Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Jak Skutecznie Zlikwidować Stany Zapalne W Organizmie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Skutecznie Zlikwidować Stany Zapalne W Organizmie | Autor: Will ColeEve Adamson

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

 Kiedy chorujemy na zapalenie gardła, oskrzeli czy pęcherza jesteśmy świadomi tego, że w naszym organizmie pojawił się stan zapalny. Okazuje się jednak, że stany zapalne mogą rozwijać się także bezobjawowo, przez długi okres czasu (np. wiele lat), dopiero w bardzo zaawansowanym etapie dając konkretne objawy. Często objawy te na początku lekceważymy, nie zdając sobie sprawy z tego, że prowadzą one do poważnych chorób. Tymczasem dr Will Cole w swojej książce "Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie" pokazuje nam, że to właśnie my mamy największy wpływ na nasze zdrowie i to my możemy zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która skupia się na leczeniu skutków przy użyciu farmakologii (notabene z licznymi objawami ubocznymi), autor książki jest przedstawicielem nurtu medycyny funkcjonalnej, która z kolei dąży do eliminacji przyczyn.

 

Dr Will Cole na początku książki przybliża czytelnikom ogólne zagadnienia związane ze stanami zapalnymi. A więc- czym w ogóle są te stany zapalne, jak powstają, jak się objawiają i jakie mogą mieć skutki i wpływ na poszczególne układy człowieka. W swojej pracy doktor skupia się głównie na diecie, która jest główną przyczyną powstawania stanów zapalnych. Proponuje czytelnikom zastosowanie diety eliminacyjnej, w której każdy może indywidualnie sprawdzić jakie produkty mają niekorzystny wpływ na jego zdrowie. Autor podkreśla bowiem, że tu nie ma jednej złotej zasady- to, co szkodzi jednym, niekoniecznie musi szkodzić innym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy samodzielnie wsłuchał się w swój organizm i dobrał najlepszą dla siebie dietę. Zanim jednak przeczytamy w książce szczegóły na temat diet, doktor Cole proponuje nam kwestionariusze dzięki którym możemy spróbować określić w jakich obszarach mamy największe zagrożenie stanami zapalnymi. Są to różne pytania na temat naszego zdrowia i samopoczucia, które po odpowiednim podsumowaniu punktów dają nam pewien obraz sytuacji naszego organizmu. Dzięki temu możemy zobaczyć na czym powinniśmy się skupić.

 

Ogromna część poradnika dotyczy właśnie stosowaniu odpowiedniej diety eliminacyjnej. Mamy tutaj przedstawiony 8-tygodniowy program, który może pomóc nam w zmienieniu nawyków żywieniowych i poprawie naszego zdrowia i samopoczucia. Nie są to oczywiście łatwe sprawy- dla mnie na przykład wyeliminowanie z diety praktycznie większości produktów, które spożywam jest na ten moment całkowicie niewykonalne. Dlatego też do zastosowania rad z poradnika potrzeba naprawdę dużej determinacji i samozaparcia. To, co mi się natomiast bardzo podoba to nie tylko rady na temat tego, co z diety usunąć, ale także pokaźne listy zamienników, które możemy do diety wprowadzić. Jest to ogromne ułatwienie dla każdej osoby, która chce wcielić rady w życie. Jeszcze jedną świetną rzeczą w książce są przykładowe jadłospisy na cały tydzień oraz spora ilość przepisów na zdrowe dania przygotowane zgodnie ze stworzonym przez autora programem przeciwzapalnym.

 

Książka jest bardzo ciekawie i prosto napisana. Przybliża czytelnikom ważne tematy związane ze zdrowiem i zachęca do zmiany swojego życia. Podoba mi się, że oprócz zastosowania odpowiedniej diety autor nie zapomniał o takich poradach jak korzystanie z przyrody, ruch na świeżym powietrzu, czy dbanie o swoją psychikę.

 

Myślę, że poradnik przyda się wielu osobom zainteresowanym zdrowym trybem życia i naturalnymi metodami leczenia. Znajdą tutaj one wiele cennych wskazówek i konkretnych terapii, które można dobrać do swoich indywidualnych potrzeb.

Mirosława

 „Aby przejąć kontrolę nad własnym zdrowiem i odkryć przyczynę rozwoju doświadczanych objawów, należy wykorzystać leczniczą moc żywności.”

 

Stany zapalne są jednym z najczęstszych dolegliwości, które dotykają coraz więcej ludzi na całym świecie. Z reguły medycyna konwencjonalna nie radzi sobie z schorzeniami, traktując problem schematycznie i postępując według z góry ustalonego planu „leczenia”. Chorzy przyjmują różne specyfiki farmakologiczne, które jedynie uśmierzają ból, nie usuwając przyczyny dolegliwości. Efekt jest taki, że pacjent pozostawiony jest ze swoim cierpieniem z przekonaniem, że jego choroba jest nieuleczalna i nie da się nic więcej zrobić. Odmiennego zdania jest medycyna funkcjonalna, której założenia przedstawia książka „Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie”, wraz z planem opracowanym dla ludzi zmagających się z tego rodzaju schorzeniami.

 

Dr Will Cole ujął swoją wiedzę w ośmiu częściach, w których przedstawia przede wszystkim opracowany przez siebie program, dzięki któremu szybciej powrócimy do zdrowia. Program opiera się na diecie eliminacyjnej oraz założeniach medycyny funkcjonalnej, która jest ukierunkowana na indywidualne potrzeby naszego organizmu, uwzględniając to, że każdy z nas ma określone cechy charakterystyczne tylko dla danej jednostki. Autor opracował, więc spersonalizowany jadłospis i plan dnia, który możemy dopasować do własnych preferencji smakowych i zdrowotnych. Zanim jednak poznamy jego szczegóły, poznajemy szczegóły diety i porady, jak opracować listę potraw, które najlepiej posłużą naszemu organizmowi. Pan Cole uświadamia jak ważne jest podejście całościowe do człowieka i spojrzenie na problemy zdrowotne z szerszej perspektywy, by można było dotrzeć do źródła problemu, co pomoże szybciej uporać się z chorobą, z którą się borykamy.

 

W swoim poradniku odnosi się też do różnych trendów żywieniowych, między innymi wegetarianizmu i weganizmu. Autor przez dziesięć lat był weganinem, więc doskonale wie, o czym pisze. Podkreśla, że nie zamierza nikogo namawiać na zmianę poglądów, gdyż szanuje każdą ideę, ale zaznacza, że jeżeli w fazie eliminacji nie będziemy spożywać białka zwierzęcego, wówczas możemy nie dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników. Dlatego w jego przepisach, które są prezentowane w ostatnim rozdziale, są też propozycje dań z udziałem mięsa. Ja osobiście cieszę się z takiego podejścia, gdyż uważam, że nasz organizm potrzebuje także składników odżywczych czerpanych z mięsa. Z tego względu bardzo podoba mi się podejście autora, który nie ukierunkowuje swoich porad tylko w jednym kierunku tylko, dlatego, że panuje obecnie taka moda. Zaprezentowane przepisy są zaplanowane zarówno dla tych, którzy lubią mięsne potrawy, jaki dla tych, którzy go unikają. Jednak dla mnie ważną informacją jest to, że jest to element diety niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała.

 

W rozpoznaniu naszych dolegliwości i umiejscowieniu stanów zapalnych w naszym ciele pomoże Kwestionariusz zamieszczony w początkowej części książki, pomagający określić spektrum zaburzeń zapalnych, który stanowi podstawę do dalszych kroków na drodze do zdrowia. W opracowanej tabeli autor zamieścił szereg pytań, które udzielą nam odpowiedzi dotyczących oceny intensywności i rodzaju infekcji zapalnej w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jest to bardzo szczegółowy kwestionariusz, bo zajmuje aż siedem stron, więc pomaga uzyskać dosyć obszerny obraz problemu zdrowotnego i znaleźć jego przyczynę. Badamy w ten sposób różne obszary naszego ciała, zaczynając od mózgu i układu nerwowego, układu pokarmowego, poprzez układ detoksykacyjny, układ regulacji poziomu cukru/insuliny, układ hormonalny, narządy ruchu, aż po układ odpornościowy. Dopiero po przejściu tego etapu dr.Will Cole udziela kolejnych porad dotyczących dalszych punktów jego programu.

 

Publikacja „Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie” została napisana bardzo przystępnie, bez zbędnego przeciągania tematu i bez używania trudnej terminologii. Każde zagadnienie jest opisane prosto, jasno, konkretnie i skupia się na tym, co jest ważne. Nie ma, zatem problemów ze zrozumieniem poruszanych tematów i z przyswojeniem przedstawionej wiedzy. Zabrakło mi jedynie listy potraw, w której byłyby ujęte wszystkie przepisy kulinarne w jednym miejscu, ułożone alfabetycznie, by można było szybciej odnaleźć taki, który nas interesuje. Szkoda też, że nie ma przy opisywanych daniach zdjęć. Byłoby to z pewnością korzystne dla tego wydania i bardziej przejrzyste. Pomocnymi elementami uzupełniającymi zamieszczony materiał są tabelki, rysunki, wypunktowane informacje, na które autor chce zwrócić uwagę oraz testy w formie pytań lub kwestionariuszy. Przedstawia wiele skutecznych i pomocnych narzędzi, wskazówek, które pomogą zoptymalizować nasze zdrowie i pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

 

Wszystko, co spożywamy ma swój określony wpływ na nasz organizm, a tym samym na nasze zdrowie, dlatego poradnik „Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie” stanowi ważny drogowskaz pomagający odkryć najbardziej odpowiednie lub niewłaściwe dla nas pokarmy. Dr Will Cole rzuca nowe światło na problem stanów zapalnych. Porady w niej zawarte z pewnością pomogą ludziom cierpiącym od dłuższego czasu na różne schorzenia wywołane stanami zapalnymi, ale też mogą być użyteczne dla osób zdrowych, gdyż porady pomogą im uniknąć tego rodzaju dolegliwości. Dzięki jego programowi, łatwiej można wprowadzić nowe nawyki żywieniowe i zmienić styl życia, który z pewnością wyjdzie nam na zdrowie.

Agnieszka Nowak

 Po książkę „Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie" sięgnęłam z ciekawości. Nie borykam się ze stanami zapalnymi, ale interesuję zdrowym odżywianiem. Sięgam jednak po podobne książki tylko wtedy, kiedy mogę myśleć, że zostały napisane przez kompetentne osoby. Wpływ stanów zapalnych w organizmie na nasze zdrowie, leczenie ich oraz dietę eliminacyjną w książce wyjaśnia Dr Will Cole, który pracował nad książką z Eve Adamson. Jego autorytet przekonał mnie, że warto poobserwować organizm swój i bliskich, a także spróbować wcielić w życie kilka jego rad dotyczących odżywiania.

 

Książka współtworzona przez Willa Cole podzielona jest na kilka obszarów. Na początku możemy poczytać o samych zapaleniach – czym tak naprawdę są, w jakich obszarach naszego organizmu występują, jak bardzo groźne są dla naszego zdrowia i skąd tak naprawdę się biorą. Jest to świetny wstęp, podczas którego czytelnik może zacząć obserwować swoje ciało. Lekarz podaje przykłady dolegliwości, jakie towarzyszą zapaleniu, a do książki dołączone są specjalne ankiety i testy dla zainteresowanych czytelników, które pomagają wykryć obszar wystąpienia zapaleń.

 

Po wstępie i podstawowych informacjach Dr Cole przechodzi do przedstawienia czytelnikom dietę eliminacyjną – jej podstawowe założenia i działanie. Czytelnicy mogą więcej dowiedzieć się o grupach produktów koniecznych do wykluczenia przy konkretnych zapaleniach oraz tym, czym je zastąpić. Szczegóły te są niezwykle ważne, bo w wielu książkach tego typu nie są podawane zamienniki, a jedynie to, co należy wykluczyć z diety. Dr Cole unika tego błędu i poleca najlepsze produkty żywnościowe wraz z ich zaletami i właściwościami odżywczymi. Dużym plusem jest także przedstawienie w książce alternatyw dla wegetarian i osób wykluczających np. gluten czy laktozę. Lekarz podaje także sposoby na przeprowadzenie diety eliminacyjnej w przypadku wegetarian.

 

Kolejna część książki przeznaczona jest dla osób, które zdecydowały się na wprowadzenie diety eliminacyjnej, by wykluczyć występujące zapalenia. W tym miejscu czytelnicy znajdą bardzo pomocne na początku diety przykładowe jadłospisy na poszczególne tygodnie, wraz z kolejnymi objaśnieniami i krokami, jakie powinny uczynić osoby, które zauważyły, jaka grupa produktów im szkodzi. Co więcej, na końcu książki xnajdziemy także mnóstwo przepisów, które przydadzą się na poszczególnych etapach diety eliminacyjnej. Jest ich naprawdę sporo i można w czym wybierać. Niektóre składniki na pewno są w Polsce trudne do zdobycia, ale ogromna większość jest ogólnodostępna w każdym prawie każdym sklepie.

 

Książkę „Jak skutecznie zlikwidować stany zapalne w organizmie" uważam za kompletny poradnik dla wszystkich osób zmagających się z zapaleniami. Świetne porady i odpowiedzi na nurtujące pytania znajdą tu zarówno osoby na zwykłej diecie, jak i wegetarianie oraz osoby cierpiące na poważne schorzenia. Przykładowe jadłospisy oraz wiele ciekawych a zarazem prostych przepisów umożliwia szybkie przejście na dietę eliminacyjną. Polecam każdemu kto zmaga się z zapaleniami lub chce zaczerpnąć wiedzy na temat zdrowego odżywianiai dowiedzieć się czegoś nowego. W książce nie znajduję żadnych wad – jest pisana prostym językiem, bez trudnych medycznych nazw. Jeśli już jakieś się zdarzą, są one szybko wyjaśniane. Czyta się ją szybko i na pewno nie zniechęci do wprowadzenia diety, a tylko zachęci. Przepisy są wyjaśniane krok po kroku – jedyne czego może brakować, to zdjęć tych wszystkich pyszności.

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial