Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mała Księga Miłości Według Kahlila Gibrana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mała Księga Miłości Według Kahlila Gibrana | Autor: Neil Douglas Klotz

Wybierz opinię:

Tulliana

 Czytelnicza perełka dla wielbicieli poetyckiego ,,Proroka”

 

Jeśli jesteście miłośnikami poetyckiej prozy i zaliczacie się do fanów twórczości
Kahlila Gibrana, serdecznie zachęcam was do lektury tej uroczej, pełnej emocji książeczki. Czym tak właściwie jest prezentowane tutaj dziełko? Znany religioznawca i psycholog Neil Douglas-Klotz przygotował nową edycję szczególnie pięknych aforyzmów, przypowieści oraz poezji autorstwa K. Gibrana, które dotyczą szeroko pojętej miłości. Dzięki niniejszej publikacji czytelnik może zapoznać się ze szczególnie wartościowymi refleksjami na temat relacji międzyludzkich, u filaru których stoją czynniki takie jak np. kultura bliskowschodnia, mistyka przyrody, duchowość towarzysząca miłości, namiętności, sprawiedliwości, a nawet różnym odcieniom przyjaźni. Jeśli szukacie mądrej i przyjemnej, a jednocześnie dającej ukojenie lektury, powinniście sięgnąć właśnie po ,,Małą księgę miłości według Kahlila Gibrana.

 

Różne aspekty miłości u Gibrana

 

Sięgając po recenzowaną tutaj książkę, będziecie mieli okazję nie tylko zapoznać się z najważniejszymi myślami libańskiego pisarza na temat miłości, ale też spojrzeć na to szczególne uczucie z wielu perspektyw i uwzględniając nie tylko różne jego etapy, ale również subtelne różnice pomiędzy miłością, przyjaźnią, podziwem, pożądaniem itp. Niniejsza książeczka została podzielona na cztery części. Pierwsza z nich zawiera delikatne i pełne nieśmiałości utwory pokazujące szeroko rozumiane narodziny miłości. Znajdziecie tutaj dość popularne, ale przepełnione metaforami odniesienia do wiosny, zrozumiecie na czym polega prawdziwe piękno serca i po czym można poznać, że ktoś jest zakochany po raz pierwszy w życiu. W tej części książki zostały zamieszczone również bardziej śmiałe aforyzmy, wiersze, czy fragmenty prozy, w których poruszany jest temat miłosnego pożądania, okazywania sobie namiętności przez mniej doświadczonych kochanków. Tak, jak już wspominałam, twórczość Gibrana w większości ma wydźwięk bardzo optymistyczny, czytając jego poezję i prozę możemy nabrać otuchy oraz uwierzyć w zmianę na lepsze naszego losu. Libański twórca potrafił przepięknie pisać o urokach miłości i przyjaźni, ale nie uciekał także od trudów z nią związanych.

 

W drugiej części książki pt. ,,Zasłony miłości” znajdziecie więc bardzo uniwersalne i trafne spostrzeżenia związane z nieszczęśliwą miłością, z uczuciem przez łzy, jak również z tęsknotą za ukochaną osobą. Warto mieć świadomość, że w twórczości Gibrana można odnaleźć również utwory będące również wartościową i pouczającą lekturą dla osób od dawna samotnych lub tych, którzy z jakiegoś powodu bardzo cierpią po rozstaniu ze swoją długoletnią miłością. Z pomocą poety Gibrana łatwiej dojść do równowagi po trudnych doświadczeniach oraz znaleźć w sobie motywację do szukania nowej miłości i to takiej na całe życie.

 

,,Wszystkie nasze związki”

 

,,Mała księga miłości według Kahlila Gibrana” to lektura stanowiąca coś w rodzaju poetyckiego kompendium wiedzy na temat emocji, jakie towarzyszą nam w różnego rodzaju relacjach międzyludzkich. W trzeciej części niniejszej książeczki zatytułowanej ,,Wszystkie nasze związki” odnajdziecie wzruszające treści opisujące piękno miłości matki do dziecka, jak również podziwu powiązanego z przywiązaniem i uczuciami, jakie odczuwają dzieci wobec swoich rodziców. Ta książka to również zaproszenie do dyskusji i szerszych rozważań na temat wyrażania uczuć, zdrady, miłości, która czasem przemienia się w nienawiść. Szczególnie godna polecenia jest moim zdaniem ostatnia, czwarta część książki pt. ,,Miłość bez granic”. Znajdują się tutaj trafne spostrzeżenia na temat dojrzałego uczucia, jak również różnego rodzaju przymiotów, jakie tradycyjnie wiążemy z miłością np. takich jak: wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, wierność.

 

,,Mała księga miłości według Kahlila Gibrana” to starannie opracowany zbiorek, z pomocą którego można łatwiej zrozumieć złożoność szeroko pojętej miłości i nauczyć się o niej rozmawiać zarówno z dzieckiem, kochankiem, mamą, mężem, czy też przyjacielem. Jeśli jesteście miłośnikami twórczości autora ,,Proroka”, koniecznie musicie poznać niniejszą książeczkę. Jestem pewna, że ta lektura spodoba się również tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w poetyckim stylu Gibrana i szukają wartościowej lektury z egzotycznym sznytem, jakże typowym dla wierszy i prozy tego libańskiego autora.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial