przez pierwsze kilkanaście rozdziałów dzieje się wszystko bez odpowiedniej dynamiki. Dopiero w drugiej połowie fabuła nabiera kolorów, dzieje się dużo więcej i historia zaczęła mnie wciągać coraz bardziej, gdyż chciałam poznać tajemnice rodziny di Caro.

 

Autorka zbudowała fabułę, w której nie brakuje sekretów, intryg, niebezpiecznych epizodów, ale sprawia wrażenie spokojnej, bez nagłych zrywów akcji i zaskoczeń, a tymczasem, gdy poznajemy kolejne części tej opowieści, jesteśmy pozostawieni na końcu w zupełnie niespodziewanej sytuacji, na której wyjaśnienie i ciąg dalszy musimy poczekać do kolejnego tomu.

 

Kinga Litkowiec to polska autorka pochodząca z Lubelszczyzny. Zaczęła pisać w marcu 2019 roku, co szybko przerodziło się w jej największą pasję. Spełniona mama i żona, zakochana w książkach oraz muzyce. Hobbystycznie prowadzi profil lifestylowy na Instagramie, dzięki któremu odkryła swoją miłość do książek. Uwielbia niebanalne i odważne historie, wyróżniające się na tle innych, co udowadnia z każdą kolejną powieścią.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial