Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bliska Znajoma

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Bliska Znajoma | Autor: Piotr Górski

Wybierz opinię:

MaHa

 “Bliska znajoma” autorstwa Piotra Górskiego to piąta książka z serii o komisarzu Sławomirze Kruku. Mimo tego, że nie miałam okazji czytać wcześniej pozostałych czterech części cyklu, to śmiało mogę stwierdzić, że z powodzeniem można rozpocząć przygodę czytelniczą z dorobkiem autora bez znajomości jego wcześniej wydanych powieści. Nie oznacza to jednak, że nie warto po nie sięgnąć. Ja zrobię to z przyjemnością!

 

“Bliska znajoma” to ciekawa historia kryminalna opisana na blisko 400 stronach publikacji. Głównym bohaterem powieści jest komisarz Sławomir Kruk, który próbuje być dociekliwym i skutecznym policjantem. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy bezskutecznie, piątą już dobę, szuka się zaginionego 11-latka… Jak to w życiu jednak bywa - granica przekroczenia uprawnień w tym zawodzie może być wyjątkowo płynna… Jeśli do tego trafi się na dywanik do przełożonego, a następnie zostanie poddanym się ostrzałowi bezlitosnych dziennikarzy… Nic nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo w końcu do głównego bohatera dobierają się także funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Szczególne niebezpieczeństwo czyhać może zaś ze strony przedstawicielki płci pięknej. Czy funkcjonariuszka Lena Milewska mocno namiesza w całej historii kryminalnej opisanej przez Piotra Górskiego? A jeśli tak, jakie to będzie konsekwencje dla naszego głównego bohatera? Co się stanie zaś wówczas, gdy nasz komisarz będzie musiał zająć się sprawą zniknięcia intrygującej nadkomisarz? O tym wszystkim dowiedzieć się można, sięgając po najnowszą powieść Piotra Górskiego. Jestem przekonana, że zarówno cała ciekawie skonstruowana fabuła, jak i zakończenie powieści, przypadnie do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom gustującym w powieściach kryminalnych. Dodam, że do ostatniej strony powieści skomplikowana zagadka kryminalno - psychologiczna nie pozostaje rozwiązana. Do tego też wcześniejsze przypuszczenia okazać się mogą w efekcie zupełnie nietrafionymi. To prawdziwy majstersztyk stworzyć taką powieść, by do ostatnich zdań czekać z nieustannie rosnącym zniecierpliwieniem i ciekawością, co też wydarzy się dalej…

 

Książkę Piotra Górskiego pt. “Bliska znajoma” oceniam wysoko, bo na mocną 5. Ogromnym atutem powieści są ciekawie zarysowane postaci - powiedziałabym, że dość mroczne. Do tego cała historia jest również bardzo ciekawa i wciągająca. Dużo w niej odniesień do prawdziwego życia i niełatwej służby w policji. Autor powieści ukazuje, że granica między dobrem a złem jest często wyjątkowo bardzo cienka, a prawda o ludziach może być zarówno fascynująca, jak i mroczna, trudna zarazem.

 

Ogromnym atutem najnowszej powieści Piotra Górskiego jest także doskonale dopracowany język. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, “połykając” ją niemal na wydechu i rozkoszując się tym, co przyniesie intrygująco rozwijająca się fabuła. Jestem przekonana, że każdy współczesny miłośnik kryminałów będzie zaszczycony, gdy pozna historię komisarza Stanisława Kruka. To bohater, który nie jest w żadnym calu nudny i przewidywalny, a tacy bohaterowie cieszą się największym uznaniem wśród dzisiejszych bardzo wymagających czytelników. Nie oszukujmy się bowiem - historii kryminalnych na obecnym rynku wydawniczym jest naprawdę mnóstwo. Warto więc z rozwagą wybierać spośród tych publikacji te, które w szczególności zasługują na uznanie.

 

Moim zdaniem powieść Piotra Górskiego zdecydowanie plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych wydanych ostatnio powieści kryminalnych. Z pewnością więc warto “zarwać nockę”, dając się wciągnąć w ciekawie opisaną historię stanowiącą fabułę “Bliskiej znajomej”. Życzę samych pozytywnych zaskoczeń podczas lektury tej niesamowitej, a jednocześnie jakże życiowej powieści kryminalnej!

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial