Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przewlekłe Stany Zapalne - Jak Je Rozpoznać I Wyeliminować

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przewlekłe Stany Zapalne - Jak Je Rozpoznać I Wyeliminować | Autor: Monica AggarwalJyothi Rao

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Żyjemy w czasach, w których medycyna osiągnęła naprawdę wysoki poziom rozwoju. Jednak wciąż, pomimo dostępu do wielu leków i terapii, pozostajemy bezradni wobec wielu chorób i schorzeń, które niekiedy trwają latami. Medycyna nie jest w stanie pomóc nam w każdym przypadku, w dodatku wszystkie leki posiadają mniej lub bardziej uciążliwe skutki uboczne. Jeszcze jednym minusem medycyny konwencjonalnej jest fakt, że skupia się ona wyłącznie na leczeniu skutków, nie eliminując przyczyn, którymi często jest zła dieta, stres, czy bierny tryb życia. A to właśnie te przyczyny zazwyczaj prowadzą do wielu przewlekłych chorób i wywołują stany zapalne w organizmie, których konsekwencją są różne choroby np. nowotwory, choroby serca czy choroby autoimmunologiczne. Doskonale problem ten przedstawiły dwie lekarki, dr Monica Aggarwal (kardiolog) oraz dr Jyothi Rao (internista) w książce "Przewlekłe stany zapalne. Jak je rozpoznać i wyeliminować". Lekarki te postanowiły podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz sprawdzonymi metodami na poprawienie zdrowia, zmienienie trybu życia i zapobieganie tworzeniu się stanów zapalnych. W swojej pracy oraz w napisanej książce łączą wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej z alternatywnymi metodami. Warto jednak wiedzieć, że obydwa rodzaje leczenia nie wykluczają się i mogą stanowić dla siebie nawzajem uzupełnienie.

 

Poradnik, o którym mowa to kompendium wiedzy na temat zdrowia. Autorki zachęcają nas tutaj do poznania swojego ciała, zaopiekowania się sobą i wprowadzenia zdrowych nawyków, które mogą poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Na początku poruszone są tematy równowagi w organizmie. Jest tutaj trochę o tym, w jaki sposób stres wpływa na nasze zdrowie i jak zaburza funkcjonowanie ciała. Pokazano tutaj cały mechanizm działania stresu i jego wpływ na takie aspekty jak na przykład gospodarka hormonalna. Dalej przechodzimy do tematu jelit i flory bakteryjnej, która również ma ogromny wpływ na zdrowie. Mówi się nawet, że to właśnie od jelit zależy nasza odporność. W rozdziałach tych autorki opowiadają nam o tym, w jaki sposób działa mikroflora jelitowa i jak możemy o nią zadbać. Podstawą jest tutaj oczywiście dieta i to właśnie o diecie i zdrowym odżywianiu jest mowa na kolejnych stronach. Tutaj znajdziemy informacje o tym, jakie produkty warto spożywać (i w jaki sposób pozytywnie wpływają one na nasz organizm) oraz jakie produkty warto wyeliminować z diety, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Podkreślone jest tutaj przede wszystkim pozytywne znaczenie diety roślinnej. Kolejnym ważnym tematem jest sen, którego odpowiednia ilość również warunkuje dobre samopoczucie, a w konsekwencji odpowiednie funkcjonowanie ciała. Ostatnie tematy to wpływ aktywności fizycznej na nasze zdrowie i oczywiście zachęta do ćwiczeń. Wspomniano także o ogromnym znaczeniu optymizmu, radości i dobrego nastawienia.

 

Dzięki tej książce możemy zdobyć dużo przydatnej wiedzy na temat metod umożliwiających poprawę zdrowia i samopoczucia. Znajdziemy tutaj historie różnych pacjentów oraz konkretne wskazówki na temat tego jak dobrać dietę czy poziom aktywności fizycznej do naszych potrzeb. Dzięki poradnikowi możemy znacząco poprawić jakość naszego życia oraz zadbać o zdrowie. Zastosowanie w praktyce przedstawionej tutaj wiedzy może nam pomóc w wyeliminowaniu stanów zapalnych, co jest jednocześnie profilaktyką wielu chorób.

 

Poradnik jest bardzo ciekawie i przejrzyście przygotowany. Aby z niego korzystać nie potrzebujemy mieć wiedzy medycznej. Korzystanie z porad autorek nie wyklucza również korzystania z powszechnych metod leczenia. Jest to dobra książka dla osób, które lubią zdobywać wiedzę na temat zdrowia i chcą poprawić jakość swojego życia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial